Cesta do středu Země (1959)

Paradoxně nejvěrohodnějším remakem slavné knížky se zdá být ten nejstarší. Přes (na dnešní poměry) jednoduché kulisy i efekty si film zachovává silnou dobrodružnou atmosféru a napětí, žádná z postav není násilně tlačena k titulu hrdiny, který si bezpochyby přivlastní úžasná kachna. Moc pěkná vtipná podívaná, jen zbytečně roztahaná.

Cesta do středu Země (2008)

Jako béčkový film bych to brala, ale že to putovalo do kina (navíc ve 3D), se mi nechce věřit. Dialogy plné klišé a vědeckých poznámek, kýčovité západy slunce a především nepopsatelně odpudivé efekty, které mě v televizi doslova byly do očí, a dost pochybuju, že by se to "IMAxáckým" provedením změnilo. A to nebezpečí za každým rohem...ano, tvůrcům se povedlo do hodinky a půl namačkat až přespříliš dobrodružství, ale za jakou cenu. Líbila se mi však cesta důlním vláčkem, kterou mohla být pro návštěvníky stříbrného plátna silným zážitkem.

Camp Rock 2: Velký koncert (2010) (TV film)

Pokračování nepřináší žádné velké inovace, písničky i choreografie jsou o něco lepší, přesto však snímek něco neurčitého kazí. Postavy jsou v rámci možností víceméně sympatické a děj reálný (vím, o čem mluvím), jenže rádoby vtipný či jindy vážný scénář je opravdu hrozný. A ta závěrečná zpomalená scéna, kdy všichni valí oči a šklebí se...to proboha proč?

Camp Rock (2008) (TV film)

Prostředí hudebního/hereckého tábora (se vším všudy) je mi prostě blízké. To na 3* stačí, ne?

Bravo Girls: Bojovat až do konce (2009)

Dokument o latinskoamerických ghettách, reklama na MaxiKing a reality show, ve které zvítězí ten, kdo vymyslí nejtrapnější stěr. Jediné plus za dobrou hudbu.

Bravo Girls: Všechno nebo nic (2006)

První polovina se zdála být správně přiblblým teenage filmem (zkratky, scéna o stěhování) a já se skutečně bavila (ať už to byl úmysl tvůrců nebo ne). V druhé části se do popředí dostalo roztleskávání, což přineslo dobré taneční/sportovní výkony, ale na úkor děje a vtipů. I přesto se mi tenhle díl líbil zatím nejvíc z celé série, a co musím vyzdvihnout je soundtrack (Avril Lavigne, Rihanna, Gwen Stefani). "Jako kapitánka bych tě hned mohla vyloučit z týmu." "Jako karatistka ti můžu nakopat zadek."

Bravo Girls: Opět v akci (2004)

Vážně nevím, kde vyhrabali tyhle extrémně nesympatické (ne)herce. Děj ve filmech pro puberťáky tisíckrát omletý (loseři nakopou zadky hvězdám), ale vyhnaný do extrémní naivnosti (nevadí, že jsi dřevo, stačí se pár dní snažit a natřeš to profíkům). Zpracování obšlehnuté od jedničky (začátek sen, konec duel), akorát na vtipy nějak pozapomněli, nebo nevím, proč tomu teda říkaj komedie. A chápu, že všichni nemohou být nádherní, ale na hlavní klučičí postavu by se prostě mělo dát koukat.

Bravo, girls! (2000)

Na film o roztleskávačkách opravdu slušný výkon. Občas sice naivní, ale rozhodně vtipné a překvapivě i sympatické - středoškoláci a sourozenci se k sobě chovají všude stejně. Na závěr jedna hláška, která mě, ačkoliv to pravděpodobně nebylo smýšleno, naprosto dostala: "Ty nejsi prokletá, jsi jen blbá!"

Beetlejuice (1988)

Film má svoje kvality (atmosféra, hudba), ale spojení geniálního režiséra s takhle nápaditým motivem bych si představovala úplně jinak. Masky určitě dáli tvůrcům spoustu práce, ale mně se prostě zdají nechutné a oplzlé, stejně tak jako hlavní hrdina. Trapný slizák bez špetky humoru...Tohle Burtonovo dílo nikdy nepochopím, tak se na něj radši pokusím zapomenout.

Avatar (2009)

Poprvé v kině ve 3D jsem si byla jistá, že vidím to nej, co nám filmový průmysl kdy nabídl. Bohužel v televize to bylo něco jiného. Je strašná škoda, že všechny ty víc než dokonale zpracované super nápady nejste schopni doma plně docenit. Věřím ale, že ekologické poselství musí zasáhnout každého, kdo není "bezohledný prase".