Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Dobrodružný

Recenze (4 881)

plakát

Princezna zakletá v čase (2020)

Konečne po dlhom čase a všetkých tých troškovinách, je tu rozprávka, ktorá má hlavu a pätu a dokáže zaujať. Dejová linka bavila, je pekne vybalancovaná, medzi humor a vážnejšie veci a na koniec aj krásne poučenie a akcia. Milé prekvapenie. Slušný nadpriemer. 80/100

plakát

New Amsterdam (2018) (TV seriál)

Zatiaľ som videl dve série a musím povedať, že Good doctor ani Doctor House to nie je. Kvalita natočenia i pútavosť tu trocha zaostávajú. No stále je to dosť dobré na to, aby si to človek nadpriemerne užil. Škoda tej dejovej linky Iggy Froma (psychiater), to bolo celý čas vážne iba také liberálne fňukanie. Dosť to bralo na pútavosti. Tretiu sériu však určite pozriem. Nadpriemer. 75/100

Fantasy Island (2020)

Veľmi zlé, nezáživné až strach. Pritom to malo slušný potenciál, škoda, že z toho vyliezla taká nudná zlátanina. Scenárista musel byť po opici. Tiež mi vadilo, že to bolo také na mňa až príliš kudrlinkové a čistučké.  Podpriemer. 30/100

Utajený pasažér (2021)

Panebože, tak vyprázdnený a zbytočný film som už dávno nevidel. Stará zlatá Gravitácia. Väčšinu filmu sa tu banálnym spôsobom rieši ako obetovať alebo zachrániť černoška. A na záver k tomu pár akože hrdinských kúskov, pri ktorých by sa červenal aj Žorž Clúnyj. O čom to vlastne bolo? Medzi riadkami sa dá síce čítať nejaký multi-kulti kontex, no toho už je človek prežratý, takže nudilo na dvakrát. Jediné svetlo tam bola Anna Kendrick, naopak, Toni Collette je tu rušivý element. Skrátka, strata času. Podpriemer. 40/100

plakát

Forever (2014) (TV seriál)

Veľmi príjemný a pohodový seriálik, na ktorý sa dobre pozerá. A to aj napriek tomu, že spracovanie a celková vizáž pôsobili, ako keby vyšli z Hallmarkovskej produkcie. Ku koncu som aj ľutoval, že to už končí. Prečo nebola ďalšia séria? Skončilo to práve v tom najzaujímavejšom, najmä čo sa týka vývoja vzťahu tých dvoch. Škoda. Ale aj tak nadpriemer. 75/100

Tenkrát v ráji (2016)

Rozhodne smutný príbeh plný hrdinstva a nezlomnosti. Z tohto pohľadu bola postava Joska veľmi sympatická. No na druhú stranu i nerozumná. Nechápal som tomu jeho častému vyhádzaniu do mesta, to mi akosi logika nepobrala. Celkovo bol príbeh akoby bez duše a jednotlivé vedľajšie linky dosť nudili. Trochu viac upútal iba záver, aj keď z toho vyšlo také patetické klišé niečo na spôsob Vojaka Ryana. Podpriemer. 40/100

Město 44 (2014)

Dynamiku tomu rozhodne nemožno uprieť. Miestami toho bolo až moc. Úvod ma síce neoslovil, sem-tam som sa strácal v postavách, no časom sa ale niektoré postavičky celkom zaujímavo vykreslili. Nuž darmo, ako sa vraví: "Človeka poznáš v ťažkých časoch". Ten záver mi už ale prišiel dosť osudový a taký až moc ponechaný na diváka. Zachránili sa? Ostali na ostrove? V tomto prípade sa mi žiadala jasná odpoveď, nedostal som ju. Priemer. 60/100

Stehlík (2019)

Základ príbehu bol zaujímavý - na úvod nešťastie, ukradnutý obraz, otrasní rodičia.... No tie vedľajšie dejové linky urobili z celého príbehu taký rozmazaný guláš, že výsledok vyšumel do neznáma. A hlavne to bolo neskutočne naťahované, aleže hrozne. Trištvrte hodiny mohli kľudne urezať a dejová linka by hneď dostala švih. Takto keď si to človek pustí v noci, tak zaspí skôr ako sa film dostane do polovice. Slabší priemer. 55/100

plakát

Roman Empire (2016) (TV seriál)

Všetky tri série tohto hraného dokumentu pomerne podrobne mapujú život troch náhodných rímskych cisárov - Caesara, Caligulu a Commoda, pričom sa tu nezabudlo ani na zaujímavé komentáre. Aj tie hrané príbehy sú zaujímavé, nuž nečudo, najlepšie príbehy píše život sám. I keď to herectvo bolo trochu kostrbaté. Fascinujúci bol najmä životný príbeh Caesara, u ktorého človek nevie, či ho milovať alebo neznášať. No v každom prípade ho treba obdivovať. Silný nadpriemer. 85/100

Noční lovec (2018)

Samozvaný sudca aj kat v jednej osobe Ben Kingsley mi do tohto typu filmov vôbec ale vôbec nesedí. Dejovo predvídateľné a s množstvom vaty. Niežeby som nesúhlasil s tým trestaním. Ale inak samá nuda.50/100