• Western

Není úniku (1993)

No jo, Jean Claude:-) Po pravdě, každý ho ve své době dost žral, stejně jako další hvězdy akčního žánru. Jenomže, Arnold i Sylvester si ze svého neherectví dokázali vystřelit, JC zůstal jen u pózerství, a to je zrovna tady vidět víc než hodně...

Nesmiřitelní (1992)

Kdo "dobýval" americký západ? Dobrodruzi, kšeftmani, zkrachovalci a gauneři. Všichni ti, co měli žaludek urvat si kus z něčeho, co jim neříkalo pane. Po Tulákovi z širých plání druhý Clintův film, kde si nebere servítky a zvysoka kašle na pozlátko velebených hovadin z doby J. Wayna nazývaných klasikou.

Nesmrtelná teta (1993)

Filda ještě z doby, než se nechal naverbovat k policajtům:-) Jinak hodně slabá pohádka. Takový laciný pouťový styl bychom dětem předvádět neměli.

Nespoutaný Django (2012)

První polovina filmu s Christophem Waltzem byla fantastická, ten chlapík se už nálepky německých "lovců" asi nikdy nezbaví:-) Potom už se to více táhlo. Umíte si představit, že by Djanga fakt vymyškovali, když tam tak visel za nohy? To bych dal klidně o hvězdičku navíc:-) Film potom přeskočil na slepou kolej s nějakým odvozem někam do dolů a zahltil se vatou. I když pak Jamie Foxx rozjel svou pomstu ve velkém stylu, nebylo to už ono. Ale jinak dobrý.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Strašlivá pitomost:-) Ještě teď se mi z toho třese přehrávač.

Noc generálů (1967)

Snaha tu byla, bohužel asi až moc. Ve výsledku roztříštěná filmová slátanina, navíc absolutně mimo jakoukoliv realitu. Skoro až westernové pojetí vojenského vyšetřovatele se do válečné Varšavy nebo Paříže nehodilo, potom nutně i herecké výkony směřovaly někam na hranici pozérství.

Obávaný bojovník (2006)

Nic převratného... Ale je to moc dobře natočený film, líbí se mi.

Obecná škola (1991)

Snažím se bránit slovu "klasika". Zní to jak zaprášená deska, kterou už roky nikdo neslyšel... Filmu Obecná škola to snad nehrozí. Mám ho rád, je o lidech jako málokterý.

Obchodník s hrůzou (1993)

Zase se jednou potvrdila mnohokrát opakovaná zkušenost s kvalitní knižní předlohou. Kingovy Nezbytné věci jsem kdysi četl jedním dechem, film zůstal daleko za očekáváním. Není to ale jen problém konfrontace kniha versus film, to by nebylo fér. Ve skutečnosti mohl být natočený lépe.