Jaroslaf

Skype: zkurvenej_claviq

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 15.2.2019  14:35
    Favoritka (2018)

No tak jsem jel s přítelkyní kvůli Favoritce 120 km a stálo to za to. Yorgos Lathimos rozjel "totální cringe parádu," jak to zhodnotil můj doprovod, což je docela trefný. Emma Stone hraje imho nejlíp ve svý kariéře a Rachel Weisz toho z hereckýho rejstříku moc sice nepředvádí, ale na 50 let vypadá pořád kurevsky dobře. Má to hrozně sympatickou atmosféru, já historický dramata ani náhodou nevyhledávám, ale pokud jsou pojatý jako lehce scifi černá komedie, tak proč ne. Šíleně se mi líbila "choreografie" tanců, která vypadala jako něco mezi rokenrolem a improvizaci herců a taky velice drsný námluvy emmy Stone. Hudba mě narozdíl od předchozích Lathimosovych filmu vůbec nerušila, naopak on ty svoje skřehotavý smyčce tentokrát uchopil za správnej konec a sedly mi. Celkově se jedná o skvělej film a určitě nejstravitelnější od tohodle řeka :) 9/10

• 2.1.2019  23:02

BlacKkKlansman je fajnovej film, ale mohl bejt ještě fajnovější kdyby tam nedocházelo k přešlapům jako je hrající hudba do dramatických sekvencí, čímž se výrazně snižovala jejich účinnost a taky přestřelená stopáž s (pro mě) zcela zbytečným přesahem do footage home video reality.

• 31.12.2018  00:19

...nejvíc mě mrzí, jaká spousta lidí začne zas i díky tomuto filmu říkat: "já si asi půjdu ODPOČINOUT do léčebny," jen na základě toho, že jde zde vykreslená jako krásné a v podstatě idylické klidné místo. Jenže tak to v čr absolutně není a nikdy nebude.

• 10.12.2018  10:25
    Climax (2018)

....co se stalo s tim klukem? O.o

• 6.12.2018  14:03

Samozřejmě výtečný díl, dočkáme se spousty násilí, spousty narážek na slavný film s Robertem De Nirem a zjistíme, že i Homer má své hranice .) Mám moc rád díly, které se týkají Vočka a Houmra, ti dva jsou super dvojka.

• 29.11.2018  01:48

První epizoda s političtějším kontextem si bere dost nevybíravě do parády George Bushe Jr., tehdy ještě nevědoucí, že jeho syn v budoucnu nadělá v rajónovém parodickém rybníčku solidní paseku. Bart je tu za Dennise, "postracha" okolí a Bush je jeho nevrlý soused pan Wilson. Homer je poprvé poměrně agresivní a teriteroálně dává fyzickou macho silou Bushovi aka panu Wilsonovi docela silně najevo, že springfieldský rajón je jen a jen jeho! Jedna z legendárních epizod seriálu.

• 17.11.2018  00:09

Takovej poměrně netradiční neprvoplánově "romantickej" příběh o jedné narušené slečně a jednom chromém pánovi. Určeno pro milovníky jelenů a srnek, nikoliv však pro milovníky krav.

• 10.11.2018  19:36
    Equalizer (2014)

Když jednoho oddělám vrtačkou, proč na dalšího použiju blbej střep? Jo aha, abych byl efektní. Musim taky hodně chodit ve zpomalenejch záběrech s deštěm... Abych byl efektní. Pak musim pomoct kurvě s tváří Chloe Grace Moretz, která se na kurvu typově nehodí, ale bude to cool když jí pomůžu. Bude to efektní. K mýmu závěrečnýmu zabíjení musí hrát 6 minut dlouhá hudba se zpěvem a musí to vypadat jako videoklip... Aby to bylo efektní.

• 7.11.2018  03:16

No nebejt hnusný digitální kamery kterou nenávidim ve více filmech, hnusný mexičanky v hlavní roli a předvídatelnýho klišé scénáře, mohl to bejt pohodovej film na způsob Payback a dalších hitů pana Mela Gibsona.

• 31.10.2018  00:08

Austrálie tu dostala na frak .) Pobaví značné zburanizování této země a přemnožená fauna a flora .)

• 31.10.2018  00:05

Z pohledu dnešního konzumenta neodvysílatelná epizoda. Líbil se mi ten feeling reálných lidských trablů. Každej chlap, i táta od rodiny někdy může takhle ulítnout. Metoo v roce 1990!

• 31.10.2018  00:02

Zdeprimovaná Rebelka Líza je top. Škoda že motiv této epizody byl později až do zblbnutí opakován v dalších dílech.

• 31.10.2018  00:01

Hajlující Hermann aneb parádní (a později zapomenutá) postava v seriálu! Umíte si představit, že by se o hajlování byť jen mluvilo v kreslených seriálech v moderní době?

