Zúčtování (2016)

Hnusná, až odporná vražda Batmana ve spolupráci se Supermanem a nějakým Snyderem odpuštěna. Nyní se Benovi podařilo Batmana reinkarnovat do postavy účetního, tentokrát svlečeného do "naha" a zbaveného všech technických cingrlátek ( tedy téměř všech :-) ). Pro mne nečekaná komiksová linka posunutá do civilního rázu, která si přesto zachovává komiksovou akčnost a zábavnost. Místy to trošku bylo ukecané, místy drhla časová osa, kikina taky mohla být šmrncovější, ale celkem velká spokojenost. Když krást, tak takto !!!

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

V rámci žánru lehký nadprůměr. Jasně, patetické kecy byly, ale aspoň si člověk mohl v klidu zajít na záchod a doplnit skleničku. Při zbytečně přepálené stopáži jeden z mála "benefitů" filmu.

Ant-Man (2015)

Nechci se opakovat, ale jak už jsem řekl, s Dead Poolem to skončilo. Vše už bylo řečeno, žánr se uzavřel. Ant - Man je zcela zbytečný film, který už nemá být o čem a tak to taky dopadlo. Jedno velké nic v podání bandy nesympatických lidí a připomínající takovou tu komunistickou slátaninu o malých lidech na velké lžičce. Na Dead Poola dvojku si ale asi zajdu.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Pro mne vyvrcholením tohoto žánru byl Deadpool. A jako zkušený chlap už vím, že po vyvrcholení musí přijít pauza nebo místo dalšího potěšení přijdou jenom chvíle ponižujícího trápení a úporné až toporné snahy pokoušet se o něco, co z hlediska fyziologického ani psychologického nejde (laicky od přírody). A přesně takový ten film byl. Plný ponižujícího trápení, úporné až toporné snahy a vyčpělých hlášek bez jediného náznaku humoru. Shrnuto třemi slovy - nic, nic, nic... Jo a viděno se slavným českým dabingem - na blití.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Ono to vlastně nebylo špatné, dokonce se mi to místy i líbilo, ale po celou dobu filmu jsem marně dumal nad tím, proč byl tento film vůbec natočen... Nevydumal :-(

Carol (2015)

Krom rozmáchlých hereckých výkonů obou hereček nic zaznamenání hodného. Kate se pohybovala v mezích elegantní dámy po monstrum Lesní královny ( "obstála jsem..."), Mara zase balancovala na hraně prodavačky z Kauflandu až po novodobou Audrey Hepburn. Chlapi byli za blbce. Už dlouho jsem neslyšel postavy mluvit takové bláboly a fráze. Scénarista byl buď úplný mimoň nebo tam hulili fakt dobrej matroš. V kině bych zuřil, u TV jsem jen marně hledal důvod, proč na to čumím. Nenašel.

Dítě číslo 44 (2015)

No, ono to vlastně bylo sotva na tři, ale s přihlédnutím na velmi vysoký faktor ( ač asi ne úplně chtěný ) zábavnosti jsem musel dát čtyři. Takový pikantní guláš zahuštěný medem či spíš mišmaš jsem už dlouho neviděl. Výborné herecké obsazení, bolševické Rusko v česko americkém hávu, zcela nečekané teleportační a jasnovidecké schopnosti postav, vlkovský masakr ruským nožíkom ( u této scény jsem fakt byl rád, že nesedím v kině, bo by mně vyvedli a v duchu filmu zavřeli zřejmě do blázince, bo u některých scén se smát nahlas jeví nepatřičné, ale když já si fááákt nemohl pomoci :-D ) a volhy a tatraaplány a waterboarding a bahenní souboje a vůbec VŠECHNO tam bylo. Prostě více jak dvouhodinová prča, která nenudí a stojí za zhlédnutí. Mad Max v Rusku. Samozřejmě doporučuji v originál zvuku, ta angličtina s ruskou knedlou v hubě je k popukání.

Jablečné víno s Rozárkou (2015) (TV film)

Vlastně to ani není film, ale romantický obraz z anglického venkova, který žije svým svébytným způsobem a úskalí života jsou zahalena do stínů starých vzrostlých stromů. Kdo chce, ten si to tam najde a najednou zjistí, že ta malba má mnohem více vrstev, než by se na první pohled mohlo zdát. Mne např. tento film-obraz dovedl k zásadnímu letošnímu rozhodnutí a to, že tentokráte jablka nevypálím, ale udělám z nich jablečné víno. Hned se mi ta nadcházející zima zdá mnohem snesitelnější.