Cesta (2009)

"Sledovali sme tě celou dobu. Báli sme se se o tebe. Tvýho otce sme měli v píči, ale ty pudeš s náma!"

Grandhotel Budapešť (2014)

Wes Anderson má (jako vždy) naprosto vypilovanou zvukovou i vizuální stránku filmu, ale příběh je (jako vždy) naprosto překombinovaná dada blbost. Před sebou máte plejádu výborných herců, co nemají co hrát a Ralph Fiennes se jako představitel hlavní postavy, která by mi měla přirůst k srdci zoufale nehodí. S Wesem Andersonem si pořádně halt asi nepotykám nikdy.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Sedm psychopatů mě naprosto minulo, V Bruggách se mi líbilo díky svýmu osobitýmu rukopisu a dělání si srandy z američanů, no a tohle je tak někde ve střední cestě. Příjemně to utíká, Rockwell je jako vždy skvělej, ale film mi přijde lehce přeceněnej a vyloženě mi vadila všudypřítomná zbytečně sprostá mluva. Proč říká Woody Harrelson "I love you, you dumb bitch," při normální konverzaci a ostatní postavy spolu komunikují tímto stylem taktéže mi nebylo známo. Dočkáme se taky sexistické stereotypizace mladých žen, pročež si můžete povšimnout, že všechny mladé slečny se v tomto filmu opravdu hloupě chovají a dočkáme se také opětovného rozehrávání trpasličích fórů s Peterem Dinklagem, známého už z Brugg. Přišlo mi, že Martin McDonagh zkrátka jen spoustu věcí recykloval, ale díky vcelku neokoukané zápletce, a hereckým představitelům dávám tak 3,7 bodů z pěti.

Prezidentský duel – finále (2018) (pořad)

Konečně debata na úrovni, jakých mohlo být i víc. Trochu mne akorát rušila ozvěna v Rudolfinském sálu a ze začátku zjevně nervózní Světlana Witowská, na kterou jinak všichni pějí ódy. Drahoš ze zpětného pohledu zbytečně útočný a uvítal bych větší jednoduchost otázek, které hezky ukázal jak by mohly vypadat již pan Veselovský v DVTV. ("Pane Zemane, LŽETE?") Schválně co by na tohle odpověděl... Vskutku mi chyběl větší rozbor i Zemanových prokazatelných lží i ohledně Ferdinanda Peroutky, k čemuž Světlana v jednu chvíli i viditelně směřovala, ale nějak se to zamluvilo. Tak či tak, voliči zemana jsou stejně neoblomně přesvědčení o své pravdě, tak zbývá už jen doufat, že na hradě třeba konečně po deseti letech zavládne slušnost a jakýs takýs mír...

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Ben Stiller se režijně hodně snaží, ale ve výsledku jsem v jeho dalším filmu viděl jen jakýsi podivný mišmaš plný nádherných kamerových záběrů a touhy po adrenalinu. Nezapře se taky jeho úchylnej humor viděnej již například v Tropic Thunder, zde jako parodie na Podivuhodný případ Benjamina Buttona. Něco tam prostě nezapadá, a scéna se žraloky či náhlý odjezd z Islandu jsou typické ukázky toho, že Stiller to všechno tak uplně nemá pod kontrolou. Koukalo se na to ale hezky.

Pouť (2010)

Když měl cikán projev o tom, že "na cikány se v evropě nepohlíží dobře a je třeba to změnit," musel sem to vypnout. Film má krásný záběry, super obraz a kvalitní zvuk, ale Donald Trump v hlavní roli a mizerný příběh to táhnou dost dolů.

Útěk do divočiny (2007)

Problém tohoto filmu spočívá především v extrémní délce, které by slušel větší střih, jeho přílišné epizodičnosti a těžko pochopitelného chování hlavního představitele. I po opakovaném shlédnutí mi přišlo, že on vlastně jen bral naději lidem, kterým na něm skutečně záleželo a choval se po celý film jako ten největší sobec. Aspoň že samotnému mu ke konci došlo, jakou udělal chybu... A na to, že se film odehrává v nádherných přírodních lokalitách, kamera mohla být MNOHEM lepší. Film podobného ražení s Reese Witherlžičkovou na mě udělal o něco větší dojem.

Želary (2003)

nemastné, neslané, snažící se vypadat velkolepě, a 120 minut nudy, 20 minut nepovedenýho dramatu a jakejsi maďar dabovanej s fakt podivným nářečím miroslavem táborským, to na mě bylo příliš silný kafe.

Čtyři pokoje (1995)

První povídka solidní díky pěknejm ňadrům a ženám, čtvrtá fajn díky quentinovi, brucovi a nečekanému závěru, zbytek spíš průměr, ale nějakou tu poetiku to mělo .))