Čarodějky ze Salemu (1996)

Netušil jsem že by Winona Ryder mohla někdy hrát takovou mrchu. Stejně tak jsem netušil, že Daniel Day-Lewis má na svědomí další skvělou postavu. Takové americké Kladivo na čarodějnice. 70%

Kořist (1971)

Zvláštní Belmondovka, která je místy ukázkově pomalá (večeře Belmondo/Shariff), stejně jako velmi akční (honička v autech). Zkrátka se zde stále něco děje. Belmondovo charisma je dostatečně známé, ale zde přišel na pomoc ještě možná lepší Omar Sharif. Závěrečná rvačka u bazénu v Řecku, byla tou nejlepší jakou Belmondo kdy předvedl. Nemůžu jít níž než 70%

Mechanický pomeranč (1971)

Kubrick znásilnil klasiku Singing in the Rain aneb Mechanický pomeranč je absolutně nepřípustné pouštět svým rodičům. Kubrick tímto filmem završil své různé experimenty a pak už následoval jeden skvost za druhým. 85%

Barbar (2022)

Film si mě neskutečně dokázal povodit, všude kam si jen přál. Zpočátku se to vše hororově rozjíždí a potom ... ale, ne. Nebudu nic prozrazovat. Tady platí jednoznačně, že čím méně divák dopředu ví, tím více si Barbara užije. Justin Long po čase v luxusní roli a vidět ho jak běhá nadšeně po sklepě s metrem stojí za to. Potřebujeme ho více a častěji než jsme si kdy přáli přiznat. Škoda závěrečné části. Jinak ovšem poctivých 75%

Hádkovi (2022)

Svižná komedie o jedné dosti pošahané, ale možná že právě často typické české rodině, která jako obvykle má spoustu plánů, ale ve finále se všichni akorát tak ožerou, pohádají a porvou, aby se nakonec zase udobřili a mohlo se jet nanovo. Sandra Nováková zvládla svoji "úplně vymaštěnou" na jedničku. 60%

Super-Blb (2022)

Francouzi zase jednou trefili hřebíček přímo na hlavičku a natočili možná nejlepší a nejzábavnější komiksovku tohoto roku. Všechny nápady jsou navíc dotaženy, občas až do extrému. Sedlo mě to a bral bych okamžitě druhý díl. Badman se musí vrátit! 80%

Vstupenka do ráje (2022)

Přesně takový Clooney mě dlouho chyběl a přesně takového bych si ho přál mít na příštích nejméně 10 let. Životem otřískaného chlapa, který nad sklenkou v baru vypráví svůj životní příběh. Tenhle film mu seslalo samo nebe. Klidně prohlásím že v poslední době nehrál nic kloudného. Nebyl v tom ovšem sám a koho jiného si pro svůj retro comeback vybrat než ikonu z největších Julii Roberts. Těm dvěma to na plátně krásně sluší a za tento jejich společný snímek jsem upřímně hrozně moc rád. Samozřejmě výhrad bych měl spoustu, celé je to nevyrovnané, děsně předvídatelné, ale mě to zkrátka včera stačilo. 60%

Vražda v Londýně (2022)

Zpočátku to vypadalo jako taková ta příjemná anglická zábava, ve které všichni mluví precizní angličtinou, humor je anglický, prostředí je anglické a navíc v hlavní roli pro mě největší lákadlo a tuze nedoceněný Sam Rockwell, který mě baví snad vždy a všude. Bohužel film své tempo neudržel a po časem mě nebavilo sledovat, kdo je že vlastně vrahem. Stejně je to pokaždé někdo koho scénáristé nakonec určí. 60%

To nic, drahá (2022)

Někdo by mohl pochválit herce, někdo by mohl pochválit příběh. Já bych rozhodně nechválil ani jedno. Florence hrála v mnohem zajímavějším Slunovratu a kdo si ji chce užít ve společnosti Chrise Pinea, ten ať si raději pustí Outlaw King. Olivie Wilde si už hned svým druhým filmem nastavila laťku příliš vysoko a tentokrát ji podskočila. 45%