Anatomie pádu (2023)

Miluju soudní dramata a tady jsem si vyloženě přišel na své. Minimálně hodinu v soudní síni totiž strávíme. Výkon obhájce a žalobce je skvostný. Sandra Hüller je typickým německým studeným čumákem, ale vzhledem k typu postavy, jednoznačně výborná volba. Čím méně si o filmu budete zjišťovat, tím lépe. 90% PS: Dle mého soudu nejzajímavější letošní kandidát na Oscara.

#annaismissing (2023)

Po loňském Bangera další zjevení na české filmové scéně. Ani Gábina ze Slunce seno by neokomentovala lépe než, že Češi občas dokáží být světoví. U Ztracené Anny to rozhodně naprosto sedí. Jeden z možných filmů roku. Pro mě naprosto neznámí herci hrají jako z partesu. Něco mě říká že jména jako Viktorie Vítová nebo Marek Němec nebudou mít hodně dlouhou dobu nouzi o práci. 95%

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Ant-Man nafasoval svůj třetí díl a dostal za úkol alespoň trošku napravit bordel, který v Universu vzniká a já musím zkonstatovat že se mu to nepovedlo a podle mě ani vlastně nemohlo. Říše kvant je pro mě nezajímavá až běda. Vlastně sledujeme jakousik další reinkarnaci alá Star Wars. Než nám je představena nová říše, stále se mluví a mluví že pozor za chvilku příjde. On už opravdu brzy přijde. A po hodině vskutku přichází. Kang! Teda řeknu vám, ta natahovaná nakonec i stála za to. Záporák je to luxusní. Umí prakticky co si zamane, ale co je mu to platné, když i ten nejslabší Avenger si jej nakonec povodí. PS: Ve filmu se a objeví jistý  M.O.D.O.K. a garantuje každému, že něco tak šíleně nevkusného ještě nikdo nikdy neviděl. Tohle vymyslel buď naprostý génius nebo totální zvrhlé čuně. Tipuju osobně spíše druhou možnost. 40%

Asteroid City (2023)

Zdá se že Anderson má své nejlepší časy už za sebou a teď už se pojede na vlně totálního průměru. Potěšil mě bezchybný Jason Schwartzman a pak už vlastně nikdo. Lepší než Francouzská depeše, ale v rámci filmografie slabší kousek. 55%

Barbie (2023)

I´m Just Ken, reklama na depresivní Barbie nebo odkaz na Rockyho. Tyhle věci mě v tomhle přiblblém filmu potěšily. Určitě se sem skvěle hodí dokonalý Gosling v roli Kena. K poselství filmu se raději vyjadřovat nebudu. Děsí mě představa, že úspěch Barbie nám samozřejmě přihraje prequely, sequely, spin offy a kdoví co ještě ze světa Mattelu :( 40%

Blue Beetle (2023)

Zpočátku mě tahle Mexická komiksovka docela bavila, protože režisér rozhodně není žádný břídil a dokáže bez problému řídit jak herce tak příběh. Postavy si mezi sebou povídají a reagují na sebe a je to fajn, jenže tohle je komiksovka a někdo by mohl kafrat že zde chybí akce a vizuální efekty. Takže samozřejmě i tohle přijde na řadu a celé to jde do kopru. Myslíte si pánové producenti že diváka po 15 letech baví minimálně 6x do roka sledovat stále to stejné znovu a znovu? 50%

Bod obnovy (2023)

Oslavné hlasy Bod obnovy připodobňovaly k Blade Runnerovi, já měl nicméně pocit že daleko více se do filmu otiskl Minority Report. Ambice se dle mého soudu úplně naplnit nepovedlo, zápletka je prostinká, záporáci jdou hravě odhalit už od prvních momentů. Těch nekolik málo futuristických věcí vypadá sice zajímavě, ale ve finále se snímek  povětšinou odehrává v přírodě nebo v místnostech, které nějakou extra nadčasovost postrádají. Vím že spíše kritizuji, ale čekal jsem prostě víc než průměrnou detektivku odehrávající se v blízké bodoucnosti. 60% PS: Václav Neužil opět nezklamal.

Buď chlap! (2023)

Úplně na pohodu tradiční česká záležitost. Chtělo by se říct, že tyhle romanticko dobrodružné komedie máme už u nás doma v malíčku, protože určitě to není tolik trapné jako spousta jiných z poslední doby. Duo Prachař/Ramba vcelku sympatické a Ondru Sokola mám navíc i rád. PS: Krásná příroda. 55%

Creed III (2023)

Dost mě štve jak tvůrci zametli s postavou Rockyho, nejen že se zde ani jednou neobjeví, ale ani se o ní nemluví, prostě jakoby neexistovala. Jinak se jedná o překvapivě povedený kousek. Minutáž šla trošku dolů a celý příběh je dosti osobní. Vytahují se tady dávné události a ty je potřeba nějakým způsobem uzavřít. Jako v každém filmu i tady bezezbytku platí pravidlo, že jak kvalitní je záporák, tak kvalitní je výsledek. Tady je záporák přímo luxusní. Jednoznačně nejlepší z trojdílné série. Jonathan Majors, ať už je v soukromí jaký chce, může být pro Hollywood obřím přínosem. Charisma z něj totiž je tryská. Označil bych jej za takovou černošskou verzi Toma Hardyho. Pokud bych něco kritizoval, tak asi fakt, že jsou ve finále vlastně všichni hrozní přátelé. I mladý Drago zde už vystupuje v kladné úloze. 70%

Den díkůvzdání (2023)

Při scéně Přepadení nákupáku, jsem celou dobu čekal, kdy se ukáže, že tohle se někomu jen zdálo. Postava se celá zpocená probudí a začne děj. Jenže to se nestalo. Takže zde máme adepta na největší WTF moment roku. První hodina mě vyloženě nebavila, nesympatické postavy, tajemný vraz a atmosféra trošku vykradená z Vřískotu. Něco se vykrádá z prvního Halloweenu. Kdo je vrahem jsem vlastně tipoval správně a při scéně kdy se jednu z postav strčí do trouby jsem získal prakticky jistotu. S blížícím se koncem tomu jisté kvality a zábavnost (černého humoru je tady spousta) upřít nemohu, ale stejně This is cinema, tohle určitě není. 50% s bídou.