Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Blue Valentine je film, který dává odpověď na to jak by vypadaly druhé díly známých romantických trháků, kdyby je někdo natočil dle skutečných událostí. Ryanovy postavy mě bylo hrozně líto, jenže tak to prostě někdy holt chodí. 75%

Rozhovor (1974)

90 minut mě tenhle Rozhovor nudí a já koukám na Harry Caula, který neumí lásku rozdávat ani přijímat. Takhle odosobnělou a osamělou postavu jsem ve filmu snad nikdy neviděl. Pak přichází hotelová scéna a já si říkal "Teď to začne" a zase nic. Jenže film skončí, ani se mě nějak extra nelíbil a já mám chuť si jej pustit ještě jednou, což také činím. Jak jsi tohle Francisi Forde dokázal? Nechápu. 70%

Úkryt (2002)

Když už jsem viděl jednoho Finchera, tak jsem dostal chuť i na druhého. Jodie Foster se zabarikáduje ve skrýši před Forestem Whitakerem, který přemýšlí jak by se jí dostal na kobylku. Napínavá podívaná, která připomíná Fincherovu tvorbu pouze v náznacích. Trošku nerozumím občasným negativním reakcím. Myslím, že kvalitu Úkrytu lépe prověří až čas, který hraje pro něj. 80%

Bronson (2008)

My Name is Charles Bronson ... a hned potom následuje galapředstavení Toma Hardyho pod taktovkou geniálního Nicolase Winding Refna. Jednu scénku už nikdy z hlavy nevymažu: Get over the motherfucking bed now and rub me here you slag! Go on rub it in. That's right we ain't got all day. Rub it right down my back. Go on, down my back and my legs! Back o' my legs, my ass, my ass cheeks. On my ass. Not in my ass you fucking homo! Dammit! Kdepak to co s autobiografickým snímkem provedli Hardy s Refnem, to se jen tak nevidí. Ukázkově šílené a hypnotické zároveň. 75% PS: http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Salvador

Mezi vlky (2011)

Jestli si to v roce 2011 někdo mohl rozdat na férovku s hladovými vlky byl to určitě Liam Neeson. V době, kdy je na Mela Gibsona pořádaná štvanice a o kvalitní roli v Hollywoodu nezakopne, pro nás Liam poskytuje přísun minimálně dvou chlapáckých postav ročně. Tady za dozoru Joe Carnahana představuje zlomeného muže, který se, jak už to tak bývá, ocitne v nesprávnou chvíli na nesprávném místě a je donucen bojovat. Zpočátku 7členná skupinka navíc začne postupem času povážlivě řídnout..... Poprvé mě film kdovíjak neseděl a například rozprávky u ohně mě unavovaly. Při druhé projekci nenecházím nic co by mě nějak překáželo. Survival žánr mám prostě rád. 70%

22 Jump Street (2014)

Chtěl bych vidět další díly. Nejvíce asi 34 Jump Street: Return of the Ghost, 43: Jump Street: Mariachi School a také závěrečnou 2121 Jump Street, která se odehrává ve vesmíru. Výhodou této kraviny je zcela určitě fakt, že mě bude bavit i podruhé, potřetí a prostě kdykoliv. Tvůrcům se i podruhé podařilo namíchat koninu obřích rozměrů, kterou si nelze neužít. To věčné pomrkávání na diváka je smrtící. Nejvíce mě rozsekala scénka, kdy Ice Cube zjistí, že mu Schmidt ojel dceru. "Seš mrtvej, Dougu."  Kdo si počká po závěrečných titulcích dozví se něco o novém vztahu, který má Dave Franco. 70%

Ranhojič (2013)

Příběhově výživné a že se nejedná o evropské Království nebeské zase tolik nevadí. Doba je si myslím zobrazena věrohodně nebo spíše věrohodněji než býváme často zvyklí. 11. století v Evropě je dost možná jedno z nejhnusnějších v historii, za cokoliv hrozilo upálení. Herci do svých rolí skvěle padnoucí, nejvíce potěší Skarsgard a také jsem se nemohl dočkat Kingsleyho. Nemusím zmiňovat rovněž fakt, že mě potěšilo že i v Evropě dokážeme točit velkolepé filmy, myšleno výpravou. 70%

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Překvapivé zjistění, trojka není vůbec tak špatná, jak jsem si kdysi myslel. Dokonce zde vidím občasné hororové záblesky (scény s Jean Grey). Jestliže v prvním díle padnuli Toad se Sabretoothem, tady přišla řada na Cyclopse, Profesora, Jean Grey a smrt "vyléčením" si prožili Magneto s Mystique. Takže potenciální 4. díl snad ani nemohl přicházet v úvahu, protože z původní sestavy vlastně nikdo nezůstal. Trojka je narvaná hodně zajímavou akcí a já jí určitě budu bránit proti psychologicky vestavěným jedničce a dvojce. Závěrečná bitva je vskutku velkolepá. 75%

X-Men 2 (2003)

Druhý díl navazuje přesně v místě kde skončil minulý. Wolverine pátrá o své minulosti a na scénu nastupuje William Stryker. Naši X-meni vlastně tentokráte ani nestojí proti sobě jako spíše proti lidem. Akce přibylo a úvodní řádění Nightcrawlera považuji za první geniální scénu v celém X-Menovském universu. Bombastický úvod se ovšem opět začne stáčet k osobním dramatům a traumatům. Dnešní optikou pohledu nepovažuji Bryana Singera za komiksového režiséra. Jeho záujetí postavami určitě potěší, nicméně z pohledu zábavnosti mohl předvést více. 80%

X-Men (2000)

X-Meni nikdy nepatřili mezi mé největší komiksové favority. První díl mě ve své době zase tolik nechytil a já si k němu pomalu hledám cestu. Akce je prakticky nezbytné minimum. Charismatický Magneto, v podávní skvělého Iana McKellena, nedostává prostor, který by si jeho postava zasloužila. Takže celý díl místy připomíná jen takový úvod a představovačku hrstky postav. 75%