International (2009)

Toto že natočil Tykwer ? Krimi thriller z ktorého som mierne v rozpakoch, pretože mi nepriniesol nič nové a vôbec ma neupútal. Začínalo sa to dobre - špionáž, záhadná smrť kolegu, no ako film ďalej plynul, stával sa z neho postupne stokrát videný materiál, ktorý nás ničím neprekvapí, ničím neohúri. Vyšetrovateľ, ktorý odhalí škandál a vzoprie sa spoločnosti tu bol už toľko krát, že nás už nemá čím prekvapiť. Nečakal som akciu, ale zároveň som nečakal ani nudu. No dobre, tá prestrelka bola fajn. Owen hral dobre, sympatizoval som s ním, ale čo tu preboha robila postava Naomi Watts? Absolútne nevyužitý charakter Owenovej kolegyne, ktorej pekná tvár je vhodná akurát tak na zlepšenie predaja plagátov. Technické spracovanie a hlavná postava je to hlavné prečo moje hodnotenie nejde nižšie. Nabudúce prosím niečo svižnejšie, na Bournea to má ešte ďaleko. 55%

Podfu(c)k (2000)

Dosť dobrá gangsterka so svojským rukopisom Guya Ritchieho, výborným dejom, skvelými hercami a fúrou hlášiek. Špinavé ulice Londýna sú rovnako dobre a realisticky vykreslené(nie, že by som vedel ako to tam vyzera :D), ako aj v Zbaľ prachy a vypadni. Statham sa prekonáva, veľmi sa mi páčil Pittov akcent, potešil ma Vinnie Jones a jeho Desert Eagle, čakal som trochu viac Benicia Del Tora. Scény z boxu boli natočené famózne a spomalovačky mi vôbec nevadili. Jediné, čo sa mi nepáčilo bol pre mňa ničím neočakávaný záver filmu, ktorý sa mi nezdal až taký prekvapujúci, ako v Zbaľ prachy a vypadni. To je zrejme ten najpodstatnejší rozdiel v hodnotení oboch snímkov. 80%

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Dobrá dráma, ktorá sa začína nevinnou lúpežou a končí psychologickým obratom všetkých postáv. Hoffman aj Hawke hrajú veľmi dobre, páčilo sa mi rozkúskovanie deja na príbeh každej z postáv pred a po. Taktiež boli dobre vykreslené rodinné vzťahy hlavných hrdinov, rovnako aj vzťahy k ich okolí. Záverečná štvrťhodinka už bola lahôdka a išlo sa aj cez mrtvoli. Než sa diabol dozvie, že si mŕtvy ma však hlbšie emocionálne nezasiahol a stal sa pre mňa filmom na jedno pozretie. 65%

Coach Carter (2005)

Veľa krát už som videl podobný príbeh nato, aby ma zaujal. Áno, bolo to dobre natočené s atraktívnym vizuálom, režisér správne pracuje s emóciami diváka, herecky zvládnuté - hlavne Samuel L. Jackson určite nesklamal, ale nechápem prečo musia všetky športové filmy skončiť rovnako, aj keď v tomto prípade skoro rovnako....Kouč Carter ma sklamal, čakal som niečo viac originálnejšie. Takto len lepší priemer. 70%

Travička zelená (2008)

Tak toto bol úlet zo všetkým čo k tomu patrí, už dlho som sa takto schuti nezasmial. Žiadna podoba s nechuťárnou Superbad je pre mňa len prínosom. Skvelá dvojka vyhúlencov Rogen, Franco sa postarala o zábavu, akú som vážne nečakal. Šialená scéna strieda šialenejšiu, jedna absurdita strieda druhú a pritom sa v jednom kuse musím smiať. Chápem, že nie každému prijde Pineapple Express vtipný, ale mňa to dostalo dokonale. Ja sa neserem :D. 80%

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Tak toto je prekvapenie, netušil som, že ma môže nemecký film takto baviť a zároveň citovo zasiahnúť. Jednoznačne najlepší nemecký film aký som doposiaľ videl. Rozbieha sa to hneť odzačiatku, všetko je prehľadné, nič nie je nejasné a mi sa oboznamujeme s hlavnými postavami. Ústredná dvojica Schweiger - Liefers bola sympatická a palce im musí držať snáť každý. Dvojica mafiánov robí z filmu také Pulp Fiction po Nemecky, samozrejme až na dialógy. Dokonca mi nevadil ani pre mňa nesympatický Moritz Bleibtreu, keďze hrá vo filme mierneho blbečka. Páčila sa mi aj ruka osudu, ktorá v rozhodujúcich momentoch vždy zasiahla v prospech hrdinov. Humor mi bol blízky, akcia bola dobrá, no záver sa mi zdal trošku nasilu. 90%

