• Krátkometrážní

Agatha Christie's Poirot - Zlo pod sluncem (2001) (epizoda)

Oproti predlohe je zápletka trochu okresaná, niečo je popridávané a tak v konečnom rozuzlení to neprináša také prekvapenie. Ale je to skvelo natočený diel okorenený množstvom humoru 80%

Bionicle: Maska světla (2003)

Je to pre malých chalanov ľudia. A priznám sa, že ja som tento film ako malý hltal. Animácia je celkom slušná, príbeh má taktiež nejaké tie kvality a celkové vyznenie filmu, nie je až také príšerné- ZA mňa 50% za moje malé ja výsledných 70%

Česká muzika (1993) (TV film)

V rámci českej filmovej tvorby je to fajn filmík. Réžia celkom v pohode aj všetky tie technické vecičky, ale príbeh bol vymyslený a napísaný katastrofálne. Herci sú niekedy dobrí, inokedy nepresvedčiví. Ale nie je to žiadna katastrofa dal by som 3,5* Videl som 1x v českom znení ------------------ 45%

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Najlepší, najzvratovejší a najosudovejší diel celej ságy. Palpatine AKA Ian McDiarmid RULES! Videl 2x v českom dabingu -------------- 100%

Střihoruký Edward (1990)

Film, ktorý je na vrchole všetkých filmov, ktoré som videl. Krásne sentimentálny, podmanivo poetický, podčiarknutý nezabudnuteľnou hudbou. Tento film hovorí o mne toľko, že sa až bojím či nie som nieoč ako tento nožnicovoruký týpek. Edward je rozhodne najlepší film Tima Burtona , ktorého základ robí dokonale poetický scenár Caroline Thompsonovej . Ani neviem povedať čo všetko robí tento film krásnym. Možno je to tá ,,burtonovská" atmosféra, nápaditá satira, alebo práve tá krásna pointa. To čo však z Edwarda robí jeden z najlepších filmov, aké som kedy videl je Edward sám. Divák sa s ním stotožní, prežíva jeho trápenia aj radosti a spolu s ním objavuje tajomstvá z jeho minulosti. Johnny Depp tu predviedol majstrovský výkon s neskutočnou kombináciou mimiky, pohybov a charizmy. Dianne West ako trochu šialená Peggy, ktorá má zlaté srdce je vyslovene nezabudnuteľná a dlhý čas sa zdá, že je jediná kto Edwardovi rozumie. Potom sa však do všetkého zamieša hlavná pointa tohto príbehu a spolu s ňou na scénu prichádza perfektne hrajúca Winona Ryder v úlohe Kim a film dostáva okrem tej sociálnej aj ďalšiu linku. Romantickú. Príbeh lásky Edawrda ku Kim je nádherný a vo svojom konci neskutočne dojímavý. Milujem ťa. Táto veta sa vo filmografii dá označiť ako klišé, v tomto filme však zafungovala pravým spôsobom. V tom momente sa vám totiž vtlačia do očí slzy. A chcete aby Kim a Edward mohli byť spolu. Zhody okolností, predsudky a falošnosť ľudí a najmä žiarlivosť však ukončia krásny príbeh. A to je jeden z mnohých odkazov, ktorý film ponúka. - Je jedno či máte ruky, alebo nožnice. Každý sa dívajte na svoje chyby a svoje nedostatky. Jeden sme zohavený zvnútra iný zvnútra. Čo je horšie? Alebo ešte lepšia otázka čo je lepšie? Vnútorná, či vonkajšia krása? Prečo by človek s nožnicami namiesto rúk nemohol prežívať lásku, ktorá by mu bola opätovaná? Uvedomme si, že každý máme niečo čo môžme dosiahnuť, dar, ktorý máme. Niekedy nám príde ako záťaž, no inokedy nám pomáha byť výnimočnými, pretože každý máme dar, no nie každý ho vieme správne využiť, lebo sa bojíme, že niečo stratíme. A keď sa zdá, že máme jedno aj druhé prídu ľudia, ktorí váš úspech závidia a rozkopú bábovku z piesku. - Videl som 3x v českom dabingu --------------------------- 100% (!!!)

