• Krátkometrážní

Nedotknutelní (2011)

Nikdy by som nečakal, že komediálna dráma takto očarí. Spočiatku som si myslel, že sa mi film zapáčil iba kvôli dobrej atmosfére v kine s priateľmi no po zhliadnutí doma som presvedčený, že toto dielo je bezchybné úplne vo všetkom! Omar Sy je naozaj trefný, komický a divák si ho ľahko obľúbi. Humor tu je na úrovni akú mám rád. Trefný, zábavný a hlavne nezabudnuteľný. Celková idea je výborná a všetko zdôrazňuje krásna scénická hudba. Ja som si týchto dvoch doslova obľúbil. Zážitok je o to lepší, keď film pozeráte v dobrej atmosféra s 4-5 ľuďmi. Výbuchy smiechu a niekedy aj doslova dusenie smiechom je v niektorých pasážiach neodmysliteľné. Odporúčam pozerať s titulkami. Moja najobľúbenejšia scéna je v opere pri vystúpení nemeckého operného speváka. Skvelé zabavenie s dramatickými chvíľami.... Zhrnutie: Videl v kine 1Xvo francúzskom znení s českými titulkami 100% - VIdel 3x v českom dabingu - 100%

Avengers (2012)

Film roku 2012? Áno. Najlepšia komiksovka? Nie. Dychvyrážajúce dobrodrzžstvo? Možno. Dobrý film? Myslím, že áno. Avengers zasiahli svet ako enrage Hulka. Rozdrtili kasy a 1,5 miliónové tržby sú vyslovene dychberúce (a to som na to nestihol ísť do kina) a ohlasy (83% na ČSFD) sú myslím, že na komiksovku nadpriemerné. Tak čo mi na tomto filme v kuse toľko vadí? Sú tam tony efektov, deštrukcia level: Godzila od Michaela Baya (ak by niečo takéto vzniklo), postavy majú svoje osudy, svoje zápletky a perfektných hercov (Scarlett Johansson + 10 bodov) a navyše ľudia, je to od Marvelu. Tak čo mi vadí? Čo som vynechal? Asi to, že tento počin takmer nemá príbeh. Prebieha to asi tak, že jeden šialenec (Loki) sa naštve lebo ho ejho nevlastný brat (Thor) nakopal. Naštve sa a pomocou starovekého artefaktu, ktorý ukradne od fakt, že super tajnej služby na čele s jednookým pirá-ehm plukovníkom (Nick Fury), moderným Robinom Hoodom (Hawkeye) a potom dvoma kočkami (Black Widow, Maria Hill) a jedným agentom AKA vášnivým zberateľom kariet (Agent Coulson). Zhodou okolností má šialenec kontakt na menšiu armádu emzákov, ktorých priláka na Zem (medzitým azbije asi 50 ľudí). Tajná služba spúšťa supertajný projekt (ktorý nazvali skôr ako zistili, prečo ho tak nazvali) a pozve si egoistického vynálezcu (Tony Stark) a vedca s rozdvojenou osobnosťou (Bruce Banner). Všetci títo vyššie menovaní sa spoja za zvukou Silvestriho hudby do mega-veľkým packanice s emzákmi, pričom šialenec to schytá od rozdvojenného vedca. Koniec. Proste a skrátka Avengers sú po technickej stránke prehľadní, zaujímaví aj vizuálne veľkolepí, ale pribéhovo a pointovo majú úroveň béčka z 80-tych rokov. Snáš bude dvojka lepšia. Ale každopádne ako dvieži blockbuster nikdy neomrzí... Videl som 2x v českom dabingu ------------- 65%

Jak vycvičit draka (2010)

