Deadpool (2016)

Dávám 4, ale bavil jsem se za pět. Na pětku by mě to ještě muselo tak nějak více vnitřně trefit. Takhle jsem se "jenom" 108 minut dost dobře bavil. Vtipné, velmi vtipné, akční, dost akční i tak fajn brutální to bylo a prostě si to na nic nehraje. Jasně, že řada věcí je zcela předvídatelných, stejně jako onen vtipný, ale opravdu vtipný humor. Ale radši si poslechnu 100x stejný výborný vtip od dobrého vypravěče, než 1x novou srajdu od blba. Jen jedno na závěr, na dvojku se netěším, bo si myslím, že tento film z hlediska žánru už řekl vše. Ale stejně se rád nechám překvapit :-)

Sázka na nejistotu (2015)

Řekl bych, že se tady někdo pokoušel čůrat do příliš vysoké trávy. To americké bankovnictví, téda, skoro by se chtělo až zvolat "Das ist scandal..." Víceméně dobře udělaná nuda s "nečekaným" odhalením, atraktivním hereckým obsazením a skoro až neokomoušským podtextem - nakonec na to vždycky doplatí vobyčejní lidi, búúúúú ( to není kráva, to má být pláč ). Kdybych to neviděl, nestalo by se vůbec NIC.

Divočina (2014)

Smrtelně vážně se tvářící rádoby existenciální blbina aneb univerzální lepící pásce a živlům "drsné" americké přírody navzdory. Jen pořád nechápu, kudy že ji to ta hlavní "hrdinka" obešla. Sorry Reese...Tos nemohla myslet vážně, že ne? :-D

Jsem číslo čtyři (2011)

Pidi hvězdička jenom proto, abych mohl napsat stručný a jednoduchý recept na tyto a podobné "filmy". Dejte do mixéru všechna poslední filmová puberťácká klišé za posledních 15 let, důkladně rozmixujte, trošku - dost do toho nablinkejte, ( kdo má rád krmi ostřejší, může i nachcat ) a podávejte v otlučené polévkové misce se snítkou máty na vylepšení aróma a vzhledu. Teplé nebo studené, to je jedno, blbě vám bude tak i tak.

Ex Machina (2014)

Komorní scifi drámo, které ač má všechny předpoklady nudným býti ( minimum herců, téměř jedno prostředí, docela čitelná zápletka ), tak nenudí a i pobavený úsměv na tváři občas vyloudí. A navíc bylo 1 158x lepší než film, který jsem těsně předtím zhlédl celý - Jsem číslo 4, za což se sobě a svým blízkým omlouvám.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Takový ten film, kdy zdánlivě je všechno dobře - velké téma, velký režisér, velká hudba, velké obrazy, velcí herci a pak vám najednou dojde, že něco je špatně. To něco je, že vás ten film vlastně vůbec nezajímá. O nikoho se nebojíte, víte jak to dopadne, s nikým se nemůžete ztotožnit. Teda až na Tomíka. Je smutné, že jediná postava, která ve mně vyvolala nějaké emoce, byla zároveň ta postava nejméně příkladu hodná - hloupá a zlá. A tak nedočkavě čekáte na každý Hardyho výstup, zatímco Leo trpí, úpí, slintá, šklebí a plazí se, podstupuje vysoce efektivní rehabilitační program, který mu drsná kanadská krajina poskytuje plnou měrou a nakonec svého cíle dojde. A mezitím občas někdo umře a hlavní hrdina projde transformací v malé jarní hříbátko. Mezi námi, nemám rád podpásovky, ale kdyby za toto měl Caprio dostat onoho tak kýženého Oscara, jednalo by se o vítězství Pyrhovo. Vítězství vůle a sportu nad herectvím a filmem potažmo. Lepší slovo než potažmo už teď nevymyslím, takže howgh.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Zasloužené tři hvězdy za další typicky britskou vtipnou oddechovku v bondovském stylu. Colinek již nám zde poněkud babičkovatí, ale klobouk dolů, měl natolik soudnosti, že se nechal zastřelit. Jejda, sorry, ale ono to v tym ději vlastně nic neznamená, ono tam totiž o děj vůbec nejde. Je to prostě zábava, nejlépe na nedělní zimní odpoledne ke kafíčku nebo vlatně lépe k čaji. A stejně to dobře dopadne, jako vždy :-)

Osm hrozných (2015)

Zklamání - neskutečná nuda, nenápaditost mylně vydávaná za rukopis, absence jakéhokoliv překvapení či scenáristické invence, mlácení prázdné slámy, účelové vulgarismy a násilí, béčkový horror na závěr, zaštiťování se "legendami", herci hrající herce atd. atd., prostě vymačkaný citrón bez šťávy a vykrádání sama sebe, Myslím, že Quentin by potřeboval pořádnou dovolenou a trošku popřemýšlet o tym, jestli by v životě nestálo za to zkusit i něco nového, když už teda jako rejža dosáhl té tak kýžené a "všemi" adorované "geniality"... Pár postřehů závěrem: Scénář: Ivan Mládek a F.R. Čech, scéna a obsazení: Divadlo Járy Cimrmana, exteriéry a atmosféra: Tři oříšky pro popelku

MI-5: Vyšší dobro (2015)

Vyžvýkaná žvýkačka na zalepení díry v čase. Na poblití to není, ale chuť to nemá žádnou. Apropo, kdyby toto měl být reálný obraz zpravodajských služeb chránících naše životy v demokratických zemích, beru rodinu, stan, spacáky, pistoli a nějaké ty náboje a mažu na Špicberky nebo kamkoliv, kde nepotkáte živáčka bo člověk fakt nikdy neví a ani netuší...

Fair Play (2014)

Tak to prostě bylo. A je hodně dobře, že bylo ! I když je bohužel pořád spousta lidí, kterým se to nelíbí. Ne výjimečný, ale dost dobře udělaný a poctivý film s autentickou atmosférou. Pouštět děckám ve škole, aspoň by se ptaly, když už jim učitelé nic neřeknou... A ty oči taky stály za to.