Gran Torino (2008)

Bohužial, som jeden z tých, ktorých Gran Torino neoslovilo natoľko, ako som čakal. Práve moje veľké očakávania zrejme zhodili výsledný zážitok z filmu, v ktorom nám Clint Eastwood servíruje svoju postavu, vojnového veterána Waltera Kowalského s obrovským prehľadom. Túto postavu je snáť schopný takto dokonale zahrať iba Clint. Vykreslenie jeho nenávisti k okolitému svetu sa mi veľmi páčil, no jeho na mňa až priveľmi rýchle zmierenie so susedmi sa mi už toľko nepozdávalo. Film ma nechytil až toľko za srdce, no záver bol už dobrý. Čakal som viac, takto je to odomňa "len" 80%.

Valkýra (2008)

Konšpiračný thriller ako sa patrí, už úvodná scéna v Afrike vás prenesie do doby 2. sv. vojny. Nasleduje kopec oboznamovaní, vybavovačiek, podozrievaní... No aj napriek tomu film vôbec nenudí. Zrejme to bude dobrou Singerovou réžiou a nemenej dobrým scenárom, vizuál bol taktiež dosť dobrý. Cruiseovi som Stauffenberga uveril bezproblémov(bola vidieť jeho zainteresovanosť v projekte), nikto z ostatných hercov nesklamal. Možno som čakal trochu viacej Branagha a menej Stampa. Najobľúbenejšie scény - Hitlerov podpis na Stauffenbergovu Valkýru, Cruiseov heil. Celkovo film pôsobí skvelým dojmom, bohužial som dopredu vedel, ako sa to skončí, no emócie sa aj tak s určitosťou dostavili. 80%

Firewall (2006)

Mierne nadpriemerný thriller s okukanou zápletkou, dobrým Harrisonom Fordom a predvídatelným dejom. Ničím neprekvapí, ničím nezarmúti, proste sa všetko deje tak, ako očakávate. Je trochu divné, že 60-ročný dedo Ford sa najlepšie rozumie počítačom a znesie kopec rán od únoscov(Indiana Jones predsa nie je z cukru :D). Paul Bettany má v sebe veľký potenciál, ale vo filme ho málo využíva. Niektoré scény mierne nudili, ale dívať sa nato dá. Taký pekný rodinný thriller na jedno pozretie. 60%

28 týdnů poté (2007)

Nedalo mi to a musel som si hneť pozrieť po 28 dní aj 28 týždňov. Film som už raz videl, no vtedy som netušil, že je to pokračovanie. Avšak vôbec to nevadí, história filmu síce pokračuje, no dej je úplne o niečom a niekom inom. Už začiatočná scéna na farme nás skvelo navnadí a film naberie tú správnu hororovú, stiesnenú a beznádejnú atmosféru. Musím povedať, že táto scéna, v ktorej Robert Carlyle šprintuje po lúke prenasledovaný desiatkami nakazených a v pozadí hrá masterpiece hudba Johna Murphyho, je moja najobľúbenejšia zombie scéna, akú som kedy videl. Presne to čo mi v O 28 dní... chýbalo, som tu dostal dvojnásobne. Viac akcie, viac zombie, zodpovedná armáda... Hlavná zápletka mi vôbec nevadila, herci taktiež, akcia bola fakt dobrá a mali sme tú česť zhliadnuť aj pár pamätných scén - SPOILER: Londýnske ulice plné napalmu a bojového plynu, strieľanie z gulometu a sniperiek po všetkých ľuďoch, pílenie zombíkov vrtulou helikoptéry... :SPOILER Samozrejme, nejaké nelogické veci sa našli(SPOILER: vnik Carlylea cez zadný vchod do karantény plnej ľudí, deti idúce si do nezabezpečenej oblasti pre fotky, maník sa obetavo chytí vrtúlníka... :SPOILER), no ale čo môžme aj čakať od zombie-hororu. Jednotka vsadila na atmosféru, dvojka vsadila na akciu. Napriek tomu sa mi film pozdáva a pre mňa bolo väčším potešením zhliadnuť ho ako prvý diel. Teším sa na 28 mesiacov potom...75%