Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (5 080)

plakát

Normální lidi (2020) (seriál)

Začínalo to zaujímavo, mám rád takéto civilné vyznenie, aj keď to nemalo až takú úroveň. Tá kamera očami hlavnej postavy predsa len v tomto smere urobí svoje. No už po pár dieloch sa z toho stalo niečo úplne ošuntelé, vleklé, banálne a tak neskutočne otravné, že to ani neviem pomenovať. Dopozeral som iba s vypätím všetkých síl a preto, že som bol zvedavý ako to s tou iracionálnou dvojicou dopadne. Sklamanie. Veľmi slabý priemer. 50/100

plakát

Vikingové: Valhalla (2022) (seriál)

Pekná výprava, slušní herci a dej, ktorý neurazí, no mohol byť aj pútavejší. Avšak vzhľadom na to, že toto obdobie priam hltám, prižmurujem očko a dávam nadriemer. 75/100

Mistr (2020)

O boxovaní v koncentračnom tábore sú aj lepšie filmy, ale nebolo to najhoršie. Dôležité je to, že si film dokázal zachovať istú dávku emocionality a tragiky. A niektoré scény boli naozaj silné. Na druhú stranu sa to pomerne často utápalo v šedivom príbehu vedľajších postáv. Samotné boxovanie bolo tiež iba priemerné. Na slabší nadpriemer to ale stačí. 70/100

Reminiscence (2021)

Taký nepodarený Total Recall od Verhoevena, nemastné-neslané. Zaujímavou bola iba myšlienka a pár scén, ktoré súviseli s hladaním súvislostí pomocou odomykania stratených spomienok. Ale aj to postupom času spadlo do nudného stereotypu. Slabší priemer. 55/100

plakát

Rivalové navždy - bitva o tenisky (2015) (TV film)

Nečakal som v podstatne nič svetoborné, no dostal som celkom zaujímavý životopisný príbeh. Opäť som o niečo múdrejší. Tieto životopisné príbehy o vzniku slávnych značiek majú niečo do seba. Ešte existuje jeden o značke Niké, aj ten je dobrý. A opäť sa mi tu potvrdilo staré známe - úspech sa dostaví iba vtedy, ak na tej ceste vytrváme a sme dostatočne pobláznení do nápadu. S ami páčilo ako bratia ponúkali tenisky všade, či už nacistom alebo američanom.... Nadpriemer. 75/100

Pozůstalí (2014) (seriál)

Vzhľadom na rozporuplné reakcie som čakal niečo super. No jediné na čo som prišiel bolo, že všetky hejty sa do bodky naplnili. A stálo ma to iba zbytočne veľa nervov. Fakt nechápem, ako môže niekto takto zaujímavú tému a námet sprasiť spôsobom, že zo zaujímavosti a záhady sa stane jedna nudná banalita. Okrem toho dej bol hneď od začiatku chaotický, nátlakový a až smiešne snaživý. Všetko naplácané na seba halabala a bez pútavosti. Pokiaľ sa snažil autor diváka k smrti unudiť, tak veru nemal k tomu ďaleko. Nuž, aj to je umenie, dobrý námet znechutiť a totálne otráviť až do okusovania nechtov od nudy. Jediné čo kvitujem je pokus o nastolenie atmosféry, ktorá chvíľu bavila. A bola tam teta Lýdia zo Služobníčky, takže aj mierne prižmúrenie očka. Podpriemer. 40/100

Dva supernosáči (1983)

Nedávno to išlo v telke a tak išlo o neplánovanú príležitosť na vrátenie sa do detských čias. No bol som zhrozený z toho, ako to zafungovalo n amňa dnes. Zatiaľ čo ako decko som týchto dvoch nosáčov celkom hltal, dnes som iba dvíhal obrvy nad tým, že čo to preboha ýživého sú za trápne vtipy - prezliekanie stále dokola a autori čakajú, že to bude ľudí baviť. No evidentne v tých časoch aj bavilo, dnes ide iba o podpriemer. A aj to nadhodnocujem z pocitu nostalgie. 40/100

plakát

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Úvod a púribližne polovica filmu bolo fantastických - motivačné a po dramatickej či hereckej stránke dokonalé. V závere to ttrochu začalo strácať dych, ale emócie sa aj napriek tomu dostavili. Opäť raz jeden krásny príklad toho, že keď sa chce a človek si ide za svojim hlava-nehlava, tak to nakoniec aj dosiahne. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100

Zkrocení zlé ženy (2022)

Čakal som aspoň z rýchlika pripomínajúcu adaptáciu podľa hry W. Shakespeara, no dostal som iba akúsi čudnú zlátaninu romantického lepivého klišé. Presne podľa šablóny Vasiľkovej či Urbaníkovej. Jediné to lepšie čo ma oslovilo, bol ekologický rozmer snímku. Podpriemer. 40/100

Fantastická výměna (2020)

Možno trochu nadhodnocujem, no nemôžem za to. Som blázon do všetkého čo aspoň trochu súvisí s cestovaním časom. Príbeh je naozaj slabučký, taký nemastný neslaný. Celkom akoby ho písal nejaký stredoškolák, čo s písaním ešte iba začína. Nedotiahnuté dejové línie, a dramatická stránka tiež nestála za veľa. Jednoducho nič také, čo by okrem tej záhadnej skrinky aspoň trochu upútalo. Zostáva len tá atmosféra a protekcia, nič viac. Veľmi slabý priemer. 50/100

Ovládací panel
51. nej uživatel Slovensko