Out at the Wedding (2007)

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše. Je to hlúposť. Začiatok je rozvláčny a má to nábeh ako béčkový film z low budget produkcie. Ale zápletka sa mi páčila a pár momentov vyčarilo aj úsmev na mojej tvári. A to niekedy stačí.

Vášeň (2012)

No passion, just psycho. Ani som nevedela, ako príšerne môžu pôsobiť pekné ženy, ktoré sa navzájom bozkávajú. Ale aj tak to nie je nezaujímavý počin. Noomi Rapace potešila. Zvládla zahrať všetky charakterové obraty, ktorou jej postava prechádzala. Škoda tej erotiky a vášne. Nebolo tam po nich ani stopy.

Na druhé straně kopců (2012)

Čistá depka. Hlúpi, náboženstvom sfanatizovaní ľudia a k tomu dievča, ktorá sa nevie odpútať od lásky k inému dievčaťu (resp. od predstavy o láske k nej) a zostane s vlkmi, aj keď nevie s nimi viť. Výborné herecké výkony, presvedčivo sfilmovaná skoro realita, pre mňa však príliš vlečúci a nervy drásajúci dej, ktorý absolútne zabil moju náladu.

Anatomy of a Love Seen (2014)

Strašne slabý film. Vlastne je to tak trochu o čakaní na poslednú scénu.

Magický hlas rebelky (2014)

Veľa nového som sa nedozvedela, ide tu totiž viac-menej o recykláciu už povedaného. Páčili sa mi dobové dokumenty, páčila sa mi veľmi Marta (ako mladica bola veľmi krásna, tajomná a ten hlas, ach jaj!) a veľmi dobre rozumiem faktu, že tu ide o osobnosť, na ktorú sa nezabúda. Čo sa mi na osobnosti Marty najviac páči, je to, že je to rebelka od špiku kosti. Ona nemala žiadne ambície byť hrdinkou, ale ako povedala, komunisti ju obmedzovali v jej vlastnej slobode. A takéto niečo cítia ľudi, ktorí sú proste iní a zaradiť sa do totalitných systémov je pre nich nezlučiteľné s ich vlastným prirodzeným cítením. Takže aj keď som chcela dať tri, tak dám štyri, lebo Marta.

Láska na kari (2014)

Milé. A Helen Mirren vždy poteší. Skvelá herečka. Stále mám pocit, že filmový svet ju ešte poriadne neobjavil a nedocenil.

Ženy ve spitfirech (2010) (TV film)

Áno, už vtedy a aj v tejto sfére ženy zarábali menej ako ich mužskí kolegovia. Výborný dokument o ženskom svete pilotiek vojenských lietadiel počas druhej svetovej vojny.

Punková zpěvačka (2013)

The Punk Singer nie je len o Kathleen Hanna, ale približuje pre mnohé ženy dôležité obdobie hnutia Riot Grrrls. Ak sa zaujímate o feminizmus, punk rock a spojenie týchto dvoch smerov/hnutí, tak toto by mala byť pre vás povinná jazda.