Xmilden

okres Přerov
Bad Mother Fucker

1 2 3 4 5 6 7 30 58 87 115
    • 2.12.2013  07:17

"Našel jsem ho u popelnic, ládoval se tam hovnama." Jack Nicholson v neskutečné formě.

• 2.12.2013  07:14

Moje první setkání s Jimem. "Mimochodem nemáte hašlerku?"

• 28.11.2013  14:07

Sam Mendes neměl vůbec lehkou úlohu po Americké kráse, ale musím uznat že se s úkolem popasoval přímo skvěle. Herecké obsazení vynikající a ústřední trio je jasnou trefou do černého. Newmanovo: "This is the life we chose,the life we lead and there is only one guarantee...none of us will see heaven" tesat prosím do kamene.

• 19.11.2013  19:07
    Rivalové (2013)

Pecka! Dvě hodiny jsem čučel na plátno a přišlo mě to jako 5 minut. To snad mluví za vše. Málokdy se vidí tak lehoučce natočený film.

• 4.11.2013  08:08

Addamsovi to naplno rozjeli a druhý díl bych osobně označil za jednu z nej komedií všech dob. Scény na skautském táboře jsou dokonalé a Wednesday neskutečným dovětkem ovládne jakouliv scénu. Škoda že série nepokračovala dalším dílem. Barry Sonnenfeld se v mých očích stal králem podivných filmů.

• 21.10.2013  07:08

Už to tady zaznělo, ale jedná opravdu o dokonalý pixarovský animák, kterému může novinkový prequel Univerzita pro Příšerky jen tiše závidět lehkost s jakou běží originální děj neustále kupředu a neskutečné množství všemožných nápadů včetně mini camea dinosaura z Toy Story.

• 22.9.2013  10:36
    Kmotr II (1974)

Druhý díl je o dost rozvážnější než více akčnější jednička. Tím pádem je zde kladen větší důraz na postavy, kterým režisér věnuje mnohem větší péči. John Cazale dostal například mnohem více prostoru a naprosto s přehledem vysekl ufňukaného Freda. Jestli bych měl určit ovšem svého hlavního favorita, tak tím je Robert De Niro, který si vychutnal Vito Corleona. Nikdy nezapomenu jak při své návštěvě Sicilie předá osobní pozdrav Donu Cicciovi.

• 22.9.2013  10:28
    Kmotr (1972)

Dokonalá je kniha, kterou jsem četl několikrát. Film již obsahuje jisté chybičky, které se ovšem dají odpustit, protože jinak by délka snímku musela mít nejméně 500 minut. Mou nejoblíbenější scénou asi navždy zůstane večeře s Turkem Sollozzem a náčelníkem McCluskeym. Stejně tak mám moc rád pasáž nuceného sicilského exilu. Těžko ovšem v podobném veledíle cokoliv vyzdvihovat. 100% je jasných.

• 22.9.2013  10:19
    Kon-Tiki (2012)

Jen širý oceán a šestice sakra odvážných chlapíků. Vítejte na palubě Kon-Tiki. Kdo nemá rád moře, nemá tudíž rád ani plavení se po něm. Takovému člověku se pochopitelně tento úžasný dokument ani líbit nemůže. V opačném případě je pro diváka s cestovatelskou duší připravena strhující plavba. Viděl jsem bohužel kratší limitovanou verzi. PS: Osobní poznámka do palubního deníku režisérské duo je nesmírně talentované.

• 13.9.2013  06:44

Zcela po právu nejen z nejlépe hodnocených hororů. Ukázková atmosféra, napínavé scény a hodně výživný příběh. Pokud si někdo oblíbil podobně hororový thriller Rosemary má děťátko, tak nemůže ani s Omenem šlápnout vedle.

• 27.8.2013  07:02
    Pot a krev (2013)

Michal Bay is back! Úplně jsem zapomněl že Bay dokáže točit něco jiného než blbé roboty z vesmíru a že se jedná o akčního režiséra, který se uvedl skvělým debutem Mizerové. Pain and Gain je přesně tímhle typem filmu, který je hodně ovšem ještě mnohem více ulítlý. Neskutečná porce akční zábavy, které dominuje hlavně Wahlberg a zdatně mu sekunduje čím dál lépe hrající Johnson. Kadence blbosti po celou první hodinu nebere konce. Škoda závěrečné honičky po Bahamách, která již v mých očích představuje spíše nastavovanou kaši. Vzhledem k tomu jak to s našimi hlavními hrdiny dopadne bohužel nemůžeme doufat v druhý díl.

