• Krátkometrážní

Černá labuť (2010)

Prežil som to všetkými zmyslami, každou bunkou svojho tela, každým nádychom. Film, pri ktorom som mal slzy očiach a nevedel som prečo. Nebolo to ani smútkom, ani šťastím, bolo to niečo neskutočné. Film ma neskutočne personálne zasiahol a ponúkol mi neskutočne vnemový a senzualistický ,,view" na point či už hereckých, alebo v tomto prípade baletných výkonov, ktoré sa človek často snaží špičkovať až do úplného extrému (tzv. stav plynutia). Temné, mysteriózne, bravúrne odohrané! Natalie Portman neuveriteľná! Duálnosť ľudskej osobnosti, mystérium v čiernobielom, obraz umelca snažiaceho sa dosiahnuť nedosiahnuteľné. Snímok, ktorým si ma Darren Aronofsky úplne získal. Ak sa niekedy nejaký film trafil do môjho vkusu, záujmu a pozornosti... je to dokonalá Čierna labuť... Masterpiece Videl som 1x v českom dabingu -------------------- 100%

Hon (2012)

Mrazivé, hypnotické, majstrovsky zrežírované a zahrané. Pri prvom zhliadnutí som nemal však plnú koncentráciu a tak si budem musieť film ešte určite zopakovať. Fantastická psychologická dráma o jednej nevinnej lži... Videl som 1x v českom dabingu------------- 85%

Všemocný (2011)

Veľmi silné 3*. Prvá polka filmu bola veľmi fajn, všetko pekne šľapalo a postupovalo v tónoch dobre zvolenej hudby, ale časom akoby opadlo čaro a film začal padať do samoúčelnosti a akosi startil tú inteligenciu vybudovanú v úvode. Dejové či logické chyby ešte priliali benzín do ohňa a nemastný, nelsaný záver ma nepresvedčil... Ako jednorázová oddychovka fajn Bradley Cooper, ktorého premeny nálad sú hádam to najlepšie čo film ponúka, spolu s Robertom De Nirom predvádzajú veľmi dobré výkony... Nesadla mi torchu aj réžia ak sa mám priznať...Videl som 1x v českom dabingu --------------- 65%

Deadpool (2016)

Na úvod je nutné podotknúť, že tesne pred vstupom do kinosály som bol výborne naladený aj napriek faktu, že sviatok sv. Valentína mi poriadne vadí a zväčša mi skazí náladu. Ale k veci. Deadpool patrí medzi to najvtipnejšie čo som kedy videl. Nadupaná akcia, výborný Ryan Reyndols neskutočne výborne tematicky vybratá hudba...Zvrátené, drsné, perverzné a bezchybné (no dobre takmer bezchybné, príbeh bol celkom dosť priamočiary a záporák by mohol byť trošku vymakanejší, ale to sú detaily, ktoré s radosťou prehliadnete)...Revolúcia autorskej priznanosti vo filmovom priemysle... Marvel sa opäť raz trafil Videl som 1x v kine, 2D, originálne znenie + slovenské titulky ------------ 90%

Mechanický pomeranč (1971)

I´m dancing in the rain... Submisívny, hypnotický a geniálny film, ktorý ma prikoval k stoličke už v úvodnom zábere a vytrhol z nej až po tom záverečnom. Malcolm McDowell predvádza jeden z najkomplexnejších hereckých výkonov a človek mu proste verí každý pohľad, každý pohyb. Pochopiteľne celý film má výborné obsadenie, potešil napríklad David Prowse známy vďaka stvárneniu Dartha Vadera v Star Wars, alebo Patrick Magee, ktorý v úlohe paranoidne-psychopatického invalida bol až mrazivo presvedčivý. Samozrejme réžia Stanleyho Kubricka je prakticky dokonalá a bezchybná. Samozrejme, film je právom označený nálepkou kontroverzný a priznám sa, že neviem povedať či to je vlastne dobre alebo nie. Každopádne však bez otvoreného násilia a sexuality by tento film nebol tým čím je a rozhodne by nebol natoľko silný a zarážajúci. Nedá sa povedať, že by sa mi niečo nepáčilo, akurát niektoré sekvencie mi neboli úplne po chuti tak, aby som bol na 100% spokojný... Videl som 1x v originálnom znení s českými titulkami----------- 95%

