Vesmír mezi námi (2017)

No, I am your father. Takových dílek dokáže americká produkce nasrat deset kýblů a všechny vydělají. Proč? Protože kombinace pár hezkých ksichtíků se scénářem co má spád a zápletkou dvou co si skypujou z Marsu má prostě šťávu. Párkrát se i zasmějete. Ten konec jsem ovšem z fyzikálního ani fyziologického hlediska nepochopil. Už jenom proto, že atmosféra ho zabíjí ??? co asi celý život dýchal, xenon?

Bistro Ramen (2018)

Za mě příjemná oddechovka, která nahlíží do minulých válečných hrůz, které narušili mezilidské vztahy nejen mezi asijskými národy, ale všude na světě. Člověk se zasměje i si trochu slzu uroní v dostatečné míře. Nechápu, komentáře typu kýčovotý, sentimentální ... obzvlášť od uživatelů, kteří při Titaniku vydojili hektolitry okulárního sekretu...

Unfriend (2016)

A máme to tu opět zkřivený ksicht na fotce a chcípni děvko! Co nám to připomíná, ano správně, připomíná nám to Kruh a další jiné horory, z kterých si toto cyberdílko půjčilo rekvizity. Vosy, dva kluci bez gesichtu, lidi reagující na to co se odehrává v jejich hlavě, zrcadlo, osamělá holka s historií takovou, že bych se poblil hned u první věty jejího CV - vše už tu bylo, ale celkem dobře zpracované a místy lekačka že bych ustřík. Jak to tak bývá, nepřekonatelná překážka pro to, abych chcíp nebo ne je vymázání FB profilu, což samo nejde, protože ho programuje za běhu totálně nemytá pipina co vidí zeleně, jak Neo a tak kóduje o sto péro a do toho umí ovládat totální CGI vosy. Konec je, jak bývá totálně slabej - takže vlastně žádný není, abychom vydělali další Beny Frankliny, kdyby nějaký tvořitel chtěl udělat dvojku, trojku a tak dál.

Liga spravedlnosti (2017)

Je až s podivem, jak trapné může být uskupení sexbomby amazonky, retardéra bleska, Khala Droga, kterej se tady hrozně rád koupe, Bena a jeho fleka, africkýho robocopa a na závěr našeho mástera ve slipech. Scénář je zkrátka příšernej, efekty na rok 2017 absolutně nezvládlé, asi je fakt někdo domalovával pastelkama. Hlavní záporák je spíše jako nějaká postava z PC hry, kterou byste si rádi zahráli, ale bohužel to Zack Snyder zpackává za Vás a tak vás ta hra vlastně vůbec nebaví. V kině je to ztráta času a peněz. Doma si to je dobrý pustit jako oddechovku ráno po pořádný kalbě.

Uteč (2017)

Jako bavilo mě to, závér trochu slabší, ale tak už to bývá. Vata v uších mě vyloženě dráždila.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Neni nic lepšího než natočit film o havárii sovětské ponorky, jak se její crew zmítá v technických problémech spolu s politickým tlakem shora za studené války v 60. letech. A gól? Jsou tam američtí herci, který trochu přitvrdili na svém R aby zněli jakože mluví rusky - to je opravdu 'nezaujaté'. Proč si američani nenatočí svůj film o jaderné havárii? Taky ztratili ponorky a z neznámých důvodů, velké pole působnosti to nabízí. Konec filmu je vyloženě falešný - američani je zachránili, tak to ale nebylo. Kapitán chtěl předejít tomu, aby ponorka padla do rukou američanů a tak se pomoci od nich vyhnul. Po filmové stránce - dobrá kamera, režie a herci až na ten jazyk, proto dávam 4 hvězdy, ale námět podle mě zbytečně překombinován.

Ponorka U-571 (2000)

Německá ponorka čekající na pomoc, jelikož utrpěla poškození, že není schopna boje, je najednou plně funkční jakmile jí osedlá 10 amíků? Bože, zase ty americký pohádky s dramaticky-vojenskou hudbou, že u toho všichni stojí v pozoru a brečí nad hroby svých padlých vojáků. Tyhle dojáky jsou pro děti a ne pro lidi, kteří ví, že nějaká válka vůbec byla.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Co to je zase za americkou sračku? Vžyť z toho úplně cáká ta americká propaganda, my jsme amerika, my jsme tu abychom všechny zachránili... we are the good guys... bleh, těhle filmů už mám po krk, při kterých si všichni američtí patrioti stříkají do huby z toho jaký jsou to pašáci... jestli si tímhle americký divák chce nalhat že válečný zločiny jsou jenom protiamerickou konspirační propagandou tak ať si tohle pustí 100x, vymyje si mozek a vtrhne třeba k Unovi...duty calls, se snad pobleju... vizuály místy dobrý až na těch 16 fundamentálních fyzikálních předpokladů, které byly porušeny... už jenom pro to, že scifi 21.století na této předstírané úrovni by alespoň mohlo dodržet nešíření zvuku kde to prostě nelze... po přečtení komentářů mi vlastně došlo, že v tom filmu nedávvalo smysl ale lautr nic...

The Evil Within (2017)

Andrew, Andrew... 15 let a tohle je to dilo? Lidé, kteří nemají nic společného s filmařením by asi neměli věnovat úsilí a finance něčemu co už je předem odsouzeno k záhubě a tento film je toho důkazem. Nějaké věci bychom mohli vypíchnout ale shrnutým a zdrcnutým hodnocením mohu říci, že 90% filmu je prostě jedna nicneříkající píčovina. Pokud má někdo potřebu natáčet svoje sny tak ať si je pouští doma a ne lidem, keří mají svých nočních nesmyslů plnou hlavu. Autor se svý noční můry ani nedožil a o to je to ještě víc zbytečnější.

Hrůzná minulost (2012)

Povedené dílko, člověk má nejdřív dojem, že jde o nějakou Wanovinu, ale detektivka se nám pak začíná rozplétat. Psychické rozpoložení hrdinky je dobře zachyceno. Všechno do sebe hezky zapadlo a hlavně čeho si cením nejvíc je to, že LIDÉ nemizí a nezjevují se za vámi s nožem u krku. Prostě nesnáším to, jak se lidi teleportujou ve filmech a to tady není a má to svou přirozenost. Atmoška skvělá, boj o přežití byl napjatý. Trochu mi vadilo posledních pár sekund do konce. Nevim proč má každý potřebu něco natahovat.