• 23.8.2013  09:47
    Atlas mraků (2012)

Kde začít při hodnocení filmu, který se nedá asi s ničím srovnat. Za vše bych uvedl závěrečný vševypovídající dialog mezi dvěma postavami: -"At uděláš cokoliv, nebude to nic víc než kapka v nekonečném oceánu." -"A co je oceán jiného než spousta kapek?" Neskutečně nadčasové veledílo. 90%

• 29.7.2013  07:15

Že se budeme bát jsme všichni věděli. James Wan natočil podobnou pecku jako Insidious, takže kdo má rád strach, určitě by neměl otálet s návštěvou kina a vyrazit. K naprosté dokonalosti opět chybí jen pověstný kousíček. Místy se mě zdálo jakoby nás pan režisér v určitých momentech trošku šetřil, protože několikrát hodně citlivě strašidelnou scénu utnul. Spíše se zaměřil na postupně budovanou atmosféru což se mu povedlo na jedničku. Závěrečné vymítání je snad první, které se mě kdy líbilo.

• 28.7.2013  19:17

Obrovské kvantum vyčerpávajících informací o jednom z nejočekávanějších filmů všech dob.

• 26.7.2013  13:27
    Sunset Blvd. (1950)

Zpočátku jsem byl hodně skeptický a nevěřil jsem tomu, že právě sleduji jeden z nejlepších snímků filmových dějin. Postupem času, když člověk zabředne stejně jako hlavní hrdina do celého toho Hollywoodského marastu a nenachází cestu ven se zrodí jeden z největších osudových momentů nenaplněné lásky jíž zatarasila hysterie jedné dávno zapomenuté herecké hvězdy. Čisté filmové umění. 100%

• 23.6.2013  20:39
    Muž z oceli (2013)

Obrovský gigantický komiksový akčňák. Kam až nás dokázali zavést pánové z Marvelu a DC comics. Jak vypadal Batman z roku 2005 anebo první Iron Man. Protivníci působili tehdy titěrně. O osudu světa se rozhodovala na velice malém území. Naproti tomu Avengers byl malý New York a novému Supermanovi nestačí už ani Amerika.... Do určité míry bych zhodnotil že novinka sjednotila Donnerovy Supermany a děj dvou dílů nahustila do jednoho. Jestli tady ještě někdo napíše že zde není žádný úvod a že Clarkovo dospívání je zde odbyto, tak se asi v kině věnoval olizování holek namísto sledování filmu. Tvrdím opak, Snyder si dal opravdu záležet na budování supermanova charakteru. Celý film působí hodně neotřele. Jsem rád že Snyder vynechal ožehavého Luthora a rovnou nasadil do akce elitní kryptonskou sebranku v čele s generálem Zodem. Jen se bojím komu může vlastně čelit Superman příště. To bude docela oříšek, stejně jako jsem nedokázal vytěsnit úvahy o předpokládaném spojení s Batmanem. Ale nechme se překvapit. Škoda že se asi nedočkáme nějaké hodně eRkové verze, kde krev cáká po hektolitrech. Bylo by to mě hodně osvěžující. Takže epický restart se povedl. 85%

• 17.6.2013  22:17

Některé filmy ve vás zanechají něco víc. Kdepak žádný propadák, jen je potřeba pozorně sledovat. Vedle tohoto veledíla vypadá Trója jako hrozná pitomost.

• 11.6.2013  07:14

Pro mě nejvěrohodnější sportovní film všech dob. A troufnu si tvrdit, že tohle je nejlepší Stone vůbec! Al Pacino se nadechl k výkonu, za který nechápu proč, nedostal Oscara. "V životě stejně jako ve sportu jde o centimentry a vyhraje nebo prohraje ten, kdo jich udělá více nebo méně."

• 27.5.2013  12:27
    JFK (1991)

Neskutečně výživná lekce z dějepisu Made in Stone. Troufám si označit tento film za závěr vrcholné mistrovy pětiletky. Po tomto filmu hodně ubral ze své ostré kritiky USA.