Vzepřít se obrům (2006)

,,Čo je s Bohom nemožné?" Tak ako prvé: Toto je film pre kresťanov ! Nemá silu aby neveriaceho, človek, dostal k viere a ani to nechce. Je to film na povzbudenie vo viere, nie na prinášanie viery. Je to kresťanský film pre kresťanov. Nepáčil sa mi tak, že by som z neho padol na zadok, alebo, by zmenil môj život. Citáty z Biblie, zaujímavé myšlienky a celkom pekná pointa so slušnými hereckými výkonmi však dostačujú priemer a tak pod 3* nejdem. Za veľké negatívum filmu považujem fakt, že až príliš hrá na city a happyending je až príliš ideálny. Ale týmto patosovým vyznením môžme zachytiť aj myšlienku, ktorá je snáď jediná, ktorá môže potešiť aj dušu neveriacich. Keď sa snažíte na maximum a idete za hranice svojich síl všetko je možné Rozhodne tento film správne nemôže vnímať nikto, ktorý kresťanstvo považuje za staromódne, naivné a doslovné. Ja som veriaci a som kresťan, nehanbím sa za to ani to neskrývam, zisťujem, že život vďaka Bohu je plný radosti a lásky. Pretože každý správny vodca nie je otrokárom, ale svojím poddaným pomáha a stará sa o nich. Čo sa technickej stránky filmu týka, tak scenár je naozaj až trošku prehnaný a myslím, že aj pomerne nadnesený. Naivní hádam iba čo sa správania ľudí týka. Alex Kendrick natočil zaujímavý filmík, ktorý neveriacich asi pobúri a niektorých kresťanov neurazí, niektorých nadchne. U mňa je to solídny priemer, ktorý ma nemá prečo poburovať. Najkrajšia scéna jednoznačne vo chvíli keď Brock prekonáva s Jeremym na chrbte celé ihrisko. To bola chvíľa plná zimomriavok. Videl 2X ( druhý na kresťanskom premietaní) v českom dabingu ------------- 60%

Barbie a kouzlo Pegasu (2005)

3* Iba za jeden fakt a to, že som to musel pozerávať zo ségrou a v tom čase som na tom žiadne extra zápory nevidel. Znova by som si to však pozrieť nechcel. 50%

Všechny moje děti (2013)

Mne sa film páčil. Áno, možno ma ovplyvňuje to, že som veriaci, ale tento film nechce sprostredkovať Boha ani nič podobné. Ruku na srdce ľudia, denne nedávame na rómskych spoluobčanov a musíme povedať, že právom. Ale kto z nás niekedy niečo spravil pre lepšiu budúcnosť? Farár Kuffa nám ukázal možnú cestu. Po filmovej stránke do bol však iba čistý priemer, možno kratšia minutáž by nebola od veci, pretože sa tak stále opakujú tie isté osudy. Je to milé. Myslím, že tento film sa nedá hodnotiť na základe toho akého ste vierovyznania je to ukážka toho ako by sa dala rómska otázka riešiť a myslím, že ponúka skvelý návod. To, že väčšinu filmu boli iba debaty medzi členmi osady a bezcieľne konverzácie bolo zobrazenie reality, pred ktorou zatvárame oči. Uvedomme si, že sú to ľudia ako my, akurát v zlom prostredí a s inou mentalitou...Som rozhodnutý dať aspoň niektorým Romom šancu. Nehádzať ich do jedného vreca... Videl som v kine 1X ------------------- 80%

Captain America (1990)

Zas sa na to pozerať dá... Je tam pár svetlých momentov... akurát je to také béčkoidné... 35%

Láska přes internet (1998)

Tento film z neznámych dôvodov nemám rád. Natočený je výborne, ale nepríde mi ničím výnimočný. Navyše duo Hanks - Ryan mi akosi nejde dohromady. Pod 3* by som však nešiel. Je to aj vec vkusu 50%