Cirkus (1928)

V prípade Cirkusu Chaplin upúšťa od osobnej drámy a zameriava sa najmä na humor a všeobjímajúci pozitivizmus, ktorý sa ukáže predovšetkým v závere. No i napriek tomu, že mi tu tá jeho obvyklá ľudská dráma v kontexte nejakého silného príbehu a smiech cez slzy chýbali, nebolo to zlé, pretože film minimálne príjemne pohladí po duši. A samozrejme kvalitne zabaví množstvom vtipných scénok, kde vyniká najmä tá v klietke s levom, alebo potom tá na lane. Slušný nadpriemer. 80/100

Aquaman (2018)

Nečakane zábavné pozeranie. Príbeh síce nie je žiaden hlbokomyseľný lumen, no oči sa teda popasú - krásna kamera, v ktorej podaní sa vám všetky tie nádhery podmorského sveta zarežú do sietnice ako nôž do masla. Odporúčam zohnať čo najlepšiu verziu, pretože tento film je predovšetkým o obraze. Navyše hlavnú postavu hral môj obľúbený herec, ktorý s každým filmom kvalitatívne rastie - Jason Momoa. Len ten scenár mu nie vždy tak celkom sadne, čo však našťastie nie je tento prípad. Nadpriemer. 75/100

55 schodů (2017)

Sa čudujem, že Helena Bonham Carter nebola nominovaná na žiadnu cenu, aspoň o tom nemám žiadnu vedomosť. Hrala to výborne. Životopisný príbeh, ktorý má čo povedať a rozhodne má potenciál chytiť za srdce nejedného diváka. Dokonca zaujímavé boli aj scény zo súdneho pojednávania, ktoré mi nie vždy celkom sadnú, no dialógy mali čo povedať. Slušný nadpriemer. 80/100

Overlord (2018)

Škoda tej prvej polovice filmu - skoro som sa uzíval k smrti. Absolútne, ale absolútne sa tu nič nedeje, teda ak si odmyslíme leteckú sekvenciu hneď z úvodu. Tiež problém vidím v postavách. Možno až na jednu si ma nezískala ani jedna - žiaden herecký výkon či charizma, ktorý by stál za pozornosť. To je tiež dôvod, prečo je divákovi jedno čo bude s postavami, žiadne napätie, len mechanické sledovanie. V druhej polovici sa to aspoň obohatilo o slušnú akciu a pár hororovejších krvavých momentov, takže nakoniec to nebolo až tak zlé ako to vyzeralo hneď v úvode. Priemer. 60/100

Ben Is Back (2018)

Smutný námet a silný príbeh. Láska matky nepozná hraníc, a tak by to aj malo byť. V tomto smere ma potešil herecký výkon J. Roberts. Ale ani chalan nebol zlý. Nosná kostra dejovej linky však ponúkla iba minimum zaujímavých dramatických situácií, v podstate sa príbeh vliekol podľa osvedčenej šablóny - jeden dôveruje, ostatní nie, sľuby, sklamanie, sľuby, obetovanie.... Neprinieslo to nič nové, čo je škoda, pretože formálna stránka bola výborná. Lepší priemer. 65/100

Deník malého poseroutky 3 (2012)

Nie často sa mi stáva, že by niečo rozdelené na diely, malo kvalitatívny vývoj smerom nahor. Možno infantilné, no zároveň prijateľné i pre dospelého. Takto nejako si predstavujem rodinnú komédiu s námetom problémy v dospievaní. Nadpriemer. 75/100

Deník malého poseroutky 2 (2011)

Neviem, asi som si na slabocha zvykol, dvojka sa mi vidí lepšia ako jednotka. Je to síce zábava hlavne pre mladšie ročníky, avšak ani tým starším nuda nehrozí. Milé, priateľské a láskavé... o tom, že byť žiakom na druhom stupni a mať staršieho bláznivého brata nie je žiadna sranda. Slabší nadpriemer. 70/100

Odnikud (2017)

Téma rasizmu z druhého pohľadu. Smutné, keď takéto niečo dokáže človek človeku urobiť, je jedno na ktorej strane stojí. Čakal som však trocha lepšiu drámu, najmä to súdne prostredie mohlo byť lepšie a zaujímavejšie spracované. Navyše sa mi téma v mnohých smeroch zdala trochu odbitá, skratkovitá, alebo sa po probléme skĺzlo iba povrchne. Z tohto pohľadu bol výborný jedine záver, ktorý ma celkom slušne zasiahol. Slabší nadpriemer. 70/100

Kid (1921)

Film vám prinesie smiech a možno aj slzy - to bolo spomenuté hneď v úvode. A bolo to tak. Myslím, že toto bol prvý film Ch. Chaplina, kde bol tento zámer tak očividný, pretože podľa tohto filmového velikána, účelom jeho filmov nie je diváka iba pobaviť, ale dať mu aj silný príbeh a smutné veci. Nuž taký je život a presne taký je aj tento snímok. Smiech cez slzy, no nádhera. Jedna scéna pri konci ma síce bavila menej (Mesto snov), ale celkovo som veľmi spokojný. Silný nadpriemer. 85/100

Beyond the Gates (2016)

Honosný názov pre horor, veľmi lákavý, no čo z toho, keď scenár bol tak zúfalo banálny a nezáživný, že by zaplakalo aj päťročné dieťa? Prvá polovica je strašná nuda - to sa tam postavičky len tak ponevierajú, vedú bezduché dialógy, vypratávajú obchod s kazetami... skrátka, žiadny vývoj medzi postavami nečakajte, ani zmysluplné dialógy. Námet ušiel, no mysteriózny základ bol o ničom, ak bol vlastne nejaký. Hororové prvky iba také priemerné a bolo ich málo. Maska tatka tiež nestála za nič. Hocijaký spevák metalovej skupiny nosí bežne po meste lepšiu. A komédia? To sa asi niekto pomýlil. Jediné čo oceňujem je príjemný retro kabátik natočenia - taká pekná pripomienka na horory 80.- 90. rokov. Slabý podpriemer. 30/100