Vetřelec: Covenant (2017)

Neuvěřitelná a navíc zcela zbytečná slátanina. Aneb když to fungovalo před 20-léty neznamená, že to bude fungovat pořád. Chtělo by to do té provařené polévky dodat minimálně nějaké nové koření. Pane kuchaři, nevěřím, že zrovna Vám už fantasie došla... Ten vizuál připomínající scifi z 50-tých let ani komentovat nebudu, asi se šetřilo, když se točí pořád dokola.

Bitva o Moskvu (2016)

Tak už ani válečné filmy ti naši "přátelé" neumí. Už dlouho jsem neslyšel pitomější dialogy - směska Mirka Dušína a neohrabanosti kořeněná neskrývanou hloupostí a agitací. Protřepat, promíchat, to je jedno, stejně je to sračka. Podáváno v balení "dokonalého" školního českého dabingu. Asi to ti herci nebo co to bylo dostali za trest. Všechno se vrací... Hvězda za snahu, která se tentokráte zcela minula účinkem.

Pasažéři (2016)

Jedna hvězda za tu práci kolem, jinak je to na odpad.

Pistolnice Jane (2016)

Prostě western, dobrá kamera, slušná atmosféra, klasický příběh, červené víno, za mně dobrý...

Poslední údolí (1971)

Nebylo to úplně špatné, ale čas ani vývoj nezastavíš. S trochou nadsázky by se dal v ději vysledovat námět ze sedmi statečných, což v kulisách třicetileté války působilo poněkud nepatřičně. Místy i ten vizuál a vůbec režijní vedení celého filmu připomínal spíše western než tíživé válečné období Evropy 17. století.

Suburra (2015)

Artová mozaika a variace na téma přísloví: Kdo mečem zachází, ten mečem schází, kdo jinému jámu kopá... a každý svého štěstí strůjcem. Obrazy s muzikou tvoří velmi zajímavé kombinace, obrazy nejenom s muzikou občas tvoří velmi, ale velmi zajímavé, leč bohužel velmi rychle pomíjívé kombinace... Nikdy nepodceňovat nejslabší články řetězu.

28 týdnů poté (2007)

Na tom filmu je zvláštní to, že nejsilnější momenty přináší ve chvílích, kdy se v něm nic neděje. Kombinace obrazů ze zdevastovaného Londýna v kombinaci s expresivní muzikou vytvářejí zvláštně depresivní až apokalyptickou atmosféru. Za to by mohly být i * 4. Ale v okamžiku, kdy se jde do akce, jde o klasický béčkový zombie horror bez jakékoliv přidané hodnoty a v tom okamžiku sotva na 2*. Pzn. na okraj: Rejža se scénaristou by se měli nechat vyšetřit, myslím, že po testu na humanitu by to bylo nejméně tak na půl roku na psychině s ostrahou.

T2 Trainspotting (2017)

Ani záblesk naděje, prostě není cesty ven. Není to o depresi, je to jenom o beznaději a zbytečnosti žití. A někdy to zbytečně tlačí na pilu, až tak, že to ztrácí věrohodnost. Nic jiného už mne nenapadá, škoda.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Příliš digitalizovaný dort od pejska a kočičky. Nicméně příznivci akce a videoher budou spokojeni...

Logan: Wolverine (2017)

Nikdy by mne nenapadlo, že dám dětskému filmu za 4. Ale když ta ičovina ve spojení s výbornou muzikou a místy až hororovou atmosférou byla tak příjemně koukatelná :-) A že nezemřel, že ne?!?