Dva dny, jedna noc (2014)

"Vzdej se prachů anebo mě miluj." I tak by se mohl jmenovat tento ultra(ne)reálný skvost, kde ubrečená (a víc než kdy dřív pomilováníhodná) Marion běhá za kolegy a snaží se je, zalykající se a se slzami v očích přesvědčit, že je přece "uplně v pohodě." Vůbec nevadí, že má záchvaty úzkosti, brečí kde se dá a kolegové to i vidí, ona je přece UPLNĚ V POŘÁDKU a může se vrátit do práce a její bratr v depresi je zřejmě i zanícený fotbalista, ale naštěstí tak nějak víme, že všichni fotbalisti jsou ubrečení buzíci, takže nás jeho pláč nemusí ani moc překvapovat. Děr ve scénáři je mnoho, ale jedna je obzvlášť olbřímí a kvůli ní nakonec i strhávám jednu hvězdu. Ano, mluvím o oné scéně s xanaxem, hodně a hodně xanaxu. -MASIVNÍ SUBSPOILER- (Ne vážení tvůrci, xanax skutečně nejsou zázračné bonbónky po kterých zázračně po pár hodinách vstanete z postele a jste jak rybička a personál nemocnice vás se vší grácií po pokusu o sebevraždu propustí.)Takže vážení bratři Dardennové, když už točíme "reálné" filmy, snažme se té realitě příště aspoň trochu víc přiblížit! Děkuji.

Kmeny - Rap (2015) (epizoda)

Bohdan Bláhovec pojal tento díl spíše jako pojednání o jednom smutném, zlomeném člověku. O Orionovi. Vidíme si Oriona rovnat prádlo na balkoně, vidíme ho kouřit v parku, vidíme jeho zadumané, někdy až smutné pohledy nikam, vidíme jeho opilecké promluvy v bazénku za svitu měsíčku. Do toho nám Wladimír 518 chvílemi recituje svá moudra. To je podstata repu přátelé. Btw, nikdy nepochopím proč ČT nikdy nepřijala dokument Česká Rapublika. I když slabota tohoto dílu byla zjevná, Česká rapublika by po něm sedla jak prdel na hrnec. (rozhodně víc než posraná 8 mile.)

Základní instinkt (1992)

Zbytečně dlouhé, jinak velmi napínavé a erotikou tou mezi douglasem a Sharon Stone skutečně jiskří. Zapomněl jsem, že Verhoeven je schopen točit i takovéto "klasické" vcelku normální filmy i když u prostřelených hlav a nezbytné explicitní brutality je jeho rukopis jasně znát .)

Hon (2012)

největší zadostiučinění jsem cítil, když té malé prolhané svini bylo plivnuto do tváře. Nepochopil jsem konec. Asi jsem omezený. A asi jsem viděl už příliš mnoho filmů na toto téma, takže mne to v žádné části nijak zvlášť nepřekvapilo ani nedojalo.

Slídil (2014)

Uměl bych si to představit mnohem, MNOHEM lepší. Lepší scénář, lepší HUDBU, lepší režii. lepší ATMOSFÉRU. Zkrátka tomu něco chybělo a je velká škoda, že ty nedostatky tam skutečně byly.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

nelogický jak hovado ale zvráceně krásný a takovej příběhovej zvrat bych ani u filmu tohodle typu nečekal! Alexandra Daddario velice HOT. Sečtěme to všechno dohromady a máme určitě tři hvězdy ne-li víc.

Birdman (2014)

Tenhle film je geniálním shrnutím duše umělce, jeho osudu, a je taky o velké lásce k divadlu a herectví. Tématicky ne nepodobný snímku Synecdoché New York, vychází z pomyslného dueu jako vítěz, protože sází mnohem více na dynamiku, herectví všech zúčastněných a celkovou akční atmosféru, která je místy pohlcující, umocněná hlavně díky výjimečné kameře. Provázanost osudu Michaela Keatona - Birdman/Batman je skvěle promyšlená - přiznejme si, že Michael Keaton je poměrně nezajímavý herec, který se dokázal zapsat do historie pouze svým účinkováním v Batmanovi, což tento snímek po celou stopáž vtipně a trefně glosuje, a je vlastně s podivem, že Keaton do něčeho tak intimního a osobně laděného vlastně vůbec šel. Novodobá posedlost komixovým univerzem, synchronicita faktu, že abyste se proslavili, musíte se nejdřív zesměšnit, kladení důrazu na vizuální stránku, nikoliv příběh, přehnaná akce - To všechno tu je, podáno neskutečně promyšlenou, satirickou formou. Jediné, co mi trochu vadí, že Iñárritu uplně nevěděl kdy snímek opravdu ukončit, a také z faktu, že Edward Norton nedostává trochu víc prostoru a ke konci se na něj dokonce uplně zapomíná, i když jeho postava musí být pro diváka mnohonásobně zajímavější než Keatonova postava. Hudba složená prakticky jen z bubnů je ovšem skvělá, kamera f a m ó z n í a celé to má velmi osobitou atmosféru. Pokud chcete vidět AKČNÍ DIVADELNÍ FILM, který vás protáhne celou DAMU, aniž byste byli jejím studentem, donutí vás se zamyslet, a ve kterém budete mít dokonce i transformery a zároveň i Batmana, toto je jasná volba i na několikero shlédnutí!

Kmeny - Hooligans (2015) (epizoda) odpad!

ty bitky vypadaly jak špatnej vtip. Jen se tam po sobě věčně váleli po zemi. a já si myslel, že když se mlátil i Elijah Wood jak to není cool .) Není. Celej fotbal je mi krajně odpornej a nesympatickej ale tyhlencty zrůdičky, co se ani v nejmenším nedaj považovat za lidi, to pozdvihli na uplně jinou úroveň. Ze záběrů na malýho kluka v autobuse, kterej v tom byl vychovávanej a musel poslouchat ty jejich nechutný popěvky se mi udělalo fyzicky špatně. chudák kluk, nikdy nedostane šanci.

Nebezpečné myšlenky (1995)

docela hezký, jen tu hlášku že byla Michelle Pfeiffer u námořnictva si mohli tvůrci odpustit :))) Musel sem pořád myslet na Sestru v Akci...myslím, že tam tohle téma bylo podáno mnohem zábavnějším a osobitějším způsobem.

Sedm (1995)

Ten konec mě strašně nasral. A nasere mě pokaždé když ho vidím znovu. -SPOILER- Jak jsme mohli vědět, že v té krabici opravdu BYLA ona HLAVA, když nám nebyl ukázán ani její NÁZNAK? Mohlo tam být cokoliv. Nejspíš to byl Fincherův záměr, ale nikdy mu tuhle nedořešenost neodpustím. A to, že se Brad Pitt ani nešel do krabice podívat a rovnou jednal, taky o lecčems svědčí. Jinak výborný a velmi KONKRÉTNÍ atmosférický snímek to srazilo přesně někam, kam jsem nechtěl.