• 23.5.2013  09:16

Vězeňské filmy jsou vždycky výborné, ale tento se vymyká, je totiž vynikající. Prakticky nejde sledovat sledovat scénu vynášení hlíny v kalhotech a nevzpomenout si na Shawshank. Škoda že Steve McQueena nebylo více. Sledovat ho jako amerického frajírka stojí za to. Mě se ale moc líbil James Garner. Nemá cenu se zkrátka bavit o kvalitách tohoto filmu. Myslím že čas prověřil dostatečně. Po 50 letech stačí jen zatleskat.

• 17.5.2013  13:48
    The Doors (1991)

Pain....... Dead.........The End.

• 26.4.2013  21:25

Nejlepší Indy a to hlavně díky injekci ve formě Seana Conneryho. Křížová výprava je určitě nejvtipnější díl. Například scéna, kdy se na zámku loučí Elsa s Indianou polibkem. "Takhle říkáme sbohem v Rakousku." O sekundu později se loučí také nácek a to pro změnu mnohem méně příjemnou německou verzí. První 3 díly Indiana Jonese jsou legendární. Trošku škoda že další pokračování nevzniklo s měnším časovým odstupem.

• 24.4.2013  06:51

Temnota a zase temnota. Druhý díl je někdy zbytečně peskován, přitom není určitě o nic horší než Dobyvatelé. Tvůrci se nebáli ještě většího napětí a tak pro některé scénky jako například klesající strop nebo souboj na pásovém dopravníku jsou zapotřebí opravdu silné nervy. Zajímavostí určitě je, že zatímco v prvním díle jsme si při zvýšené pozornosti mohli všimnout hieroglifu na kterém jsou vyobrazeni C -3PO a R2-D2, tady je na začátku filmu klub Obi Wan.

• 22.4.2013  09:59

Jeden z mých nejoblíbenějších hrdinů. Indiana Jones = Harrison Ford.

• 25.3.2013  08:26

"Turn around. Look at what you see. In her face. The mirror of your dreams....." Ano nejchytlavější filmová písnička všech dob. I po letech jsem hltal scény, které formovaly mé dětství.

• 22.2.2013  07:09

"Chtěl jsem se jenom zeptat, jestli někdo z panstva už nemá chuť na dobrou brazilskou kávu?" -"Promiňte, ale nemá. Nezlobte se." Případně legendární Svěrák "Tak přátelé, my jsme rádi, že jste přišli. Viď Oli? I když teda nezapírám, že nás to trošku zaskočilo."

• 19.2.2013  13:13

Nejzdařilejší letošní animák, který určitě potěší nejen dětské oko. Ralf je takový záporák s dobrým srdcem, který to myslí v zásadě dobře, jenže okolnosti jeho unáhleným rozhodnutím nejsou rozhodně nakloněny. Určitě se film u mě dočká povinné další reprízy.

• 18.2.2013  06:54

Kevin zlobil vždycky, jelikož jsem si ovšem nepřečetl o čem film vlastně je, tak mě napadlo až na poslední chvíli co vlastně provedl. Velice silný příběh o matce, která neměla štěstí na své prvorozené dítě. Doporučuji každému. Tilda Swindon potvrzuje status vyjímečné herečky.

• 6.2.2013  06:53
    Gauneři (1992)

A já myslím, že jednoznačně nejvíce cool je Mr. Blond. Scéna kdy mlátí a následně hyzdí policistu, jde si za tónů "Stuck in the middle with you" pro kanystr benzínu do auta a pak polije nebohého člena policejního sboru..... Stačí jen zapálit. Jako Tarantinova prvotina s minimálním rozpočtem plně funkční a přestože je první polovina trošku pomalejší, tak druhá šlape přesně tak ja má. 90%

• 5.2.2013  08:50
    Kill Bill 2 (2004)

Myslím, že druhý díl se vcelku povedl o chloupek více než díl první. Hodně zajímavá je rozdílnost obou filmů. Odlišné je na nich asi úplně vše. Zatímco první díl byl poctou spíše japonským samurajům a tekly v něm hektolitry krve. Druhý (pocta kung-fu) díl sází spíše na dlouhé dialogy a stylizací občas připomíná western. Koneckonců Rodriguezova hudba tento fakt jenom podtrhuje. Nicméně je potřeba brát oba filmy jako jeden celek, protože Kill Bill 1 bez Kill Bill 2 nedává smysl a naopak. Příběh si vystačí jen s jednou bojovou scénou, ta ale stojí za to! Souboj s Elle Driver v karavanu bude nezapomenutelný i po letech. 90%

1 2 3 4 5 6 7 30 58 87 115