Dnes neumírej (2002)

Vyumělkovaný a nablýskaný Bond neznamená také dobrý Bond. Pierce Brosnan v tomto díle již směle začíná konkurovat Supermanovi. Škála jeho dovedností je velice široká. Ve filmu tak potěší nejvíce narážky na minulé díly ve formě zmínek, které užívají postavy a tak se zde dočkáme např. hlášek typu: Vyhlídka na vraždu, Jeden svět nestačí, Ve službách jejího veličenstva, Diamanty jsou věčné, Jen pro tvé oči, Žít a nechat zemřít, Povolení zabíjet a mnoho relikvií z minulých dílů. Přesto všechno nejslabší Brosnanův Bond. 60%

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Pythonovský humor mi naprosto vyhovuje svou střeštěností a nepředvídatelností. Ti chlapi prostě na plátno plácli jakoukoliv pitominu co je napadla a výsledek budí respekt. Rytíři, kteří říkají "Ni" jsou opravdu hrůzostrašní :) Stejně jako se v tomto filmu člověk dozví že existují dva druhy vlaštovek. 100%

Smrtonosná past (1988)

12 teroristů a jeden počítačový expert stojí proti osamocenému Johnu McClainovi. V době vánoc ve slunné Californii a děj se prakticky nehne z budovy mrakodrapu. Jedno z nejúžasnějších akčních dobrodružství při kterém jsem objevil Bruce Willise. Už navždy pak byl pro mě zapsaný svými smrtícími hláškami. "Hoplá, ty zmrde!" 100%

Smrtonosná past 2 (1990)

Mírně slabší než nepřekonatelný první díl, ale musím zase uznat že Renny Harlin měl těžkou úlohu a dle mého soudu natočil pokračování, o kterém by se dalo říct že se jedničce naprosto nepodobá. Ve filmu se objevuje velice výrazné obsazení záporných postav. Ať už Franco Nero nebo třeba začínající Robert Partick až po Johna Amose. PS: Jako zajímavost bych měl zmínit že v letadle cestujícím promítali epizodu ze seriálu Simpsonovi. 90%

Kurs sebeovládání (2003)

"Řekl jsem nahniličko!" Povedená komedie s bezchybným Jackem Nicholsonem. Spousta geniálních hlášek, které se člověku vryjí do paměti. Nebýt chabého a trapně amerického závěru dávám plný počet. "Co je to s váma lidi?" No prostě supr. 80%

Barbar Conan (1982)

Kde jen začít u filmu, který představoval odstartování hvězdné kariéry jednoho nejen hereckého rakouského velikána. Původní scénář napsal Oliver Stone, později jej doupravil militantní republikánský šílenec John Milius. A nový scénář obdařil několika skvostnými hláškami, které udělaly z Conana zábavu ryze chlapskou. Takže zde máme chodící horu svalů, která chodí nějaký ten rok do hereckých kurzů a jako jeden z mála lidí na světě v té době dokáže mávat celý den 5kilovým mečem. Takto obdařený rek potřebuje samozřejmě také adekvátní protivníky, které tvoří Rexor, Thorgrim (později do Arnoldovek hojně obsazovaný Sven-Ole Thorsen a samozřejmě Thulsa Doom, kterého si s chutí vystřihl James Earl Jones. Je zvláštní že snímek si vystačil pouze s dvěma charakterními herci (druhý je Max von Sydow) a zbytek tvoří sportovci, tanečnice a kulturisté. Snímek se natáčel ve Španělsku (Jugoslávie padla kvůli nestabilní politické situaci), a celé to zastřešil producent Dino de Laurentiis. Universal Pictures přeložil velmi rozumně premiéru z vánoc 1981 na květen 1982. Jistě chápete, že podobně krvavý fantasy epos by nepůsobil pod stromečkem úplně nejvhodněji. A to ještě filmoví škodiči snímku ve velkém zakázali krvavější scény a všelijaké cákance krve, které si Milius přál ve filmu mít. Musím říct, že filmu to na kvalitách vlastně ani neubralo, protože hlavní roli kromě Arnolda hraje Basil Pouledouris. 100%

Terminátor (1984)

Syrový, nekompromisní a nesmlouvavý. A tohle vše jsou opravdu v podání tohoto veledíla skutečné klady. Arnoldova nejvýznamější životní role. Má-li Stalonne Ramba, Arny má naopak Terminátora. Tisíckrát viděno a opět rád zkouknu znovu.

Četa (1986)

Platoon je velice syrové nekompromisní drama vyobrazující vietnamský konflikt v celé své nahotě. Na jednu stranu jsou zde vojáci, pro které je zabíjení nutnost a na straně druhé je zde ještě alespoň trošku mírumilovný seržant Elias v podání skvělého Willema Dafoeho. Mezi dvěma těmito kameny sledujeme příběh vojína Taylora. Na Zemi existuje peklo a jmenuje se Vietnam! 90%

New Police Story (2004)

Skvělý návrat Jackieho Chana k žánru, který mu kdysi přinesl nehynoucí slávu. Prostředí Hong Kongu mu vždy slušelo nejvíce, ať si každý říká co chce. Nový díl se vyznačuje slušně pochmurnou atmosférou až depresivní. Na to jsme v těchto filmech nebývali zvyklí, přesto si myslím, že ani v nejmenším to ději neuškodilo. Prakticky je zde nejlepší zaporák ze všech filmů Police Story. Film rozhodně má co nabídnout a mě kupříkladu velmi potěšil. Nemám co vytknout.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Rok se sešel s rokem a Robert Rodriguez svou vysoce nasazenou laťku dle mého nepodlézá. Vybavil se tentokráte ještě mnohem lépe složeným hereckým týmem, hudba zůstala prakticky stejná jako u Desperáda a Quentin dostal mnohem větší roli a ještě k tomu se jelo podle jeho scénáře. Sečteno, podtrženo mi z toho vychází opět 5 hvězdiček. 85%