Soupeři (1977)

Kdybych to viděl dřív, myslím podstatně dřív, dal bych i čtyři a kdybych to viděl ještě o něco dřív, tak bych dal i 5. Ale splnit si sen se spolužačkou ze střední po téměř 40-ti letech... No, může to být sice fajn, ale už nejste na střední :-( Každopádně stojí za shlédnutí i po těch letech. Je zajímavé sledovat, jak si Pan režisér vytvářel svůj nezaměnitelný rukopis již od ranné tvorby.

Manhattan (1979)

Kdyby mi bylo 20, tak bych místo 5 dal 4 jen proto, že ta muzika byla příšerná. Teď dávám 2, bo už mi 20 není a ta muzika byla vážně příšerná.

Mládí (2015)

Když dotýkat se krásy je tak krásné. A pobrečel jsem si tak, že jsem celou noc nešel ani jednou čůrat. Každý na světě ví, že jste levák. Děkuji...

Marťan (2015)

Tak nevím, jestli mám být konstruktivně kritický, sarkastický nebo třeba i zlý? Už to mám, vzhledem k Ridleymu autorství mých dvou snad nejoblíbenějších filmů, budu milosrdný. Maximus milosrdný. A stejně jako on, když rukou hladíce širé zlatavé obilné lány, se vrací tam, odkud vzešel, tak se zdá, že i Ridley se definitivně vrací tamtéž. Dle filmu Marťan odhaduji, že je mu právě třináct. Nebudu se rozepisovat o všem, co se mi nelíbilo. Vydalo by to na dlouhý seznam. Takže jen hlavní výtka, ten film vůbec netuší, čím chce být. Ta oscilace mezi scifi žánrem, rodinnou komedií, blockbusterem pro teenagery, drámou :-D, švihlým tanečním filmem z 80-tek a agitkou na pionýrskou stezku odvahy, byla prostě nudná a vyčerpávající. Postavit film na tom, že za každým "stromem" čeká na naši hlídku další úkol, který samo s přehledem vyřeší, je strašně málo. Mně vlastně vůbec nezajímalo, jak to dopadne, protože dobře. No nic, nebýt to Ridley, dal bych za dvě...

Spectre (2015)

Díky Bohu Skyfall zastaven. Spectre - pro mne příjemný genderově vyvážený retro spektákl s místy až překvapivě svěžím hudebním podtextem. I ten kňoura s titulní písní se v kontextu celého filmu dal přežít. Scénář komentovat nebudu. Prostě jistá nelogičnost k tomuto žánru patří, bo by to tak zábavné nebylo, že, ehm. Z kina jsem šel spokojen :-) Tak pane Mendes, my to tedy ještě s Vámi zkusíme, ale pamatujte si, starého a nového Bonda kombinovat lze, ale pořád platí: " Protřepat, ale nemíchat !!!"

Strážci Galaxie (2014)

4 jen proto, že nesnáším 80-ky a vůbec tento digitální žánr už mi leze na nervy. Jenomže toto bylo trošku o něčem jiném. Bylo to vtipné, hodně vtipné, zábavné, akční a "nikdo nemůže být 100% pičus", ano, i moudré to bylo :-)

Proti všem (1956)

Idiotsko ideologická sračka s topornými hereckými výkony, komouškým světlem prozářenými makeupem zmalovanými tvářemi, komickými "bojovými" scénami, obřími kníry a neskutečně hnusnými barvami. To vše zabaleno v kulisách Trautenberkovy pohádky. Chtěl jsem se po létech vrátit i ke dvěma předchozím dílům této trojdílné "historické" fresky, ale ne, takový magor nejsem. Pak už by totiž člověku nezbývalo nic jiného, než si přečíst Babičku, uvěřit tomu, že se jedná o zásadní dílo české literatury ne-li román a pak se odebrat do vysněných vlasteneckých věčných lovišť. Minulosti lehká, jak tě mám "rád"... jo a nemělo to končit až někdy kolem roku 1434?

Zátah 2 (2014)

Překvapivě tvrdé překvapení ! Koukal jsem do půl druhé, ačkoliv jsem ráno musel vstávat... Indonéský Tom Hardy, jen na tym břušku by měl zamakat, bo vánočka to fakt nebyla.

The Gambler (2014)

Zcela zbytečný film o nikom, o ničem, bez hereckých výkonů a bez sebemešího náznaku pointy, kterou jsem na závěr této blbosti očekával jako zadostiučinění za to 111-ti minutové mrtvolno. A dočkal jsem se jen závěrečné "katarze" v podobě několikaminutového pubertálně až kolouškovsky rozjásaného cvalu stárnoucího "profesora" do chomoutu mladé nesympatické čuně. No to bylo ale překvápko. Marku, Marku, nepotěšil jste mne, já vás taky nepotěším... hvězda jenom z důvodu, abych mohl ostatní varovat, jinak odpad !

Good bye, Lenin! (2003)

Tak trochu jiné pelíšky. Ps.: A famózní soudtrack tzv. léčiduch :-)