• Western

Rebelka (2012)

Podbízivá kravina a citová vydíračka...

Nesmrtelná teta (1993)

Filda ještě z doby, než se nechal naverbovat k policajtům:-) Jinak hodně slabá pohádka. Takový laciný pouťový styl bychom dětem předvádět neměli.

Michael Kohlhaas (2013)

Většina platících konzumentů v kině stojí o koncentrovaný a pěkně zabalený zážitek! Tady šlo o něco jiného. Úvodní bezpráví tohoto příběhu působilo dlouho a s velkou tíhou tak, že nemohlo vyznít ani trochu banálně. Já už také netrpělivě očekával rozuzlení a dlouhé civění do korun stromů mi bylo i nepříjemné. Přitom mnohdy takto postavené filmy přímo vyhledávám. V čem byl rozdíl? Tento film byl o lidské tragédii a zoufalství, jenom o tom! Taková cesta dlouhým temným tunelem... Ne vždy se najde ta správná nálada.

Princ a Večernice (1978)

Dnes už trochu úsměv nad švagry, jinak stále bezchybný pohádkový příběh.

Talisman (2012)

Upatlaná televizní limonáda snažící se brnkat na city. Jednoho zachránila fotka, mě zase lednička:-)

Ať žije Django! (1968)

Možná trochu zbytečný film, i když určitě ne špatný! Dva roky nazpět mu předcházel Django. Franco Nero se tam topil v blátě a s rakví za zády napravoval křivdy. Terence Hill toho vyděděnce také zvládl dobře, ale stejně...

Ip Man 3 (2015)

Výplach toho, co komu zbylo z prvních dvou dílů... Donnie pěkně dokřápal slušnou řádku zlobivých Číňanů, s "Železným Mikem" to diplomaticky utloukli na plichtu. Jestli někoho napadne natočit čtyřku, vůbec bych se nedivil, kdyby si Hong Kong na chvilku vzkřísil Mao Ce-tunga.

Terminátor (1984)

Čas si na tomto filmu už vybral své, ale příběh je geniální. Vrchol celé série představuje beze sporu Judgment Day z roku 1991. Vizuálně je sice už úplně někde jinde, ale scénář z roku 1984 pro něj tvoří docela slušný základ. Jinak, Arnold po plastice neměl chybu:-)

Předčítač (2008)

Mám rád hluboké osobní ságy, pokud v nich tedy nevymizí intimita a potřebná atmosféra. Tady to fungovalo a já jsem byl příjemně překvapený. Také jde o jeden z mála filmů, který se dotýká období holocaustu a přímo nestaví na otevřené brutalitě. Dlouho pracuje s něčím nevyřčeným a o to je podle mě působivější.

Ip Man 2 (2010)

Opět jedno pokračování, které kulhá daleko za původním filmem. Kdo má rád antigravitační Číňany, ať si to užije:-) Nejvíc mi z filmu vyčnívá brutálně realistický ranař Darren Shahlavi. Škoda, že v životě ten svůj boj prohrál.