Ona (2013)

Za úžasnú jedinečnosť tohto filmu sa podľa môjho názoru zaslúžilo 4 veľmi dôležitých faktorov: 1.) Hudba - príjemné klavírne či gitarové podmazy sa ľahko dostávali do hlavy a vytvárali akési podhubie pre sústredené pozorovanie 2.) Prostredie - Interiéry, exteriéry, spôsob akým je budúcnosť prezentovaná je skrátka niečo úžasné a doteraz nevídané 3.) Scenár a réžia: Napísať a previesť na plátno takto originálny a hlboký príbeh, založený prevažne na dialógoch je od Spika Jonzeho skutočne majstrovský kúsok... 4.) Joaquin Phoenix a Scarlett Johansson Obaja hlavní protagonisti (hoci Scarlett ,,len" v hlasovom prejave) podávajú tak oduševnené a uveriteľné výkony, že sledovanie snímku ma niekoľkokrát dokonca až rozklepalo. Scarlett ako hlas Samanthy je fenomenálna v každom jednom nádychu, či zatrasení sa v hlase, Joaquin zas hrá veľmi realisticky a jeho smiech, úsmevy sú úžasné... / Snímok je právom označený ako kontroverzný, ale tento titul by mal byť skloňovaný najmä v pozitívnom svetle. Prakticky jediná záležitosť, ktorá mi na filme vadila bola mierna rozťahanosť, ja osobne by som ocenil keby bol film o 15-20 minút kratší, ale každopádne nemám čo vytknúť. Krásne, sentimentálne, inteligentné, ale najmä originálne... Videl som 1x v originálnom znení s českými titulkami -------------------- 85%

Sloní muž (1980)

Neskutočne smutný, dojemný, ale nádherný príbeh o znetvorenom mužovi menom John Maverrick. Hoci mi za normálnych okolností David Lynch nie je práve po chuti, v tomto filme som sa vyžíval v stiesňujúcej atmosfére na čele s fantasticky civilným Anthonym Hopkinsom a Johnom Hurtom, ktorého hlas mi nabudzoval husiu kožu. Krásny príspevok a veľký miľník vo svetovej kinematografii Videl som 1x v originálnom znení s českými titulkami ----------- 95%

Králova řeč (2010)

Tom Hooper proste vie. Ďalší ladný, nadnesený historický film s brilantnými hereckými výkonmi a neopakovateľnou atmosférou. Krásna ukážka ľudskej bojovnosti a odvahy, ktorá mi vytvorila slastný úškľabok na tvári... Videl som v originálnom znení s českými titulkami - 90%

Před půlnocí (2013)

Tak aj do tretice to BS u mňa dokázalo! Opäť dialógová krása, pžasné herecké výkony, príjemná hudba, citlivá réžia. Tieto filmy sú tým najkrajším filmovým pomníkom lásky. Brilantná štúdia od prvého spoznania až po ... Never know čo nás čaká v roku 2022... Videl som 1x v českom dabingu ---------- 85%

Před soumrakem (2004)

Druhý diel trilógie BS ma neočaril tak výrazne ako prvý (Before Sunrise), ale stále je to plné neskutočne civilných a reálnych, inteligentne napísaných dialógov, ktoré vám umožňujú stotžniť sa s postavami a vychutnať si jedinečnú réžiu a herecké výkony.. Trilógia BS je krásne triezve nahliadnutie do tematiky lásky.... Videl som 1x v českom dabingu ----------- 80%