Krvavé pobřeží (2009)

Bombastický John Woo, tam kde si Pán Prstenů pomáhal efektivností, tam používá pan Woo mozek. Krvavé pobřeží je ukázkou té nejlepší vojenské taktiky, jak jinak by mohla 40 000tisícová armáda přemoci 20ti násobnou přesilu. Silně uvažuji že shlédnu i nesestříhanou originální verzi. Návrat na domácí půdu režisérovi jednoznačně prospěl.

Dar (2009)

Omlouvám se všem, kterým se film moc líbil, mě totiž ničím nepřesvědčil. Postavy se chovají i přes ztrátu Bennetta místy dost podivně. Každá samozřejmě truchlí po svém. Ale třeba Susan Sarandon je tak zralá do ústavu. Pro mé potřeby je Dar dosti malým filmem, u kterého jsem jen prozkoumal zda-li mě tyhle rodinné dramata dokáží zaujmout. Zjistil jsem že nedokáží.

Na tuhle nemám (2010)

Průměrné tak akorát. Velice zábavné momenty (vyvedená rodinka hlavního hrdiny) se sřídají s nutným romantickým klišé. Možná jsem trošku zvláštní ale Alice Eve mi nepřišla zase taková kočka. Z tohoto filmu si lehce zapamatuju nejvíc homo scénu co jsem kdy viděl a to je kamarádská výpomoc při holení.

3 sezóny v pekle (2009)

První polovinu film totálně nebaví, nějaké nesmyslné verše, které neuznávají nic kloudného. Nadávat na systém může člověk vždy, Ivan Heinz se ovšem považuje za opravdového umělce. Film věrohodnost vskutku nepostrádá. Jen divák má problém se orientovat v ději, 3 sezóny v pekle mě vtáhly do děje jen velmi pozvolna a pomalu. Asi nějakých 30 minut před koncem se konečně začnou dít zajímavé věci a člověk si Ivana dá se říct oblíbí natolik že mu i fandí. Postava Jany je něco příšerného, tu ženskou bych nejraději shodil z toho mostu. Chápu ale že režisér rozmístil figurky přesně jak potřeboval. Konec filmu mé hodnocení 30% zvedá na 60%. Prakticky má divák chuť si pustit film ještě jednou. Zajímavé. PS: Pochvala za dunivou hudbu.

Přísně tajné! (1984)

Nejslabší ZAZ, Bláznivá střela o 4 roky později byla úplně o něčem jiném. Tento film má spíše mírně vtipnější záblesky.

Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991)

- Hector Savage. Z Detroitu. Pamatuju se na tohohle pankáče. Bývalý boxer. Pravým jménem Joey Chicago. - Jo. Boxoval jako Kid Minneapolis. Jednou jsem ho viděl při zápase v Cincinnati. - Ne, to byl Kid New York, ve Philadelphii. Zabitý v Houstonu, udělaI to Tex Colorado-Arizonský zabiják. - Jo! Z Dakoty! Bylo to na severu nebo na jihu? - Jižní Dakota byl jeho brácha, z Virginie. - Ty se teda v boxu vyznáš! - Vím jenom, že nesmíš nikdy sázet na bělocha.

Rváčův deník (1995)

Proč nedostal DiCaprio ještě Oscara? A to jsem nikdy nebyl nikterak velký fanda božského Lea, ale prostě ten kluk umí. Zahrál už spoustu divných rolí a myslím že ve všech uspěl. Rváčův deník jen potvrzuje jeho velikost, která časem přišla. Nejedná se o moc optimistický film, ale určitě stojí za pozornost. 80%

Resident Evil: Afterlife (2010)

Celou tu exkurzi sérií jsem absolvoval abych se naplno připravil na nejmladšího bratříčka Afterlife. Když půjdu po pořádku, úvodní akce mě nechává naprosto chladným, pátrání po Aljašce také, poté ovšem přichází zlom, stává se tak po přistání v Los Angeles. Tady jsem totiž opět doma, scény kdy je Milla osamocena mě vždy k smrti nudily, zato když se dostává mezi nějakou tu tlupu přeživších začíná situace houstnout. Jak sama trefně zmiňuje, kolem ní totiž umírají lidé. A tak konec s nudou a jde se na věc, ve sprchách se začnou objevovat nové druhy zombíků a přichází i vysoký chlápek se sekerou. Jakmile dopadne poprvé jeho nástoj na vrata, mám s hodnocením jasno. Tento díl stojí za pozornost! Vrata samozřejmě jsou prolomeny, začíná boj o život, příjde zrada, atd. Na filmu nevadí jednoznačné vykrádání Matrixu, fakt že se film semtam poohlédne k sousedům pro inspiraci mě nenaštval ani v třetím díle. Slabinou filmu jsou neskutečně zpomalené souboje. Tento vizuální marast se naplno projevil v závěru, kdy Weskerova smrt vypadá přímo otřesně. Rozpůlení psa kusem skla, beru jako efektivní záležitost. Stejně jako odhození brýlí. Neviděl jsem film ve 3D. Přesto jsem si pochutnal. Základní otázku si člověk musí klást ještě před projekcí, zda nemá příliš vysoké scénaristické nároky na tohle stále zábavné béčko. Mé resumé dílů: 70% - RE3, 55% RE, 40% RE2, 35% RE4. PS: Po určité době, kdy vyspívám jako divák, tenhle díl moc neobstojí. 35% a může být i docela rád, že je rád.

Resident Evil: Zánik (2007)

Třetí díl ze série na mě působí nejvyzrálejším dojmem, skloubí se zde vize (celý svět napaden, z planety se stala nehostiná pustina) s bombastickými akčními scénami (napadení havrany, zombie v Las Vegas). Záporák více než slušný přichystá nejedno překvapení. Místy film sice připomíná Mad Maxe, ale promíjím. Russell Mulcahy dokázal natočit svůj nejlepší film po Highlanderovi. 70%

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Na scénu v závěru filmu nastupuje můj oblíbený záporák Dr. Isaacs. U Apokalypsy mi přišlo že se mírně zhoršil obraz a to přestože oproti minulému dílu stoupnul rozpočet na 45 milionů. Jednička byla propracovanější, dvojka působí jako taková akční jednohubka, navíc hůře natočená. 40%