• 30.10.2018  23:55

Tuto (a první a druhou sérii vůbec) oceňuji hlavně z toho důvodu že charaktery postav jsou načtrtnuté přesně opačně než v pozdějších dílech. Homer není tupej skororetard, ale záleží mu na osudu své rodiny a dá se i říci, že se za ní v tomto dílu stydí, takže zastává přísný matriarchální charakter marge v pozdějších epizodách. Marge se tady mimochodem chová jako čuně. A to je na tom to zajímavý.

• 16.9.2018  23:09
    Upgrade (2018)

Nemohl jsem se rozhodnout jestli hrál Logan Marshall-Green výjimečně, nebo hrát neuměl vůbec. Nemohl jsem se rozhodnout jestli mi náhodou nevadí velká roztříštěnost a nelogičnost příběhu. Mohl jsem se rozhodnout, že se mi velmí libil soundtrack a komorně pojatý cyberpunk.

• 14.9.2018  22:44

Doopravdy umělecká epizoda ze světa simpsonových. Homer pomocí vlastní ultra cholerické povahy nevědomky stvoří umění a světe ejhle! - Ono má úspěch. V epizodě můžeme vidět narážky na jedny z nejslavnějších uměleckých děl, například: Claude Monet - Kupky sena, Hvězdná noc od Vincenta Van Gogha, a homer se mimochodem ocitne v obraze Salvadora Dalího a je terorizován postavami od Pabla Picassa. Nejlepší ale na epizodě je, že kritizuje rádoby umělce jako takové a zachycuje pozérství a falešnost častokrát s moderním uměním spojené. Výborně o tomto tématu například pojednává i Banksyho dokument "Exit through the gift shop," ale simpsonovi tuto myšlenku vyzdvihli samozřejmě v animovaném seriálu a již o mnoho dříve! Epizodu zakončuje krásná scéna zatopeného Springfieldu a finlní přiznání Homera, že jedině Marge (malující v jiných epizodách často Ringo Starra) je ta opravdová umělkyně :)

• 14.9.2018  01:15

Na druhé shlédnutí jsem se jen utvrdil ve svém přesvědčení, že Logan trpí přílišnou nevyvážeností, přičemž začátek a prostředek filmu jsou NAPROSTO odlišné od konce, který působí spíš jako x-men: poslední vzdor a to i technickým provedením. Dále mi strašně vadí digitální kamera, ta mi u filmů nehorázně ubírá na zážitku a nedokážu pochopit její využití zrovna u tohoto snímku. Taky je třeba si přiznat, že Hugh Jackman není kdovíjaký herec, umí jen nasraně řvát a tak se i tvářit a říkejte si co chcete ale já jsem od něj po sedmnácti letech ztvárňování jediné postavy čekal trochu víc než vypracování muskulatury. Dafne Keen je bezesporu vycházející talent, ale brzy začalo být jejího křiku také trochu příliš a když se nad snímkem zamyslíte, od odjezdu z Las Vegas je prostě jen sledem vcelku zbytečných a velice depresivně působících scén, které vyústí ve skutečně naprosto odfláknutý konec. Dojem nevyváženosti je opravdu velký, zvlášť když ještě po většinu snímku uvrženi do depresivní fuckovací šedi s probodanými hlavami, jen proto abyste na konci koukali na srdíčkorvoucí popcornovou limonádu s nejvíc klišé scénami jaké si umíte představit.

• 10.9.2018  16:33

Amanda úžasná jako vždy, ale udělat z Lindy Lovelace až takovou chudinku jsem filmu vůbec nežral.

• 10.9.2018  16:14

Finální gradace události mi až nápadně připomínala Requiem for a Dream. Jinak se nejedná v rámci fatálního PTA o nic světoborného, prostě americký život takové jedné pornorodinky.

• 2.9.2018  14:51
    PIKO (2010)

Tento způsob formátu zdá se mi býti poněkud nešťastným. Herecké výkony poměrně špatné, scéna s "taneční zábavou" z roku 1973 a do toho hrající moderní drum and bass je těžký bizár.

• 29.8.2018  22:46
    Léto (2018)

Vietnamec mluvící rusky si hraje na jima Morrisona, pak je tam týpek co si myslí že je ruskej Mick Jagger, oba chtěj chodit s ruskou Mary Elizabeth Winstead z ulice Cloverfield 10, která cestovala filmovým časoprostorem aby mohla v tomhle hrát, do toho tam občas vystoupí David Matásek v image Z Básníků a řekne nám, že "tohle se nestalo," a celý film provází cover verze hitu od Václava Neckáře "Půlnoční." (Pardon, ale pokud film nemá nosný příběh, má postavy které mi jsou naprosto ukradené a je to jen slepenec známých rockových hitů zpívaných s ruským akcentem, tak to mi k zábavě nestačí a pak si jí raději vytvářím sám.)

