Transformers: Pomsta poražených (2009)

Tak tohle na mě bylo opravdu moc. Při hláškách typu Optime, vem si moje díly nebo Že ti to teda trvalo jako Mikaelina reakce na Samovo miluju tě bezprostředně potom, co přežili téměř zničení světa, jsem myslela, že je to můj konec. Naštěstí nebyl, ale jak tak koukám na pokračování, bohužel ani ten transformerský. Herci tu absolutně nehrají žádnou roli, jedině Megan Fox by si zaloužila nějakou cenu...nejlépe Zlatou malinu. Co se akce týče, je i tam, kde nemá co dělat. Bay zběsile střídá záběry i při obyčejných dialozích, jakoby se snad bál, aby se mu to megalomanské nic do dvou a půl hodin vůbec vešlo. Sice netuším, co všechno tam chtěl nacpat, ale myslím, že i takhle toho bylo dost, néli moc. Ale koho musím opravdu pochválit je Steve Jablonsky a Linkini, jejichž hudba je taky nářez. Ale jen v tom nejpozitivnějším slova smyslu.

Vetřelec ³ (1992)

Horory nemám ráda, ale věřím, že pokud by je někdo dokázal natočit tak, aby se mi líbily, byl by to právě Fincher. A skoro se mu to povedlo už tady. V budování bezvýchodné depresivní atmosféry totiž absolutně nemá konkurenci. Škoda těch zbytečných prasáren, nebo jak to nazvat, a závěrečné akce, která vůbec nebyla nutná. I tak se jasně jedná o doposud nejlepšího Vetřelce. Jo a Sigourney bez vlasů opravdu prokoukla, ať už vzhledově nebo herecky.

Transformers (2007)

Megan Fox a robotická auta, co víc si chlap může přát?! Ale já jako slečna jsem měla čas si všímat i těch skrytých aspektů téhle megalomanské podívané. Jednoduchý příběh mi nevadil, debilní chování postav podtržené střihem, který nechal postavy mizet a znovu se objevovat až když je bylo potřeba, už ale jo. Navíc jsem se několikrát přistihla jak na tu epickou akci tupě zírám, aniž bych vůbec vnímala. Škoda, Optimus Prime je sympaťák.

Vetřelci (1986)

Mě tyhle masakry odehrávající se téměř v reálném čase na jednom místě po chvíli začnou nudit. V rámci žánru asi není co vytknout, ale já hodnotím podle srdce a to mi říká, že jednou stačilo.

Pátý element (1997)

Takovéhle universum má šanci uspět, ale muselo by se žánrově alespoň trochu vyhranit. Na akčňák je tu málo akce, na komedii vtipu, na romantiku lásky. Prostě takové nemastné neslané a to je škoda, protože nápad tu je.

Vetřelec (1979)

Atmosféra parádně houstne už od prvních okamžiků, když se však opravdu začně něco dít, rázem se všechna ztratí ve zbytečně nechutné a pro dnešního diváka už ničím překvapivé vřavě. Ridley Scott není pro mě.

Příběh žraloka (2004)

Vlastně docela uvažuju o tom, zda cílovou skupinou tohoto ehm...výtvoru vůbec byly děti, protože tvůrci jim nedali vůbec nic. Animace je odfláklá a bez nápadu, což vidí už malé dítě, od plenek hýčkané tunami propracovanějších animáků. Tolik slavných hlasů se sejde málokdy, ale nejsem si jistá, zda je pro úspěch pohádky důležité, že zlatokopku mluví Angelina Jolie, nebo jiná třeba i šikovnější neznámá. A tím se dostává i k celé stylizaci snímku, nepřijde mi pro děti vhodná natož zajímavá. Očividně se někdo snažil přiživit na fenoménu se jménem Shrek, jehož zařazení taky není úplně jednoznačné, ale dokáže oslovit všechny. Příběh žraloka nikoho.

Muži v naději (2011)

Místy vtipné, místy zbytečně drsné, ale především zvrhlé.

Pí a jeho život (2012)

Tak nějak jsem nepochopila, co nám chtěl autor říci. Respektive pochopila jsem to tak, že sám je rozervaný jako jeho hlavní hrdina a neví, čemu vlastně věřit. Tak proč nám pak servíruje nudnou náboženskou agitaci, kterou zakončí kritickými slovy věř si čemu cheš, stejně je to jen zástěrka před tvrdou realitou!? Ale dejme tomu, žijeme ve víceméně svobodném světě, kde si každý, kdo sežene sponzora, může svoje sebeulítlejší teorie publikovat veřejně. Tak proč bylo ale zapotřebí toho vizuálního kýče? Nejsme na Pandoře, naše planeta je krásná sama o sobě.

Hledá se Nemo (2003)

Nedá se říct, že by byl Nemo něčím vyloženě zajímavý, ale všechno do sebe tak parádně zapadá, že lépe si to snad ani představit nelze. Pro mě naprostá klasika animáků.