Bratři z donucení (2008)

Dlho som sa na túto komédiu tešil. Farrell a Reilly sú dostačujúce xichty pre zaručenú zábavu. Bavil som sa počas celého filmu, vtípky boli miestami síce moc prehnané, ako aj celý dej filmu, ale kopec scén bolo vydarených. Chvíľami bol film dosť kŕčovitý, ako keby režisér nevedel čo chce. Niektoré vtipy boli dosť na silu a to nie je najlepšie riešenie. Celkovo je to príjemná komédia s vulgarizmami, ktorá si nájde svojho diváka a mňa si našla tiež, ale na 4* už to zrejme nie je. 68%

Big Lebowski (1998)

Aj napriek rozčarovaným ohlasom fanúšikov a kritiky mi tento film neprišiel až taký geniálny, ale môžem povedať že to je určite dobrý kvalitný film. Sú tu skvelé postavy a zachytenie charakterov je perfektné. Navyše herci zahrali určite nadpomery. Obsadenie je hviezdne a skvelé. Také hovada po kope som už dlho nevidel. Len škoda príliš nevýraznej úlohe pre Julianne Moore. Potešil ma aj nepríliš obľúbený John Torturro a jeho Ježíš. Myslím, že Big Lebowski patrí medzi filmy s najčastejším používaním vulgarizmov v dialógoch, ale tento krát ma to celkom potešilo a bavilo. Dej je celkovo dobrý, no chvíľami pomalý a mierne zmetený, ale myslím že nudiť nebude nikoho. Je to určite veľká sranda a pri pohľade na toľké mená v hereckej zostave sa určite každý pobaví a každý si nájde to svoje. 80%

Ed Wood (1994)

Ed Wood je kus perfektného filmu a zaslúži si právom vysoké hodnotenia a priaznivé ohlasy kritikov. Burton je naozaj dobrý filmár a tu opäť potvrdzuje. Vybral si skvelých hercov, ktorý sa fakt snažili a podarilo sa im zahrať na výbornú. Dej je dobrý, nenudí, ale ku koncu to bolo naťahované a trocha nezaujímavé. Z filmu mám veľmi dobrý pocit, je radosť sa na také niečo pozerať. Čiernobiela mi v tomto prípade nevadila. Technicky je film zvládnutý. Asi si naozaj zoženiem nejaký film Edwarda D. Wooda. Je to perfektný pohľad do jeho života a určite si film znova pozriem. Oplatí sa vidieť a vrelo odporúčam všetkým. 90%

Jezero smrti (2008)

Dosť kvalitný thriller plný nechutností a zvráteností. Konečne poriadna porcia napätia a nepríjemných pocitov, ktoré zo snímku len tak sršia. Horor to ani tak nie je aj keď je vo filme zopár ľakačiek alebo temnejších scén. Začína sa to ako nejaký romantický film, no po nejakom čase je to fakt silný thriller a navyše je tu slušná gradácia a mrazivá atmosféra. K deji, postavám alebo logike by bolo pár výhrad a otázok, ale pri sledovaní som to ani nevnímal. Film utečie ako voda a hodí sa na nejaký večer s kamarátmi v byte. Určite si to pozriem znova. 75%

Casablanca (1942)

Pekný kvalitný film. Dej je dobrý, no časom dlhšie scény nudili aj keď ich tam nebolo moc. Zahraté na úrovni, no zase nie božsky. Neviem si predstaviť, že bz mal tento film 2,5 alebo 3 hodiny, bol som rád že už skončil a skončil dobre. Mrzí ma však, že sa tu nevyskytuje žiadna pamätnejšia scéna. Čiernobiela kamera mi časom začala trocha vadiť, všetko to po čase ostalo monotónne. Ale určite odporúčam pozrieť, predsa je to klasika svetového filmu, no mňa zrovna neohúrila. 82%

Takí sme boli (2007) (pořad)

Dosť nudná relácia s mojim obľúbeným Milanom Kňažkom, za ktorého dávam hviezdičku. Sem tam sa na to, ale dívať dá. Hostia sú niekedy zaujímavý, ale stále iba samé kecy.

Star Wars: Klonové války (2008)

Dlho očakávaný prírastok SW sa síce nevydaril na výbornú, ale jedná sa o skvelú zábavu zo sveta Star Wars. Celkovo je to dosť zbytočný diel, ktorý neprináša ani nerozširuje obzory a rieši toho moc málo na to, že je to samostatný celovečerný film. To radšej mohli o pol až trištvrte hodinku natiahnuť Epizódu 2 a vtesnať tam problémy Clone Wars. Animácia je celkom fajn, hlavne v bojoch a zábery na krajinu, vesmírne boje alebo vojna na planétach, no horšie je to s postavami. Tie sa síce trocha podobajú na svojich reálnych hrdinov, ale sú takpovediac odfláknutý. Vedel by som si ich predstaviť lepšie, teda aspoň adekvátne k okoliu. Filmu chýba atmosféra SW a hlasité hudobné motívy. Inak použitá hudba sa mi vôbec nepáčila a moc sa nehodila. Dej je síce pekne plynulý a rýchly, ale do žiadnej hĺbky nejde. Akcia je skoro nonstop, čo ma veľmi potešilo. Je dosť cool a dokonca sa mi páčilo, že použili všetky klasické stroje z pôvodných filmov. Súboje zo svetelnými mečmi sú ledva priemerné, ale potešili. Kamera a zvuky sú fajn. Padavanka mi príliš nesedela a hlavný hrdinovia sa síce snažili, ale nijak zvlášť neohúrili. Ja som sa bavil nadštandardne, no vidím, že sa to príliš nevydarilo. Nevidím dôvod, prečo by som mal film potopiť. 70%

Bobule (2008)

Jednoducho natočený filmík, ktorý si svojich fanúšikov určite nájde, ale kŕčovitosť a amatérskosť mi nedovolí hodnotiť vyššie. Na komédiu je to príliš málo vtipné a niektoré vtipy sú moc kŕčovité, teda len také pokusy o úsmev. Dej nie je moc pestrý, ale našťastie moc nenudil, aj keď miestami som začínal mať toho po krk. Zopár záberov je pekných, ale kamera celkovo zaostáva. Potešil pekný, citlivý, podmanivý soundtrack. 45%

Peklo (2003)

Veľmi slušná Van Dammovka, ktorá sa mne dosť páčila. Vidno tu viacej kvalít, aj keď sa to nieslo v béčkovitom štýle. Jean Claude konečne hrá trocha viac ako obvykle, no ostatní herci sú ledva priemerní. Dej plynie rýchlo a baví dostatočne na to aby nezačal nudiť ani po čase. Akčné scény nie sú prehnané a vyzerajú celkovo slušne. Dramatickosť je tu taktiež celkom dobrá. Tento film určite nie je strata času. 60%

Junior (1994)

Je pravda, že Arnoldovy podobné úlohy až tak neseknú, ale predsa sa snažil a vyšla z toho pohodová komédia aj keď so silnými prvkami typicky americkej stupídnosti, ale pozerateľná oddychovka. Film by potreboval skrátiť o minimálne 20 minút, ktoré sú tam navyše. Reitman má aj lepšie kúsky, no nebudem tento film odsudzovať. Bavil som sa síce len priemerne aj na to, že to je komédia, no zopár scén bolo naozaj fajn. 50%