• 27.8.2018  02:18

Bohužel nemůžu říct, že by nejnovější Úžasňákovi za to stáli. Mě teda už ani jednička před těmi čtrnácti lety moc nebavila, a myslim že sem byl zhruba cílovka, protože mi bylo 14 a byl sem strašně zhulenej, ale tohle je prostě... postrádám tam duši. Je to dokonalá velkolepá zábava (hlavně první půlka) ale najednou si člověk uvědomí že u toho nemá ten feeling jakoby viděl něco neopakovatelného a neokoukaného jako třeba u Příšerek s.r.o. nebo u (imho) hodně nedoceněnýho Vall-Iho. Chybí tam ten uměleckej prvek navíc, ten co dělá pixarovky pixarovkama, ten co mi vžene slzy do očí a donutí mě se nostalgicky zasnít nad fantasticky animovaným a vizuálně udělaným světem. Úžasňákovi 2 určitě není nějaká hrůza srovnatelná s Alvin a Chipmunkové nebo něčim podobným, pořád se jedná o kvalitní zábavu, ale prostě TO STRAŠNĚ NESTOJÍ ZA TO. 5/10.

• 25.8.2018  23:41

Velké mínus nejnovějších Avengers vidím především v absenci realistického prostředí. Nemám rád fantasy a přehnané sci-fi a proto mě většina soubojů a scén na cizokrajných planetách a místech naprosto míjela, protože jsem věděl, že sevše točilo před zeleným pozadím a tento pocit byl velice intenzivní. Termín digifest vystihuje AIW naprosto přesně. Raději se vrátím k takovému Capovi: Winter Soldier, protože bitky v realistickém, městském prostředí, to je to co pro mne superhrdiny dělá neobyčejnými a kulervoucími, nikoliv nadmerný green screen. Jo a poslední scéna spideyho mi přišla extrémně patetická.

• 24.8.2018  01:40
    La La Land (2016)

Hudební čísla jsou strašlivě neupřímná, patetická sračka, všechno ostatní docela přijatelné, včetně (jako vždy) cute Emmy Stone a sice nechutného Ryana Goslinga, ale se zálibou k chutnému jazzu. Potěšil J.K Simmons, na kterého Damien Chazelle od Whiplashe zjevně nezapomněl.

• 24.8.2018  00:11

Po deseti letech průběžného sledování vidím Scorseseho film jako silně melodramatickou studii o jednom šovinistickém praseti a téměř analytické bádání nad sexistickým pohledem na svět u egoisticky a narcistně zaměřených mužů. Každej chlap na světě se v La Mottovi a jeho bratrovi může trochu poznat, otázkou pro mě je, co si z tohohle snímku mohou vzít dámy. Scorsese má chlapy co nejdou pro ránu ženy daleko a rádi je milují tim nejdrsnějším možným způsobem, zjevně moc rád, jak později dokázal třeba i u vlka z wall streetu. Mimochodem všimli jste si až nápadné psychické a později i fyzické podobnosti zdejší boxerské postavy s nejvíc šovinistickým literárním prasetem na světě, Charlesem Bukowskim? :)

• 13.8.2018  14:30

Viděno na 44. LFŠ s FANTASTICKÝM hudebním doprovodem kapely Forma .)

• 11.8.2018  13:40
    Starý páky (2009)

Velice teatrální podívaná. Neustále tam někdo křičí, protáčejí se oči, robin se extrémně pitvoří, tak jako to on dělá když hraje v něčem co mu nesedne a na travoltu se kouká hnusně. pokud chcete vyvolat migrénu, tento film je dobrá volba.

• 11.8.2018  03:03

Solidně vypointovaný humor neustále si hrající s myšlenkou zmenšování hlavního charakteru, ale i věcí okolo něj je ve výsledku mnohem zábavnější a srdečnější než takový deadpool 2. Infantilnější lidé si u tohoto snímku stejně jako u jedničky budou chrochtat blahem a lidé se zkušeností s halucinogenními látkami ještě víc .) Musím opravdu vyzdvihnout zde tolikrát zmiňované "kvantové světy," jejichž zpracování jsem nikde jinde tak úchvatné neviděl. Jediné mínus je viditelně stárnoucí obličej Paula Rudda, (ale třeba Douglase ne, ten vypadá furt skvěle dědečkovsky) pupkatý Morfeus, kterýho vám je fakt líto a značně generická orchestrální hudba. Ve výsledku ale mnohem lepší než předešlí Avengers: Infinity War.

• 10.8.2018  05:52
    Jan Palach (2018)

Film s extrémně dobrou hudbou, film s výbornou kamerou, film s vynikající výpravou a uvěřitelnými hereckými výkony. Takový je Jan Palach. Přesto u něj něco málo chybí. Více v recenzi: http://jaroslaf.blogspot.com/2018/08/jan-palach-recenze-filmu.html

• 5.8.2018  05:06

Nádherný dokument, ale kde byly SAKRA SRNKY A OSRSTĚNÁ ZVÍŘATA??! Hudba spíše rušivá, občas to znělo až příliš jako VST orchestrální pluginy, což asi taky byly. Závěrečná píseň byla bohužel tragédie.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15