Volání o pomoc (2007)

Konečne po dlhom čase nejaký film, ktorý zasiahol moje emócie a chytil ma za srdce. Geniálna dráma s nenápadným príbehom, ktorý sa na nič nehrá a je úprimný. Zo začiatku je film trocha zmätený, no s pribúdajúcimi minutami sa nám odhaľuje charakter postáv a dej začína dávať zmysel. Mierny komediálny nádych na úvod určite neuškodil. Film šlape ako hodinky a je hereckým koncertom dvojice Cheadle, Sandler, ktorým to spolu naozaj ide. Sandlerov životný výkon(zatial), netušil som, že sa v ňom skrýva takýto (nekomediálny)potenciál, ajkeď úlohy emocionálne labilných čudákov/bláznov bývajú veľmi vďačné. Pochváliť musím aj ostatných hercov, úlohy im sadli perfektne a zahrali tak dobre ako sa od nich očakávalo, hlavne Liv Tyler a Saffron Burrows skvelo dopĺňali dej. Záver filmu už prežívame spolu s postavami a pri Sandlerovom monológu a scéne na súde už neostane žiadne oko suché. Film mi dal viac než som čakal, konečne zaslúžených 5*. 90%

Na hraně lásky (2008)

Mierne sklamanie prevláda z tohoto snímku. Celý film sa v podstate nič nedeje, prvá polovica sa strašne vlečie a druhá je trocha psycho dráma. Miestami ma to dosť nudilo. Technicky zvládnuté(to je v dnešnej dobe už samozrejmosť), dosť dobrý atraktívny vizuál. Film ťahajú hlavne herci, ktorý zahrali veľmi slušne. Hlavne Keira Knightley a Cillian Murphy sa mi pozdávali, svojimi výkonmi ma nesklamali. Táto herecká zostava je prinajmenšom zaujímavá. Od filmu som nedostal to čo som čakal. 60%

Pohádky na dobrou noc (2008)

Príjemný rodinný film s dobrou dávkou humoru a nadhľadu. Fantasy stránka filmu bola výborným oživením, príbeh bol dobrý. Sandler hrá opäť svoj štandard, deti neboli kupodivu vôbec otravné, morča sa mi páčilo, ostatný herci taktiež ušli. No najlepší bol Guy Pearce v úlohe záporáka a Schneiderove indiánske cameo. Komédia pre celú rodinu ktorá ničím neurazí a príjemne odsýpa. 65%

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Parádny dokumentárny film zameraný na problémy našej planéty s úžasnými zábermi a alarmujúcimi správami, po ktorom zhliadnutí by sme sa mali nad sebou zamyslieť. K filmu nemám žiadne výhrady, všetko pracuje tak ako má, nádherné obrázky, hudba je dobrá... Mňa teda rozhodne film presvedčil o závažnosti situácie a to hlavne vďaka zaujímavým komentárom rozprávača. Rozprávač v podaní Zdeněka Svěráka však nebola najvhodnejšia voľba pre dabing. Jeho komentár bol bezpochybi kvalitný, vidieť že si dal záležať, čo mi však na ňom vadilo bol jeho hlas. Podľa môjho názoru by sa do podobných dokumentov mal používať skôr ženský alebo menej osobitý dabing(snáť si to niekedy zopakujem v podaní Glenn Close, či Yanna Arthus-Bertranda). Možno to je práve ten dôvod prečo nedám Domovu 5*. 85%

Televizní noviny (1994) (pořad)

Na televíznych novinách TV Nova mi nič nevadí, nesledujem ich často, ale nemám výhrady.

Seznamte se s Davem (2008)

Tak, to bola riadna konina, presne podľa očakávania. Eddie Murphy je opäť trápny, jeho úškrny a pohyby mi už pekne lezú na nervy. Sci-fi príbeh je originálny, no zároveň chabý, dal by sa viacej rozviť. Humor je pre rodinu ako stvorený, film neobsahuje žiadne fekálne scény, neurazí a je príjemne krátky. Pár krát som sa dokonca zasmial, hlavne na policajtoch. Efekty ušli. Celkovo sa dá povedať, že sa mi to nepáčilo :D 45%

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Veľmi podarený animák s maximálnym využitím zvieracích postáv a s minimálnym počtom trápnych scén. Blesk sa bude páčiť, či už deťom vďaka dobrej akcii a ako je už zvykom bezchybnej animácii, tak aj dospelým kôli nápaditým a účelne využitým bočným postavám, ktoré dodávajú filmu potrebný šmrnc a humor. Potešili ma holuby, ktoré púšťali zo zobákov presne také reči, aké si predstavujem pri pohľade na skutočných holubov. No najviac sa mi páčil bláznivý, telkou poznamenaný škrečok. Svojou povahou a správaním sa naozaj skvelo hodil k ústrednej dvojici hrdinov a dobre doplňoval tým. Postavy sa chovajú logicky, čo nebýva zvykom. Príbeh je znova poznamenaný moderným štýlom života a neprináša nič nové. Film sa mi veľmi páčil a ako oddychovka je ešte pôsobivejší. 80%

Sirotčinec (2007)

Celkom dobrý horor z produkcie Guillerma Del Tora, s pôsobivou atmosférou a prekrásnym vizuálom, aký býva u neho zvykom. Mysteriózny podtext filmu ma potešil, napätie dýcha skoro z každej scény, až sa mi miestami strachom zvierala zadnica. :D:D Herecky aj filmársky je to zvládnuté, no k hlavnej hrdinke som nemal veľa sympatií. Čo musím vyzdvyhnúť je záver/rozuzlenie filmu, ktoré je trochu šokujúce a unikátne a film má za to u mňa veľké plus. Jeden z lepších hororov no film nie je viac ako za 4*. 75%

Lepší už to nebude (1997)

Jack Nicholson v hlavnej úlohe je záruka dobrého filmu. A hlavne, keď hrá mrzutého starého blázna, ktorý neznáša nikoho iného okrem seba. Kto má rád Nicholsona si určite príde na svoje, jeho úloha je presne taká, kturú máme tak radi. Štýl ktorým odpisuje všetkých naokolo je bezkonkurenčný. Oscar je v tomto prípade zaslúžený, no je pravda, že priestoru dostal až,až. Helen Hunt mu skvelo sekunduje, ale na oscara to nevidím. Greg Kinnear ma milo prekvapil, jeho úloha mu taktiež sadla. Natočené to je štandardne. Film ma nechytil za srdce, k dokonalosti nestačí len Nicholson a dobrý scenár. 80%

Marley a já (2008)

Začína sa to ako romantický film, pokračuje ako komédia a končí ako dráma. Od filmu som dostal presne to čo som očakával, no nestačilo to. Dej nenudí, herecky aj režisérsky je to zvládnuté, Wilsonovi s Aniston to ladí. Pes sa musí páčiť snáť každému, aj keď niekedy ste mali chuť ho najradšej zastreliť :D. Záver ma vôbec nedostal, ku psovi a postavám som necítil žiadnu lútosť. K lepšiemu hodnoteniu chýba len máličko, no celý film mi pripadal dosť obyčajný a priemerný a podobný námet sme videli už mnohokrát. Do TV ako stvorené. 70%