,,Buď pokojná iba sa ťa zľakol." ,,On sa zľakol mňa?!" Ani neviem čím je tento film hoc animovaný taký neobyčajný, čarovný a nádherný. Možno to je výborným príbehom, správnym namiešaním charakterov postáv, či atmosférou, ale rozhodne tento film si užije hádam každá veková kategória, pretože každý si tam nájde to svoje. Je tam priateľstvo, napätie dôjde aj na romantiku (Vzdušný let Štikúta a Astrid + skladba Romantic Flight od Johna Powella sú neskutočné). Drak je úžasný veľmi istou réžiou akoby tvorcovia išli iba na istotu. Nič tu nie je ploché, odfláknuté, emócie sú skutočné. Najdôležitejšie však je, že ak si tento film obľúbite už vás nepustí. Má to svoju hĺbku (možno najväčšiu akú som v animáku videl). Oceniť treba slovenský dabing, ale hlavne originálne znenie kde to ťahá trojka Baruchel - Ferrara - Butler , ktorí povýšili dabérske remeslo o niekoľko krokov dopredu. Veľký vplyv má na to samozrejme aj už spomínaná Powellova hudba a výborná animácia. Druhý diel sa od prvého líši iba silnejším dejom. Emócie si táto séria udrží asi udrží až do konca. Ukameňujte ma, ale pre mňa je toto najlepšie fantasy spolu s Pánom Prsteňov. Nemôžem si pomôcť... Videl 5x v slovenskom dabingu + v originálnom znení : 200% Famózne a neopakovateľné!!!

Just for Laughs (2006) (pořad)

Najlepšia skrytá kamera! Pozeral som to štyri hodiny v kuse! Skvelá práca z Kanady.... Zhrnutie: Videl- mnoho epizód- 120%- Nájdete na YouTube

Spider-Man (2002)

,, S veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť. Film, ktorý patrí medzi najviac podceňované v Československu. Neskutočne podceňovaný underated film. A pritom tu máme inteligentné rozprávanie, krásnu akciu, dokonalé herecké výkony a krásnu hĺbku príbehu. Danny Elfman neskutočnou heroickou hudbou iba podčiarkuje zážitok. Sam Raimi nám tu krásne servíruje príbeh, ktorý má všetko. Lásku, rodinu, akciu, napätie, emócie a slušné efekty (na rok 2002 bomba). Čo sa týka hercov tak Tobey Maguire a Kristen Dunst ukazujú svoje kvality a hlavne postava Parkera je divákovi sympatická snáď od prvej autobusovej scény. James Franco tu priam exceluje a detto démonický Willem Dafoe, ktorý tu podáva životný výkon (rozprávanie sa so zrkadlom, diabolský úsmev a transformácia na šialenca). Proste to tu všetko funguje. Dokonalý film, ktorý pokračuje solídnou dvojkou a slušnou trojkou. Séria Amazing Spider-man je však bohužiaľ už iba vývar a tento film zostáva tým najlepším čo filmový Spidey kedy ukázal... Klady: Príbeh, Hudba, Efekty, Herecké výkony, Réžia, Scenár, Kamera, Myšlienky, Kostýmy Zápory: Jediná chybička na kráse je absencia Spideyho komixových hlášok. Nehorázne to tam chýba... Videl 5X v slovenskom dabingu - 100%

Star Wars: Klonové války (2008)

Nechápem nízke hodnotenie. Je jasné, že animácia je slabšia a celkovo dej je pre Star Wars históriu zbytočný, ale ja som sa skvelo bavil a navyše som si prečítal aj knižnú verziu. Plus veľmi dobrý český dabing... Zhrnutie: Videl som 1X- 75% - VEĽMI DOBRÁ ODDYCHOVKA S DROBNÝMI CHYBAMI....

Star Wars: Clone Wars (2003) (seriál)

Bohužiaľ, toto ma nikdy nezaujalo. Slabá kresba, ktorá ma odradzovala a zlý dabing. Jednu hviezdičku dávam za tématiku (Star Wars) a druhú za zaujímavý nápad Zhrnutie: Videl som asi 4 diely- 45%- VEĽMI SLABÉ!!!