Odvlečen (2007)

Odvlečený má své lepší okamžiky (výslech), ale i horší (veškeré scény s Reese Witherspoon). Jake Gyllenhaal tady nehraje ještě takového bouráka jako jej mám zaškatulkovaného z poslední doby, spíše bych řekl že pouze lehce výraznější. Režie velmi fádní a J.K. Simmons zoufale nevyužitý. Zkrátka hodně postav, málo napětí, hodně keců. Téma terorismu jde natočit mnohem líp. 60%

Okamžik zlomu (2007)

Hopkinsovy scény jsou správně výživné i přestože poněkolikáté vlastně předvádí stále totéž a dostáváme další Hanibalovu vyriaci. Pořád to stačí a herecky filmu jasně vládne. Místo toho postava Rosamund Pike nemá žádnou funkci a její postava jen zbytečně natahuje už tak plytký příběh, ve kterém jde vlastně jen o to najít vražednou zbraň. Žádné jiné eso schované v rukávu režisér nemá a jde jen o to jestli se Gosling dostane Anthonymu na kobylku. Bohužel Fracture vypadá jako trošku dražší evropská televizní produkce. 60%

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Crystal Lowe to u mě stejně nakonec vyhrála na celé čáře:) Henry Rollins tentokráte své komediální inferno bohužel trošku krotil a celkově mě tahle série o bandě zmutovaných buranů nějak nebere. Už první díl byl kvalitou velký průměr. 40% tentokrát.

Paranormal Activity (2007)

Popravdě nevím jestli mě už na tyhle experimenty po shlédnutí Paranormal Activity nepřešla chuť. Nedovedu si představit že bych na tento film šel do kina a že bych za lístek měl zaplatit více než kolik byl rozpočet filmu. Tohle berte s rezervou. Herecké výkony protagonistů jsou tragické a nepřesvědčivé. Navíc zde figuruje moře nelogičností. Proč když měli vše zdokumentováno na kameru neposlali tyhle záběry někam do televize? Proč nepožádali nějakého jejich kamaráda ať s nimi přespí? Proč pořád spali v té ložnici? Proč se sakra na noc nezamkli? Mě by teda celkem vadilo kdyby mi po pokoji chodil duch. Proč jim ten exorcista, nebo kdo to vlastně byl, nepomohl? Vždyť nemusel chodit do toho domu když se tam cítil špatně, mohli to prodebatovat třeba venku. Takhle naši hrdinové šli pomalu jako ovce na porážku. Člověk se lehce dokáže vcítit do role tří lidí co bloudí po lese a chtějí se vrátit zpátky do civilizace (Blair Witch) anebo skupince, která je zapečetěná v domě, kde pobíhají nepříjemní zombíci (Rec), ale naši hrdinové v Paranormal Activity měli na výběr, jen toho prostě nevyužili, protože někdo chtěl film. Proto mě tento film a jakékoliv umělé šílenství, včetně všech těch "Nejstrašidelnější film všech dob, atd" nechávají chladným. Ps: Abych tento film jen neshazoval, několikrát mě opravdu silně přepadla pořádná husí kůže. Ty noční dobrodružství byly pěkně gradující.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Tohle vyznívá snad asi jako hodně špatný vtip. Postavy se tu přesívají z jedné strany na druhou a já v tom nevidím sebemenší smysl. Dojem z celého filmu trošku zvedá závěrečná řežba, ale dílo opět strhává na dno oceánu svatba uprostřed ní. To asi nemohl myslet vážně ani pan režisér. Nevím jestli taková scéna vůbec kdy může nějakého diváka zajímat ve filmu v danou chvíli. Pan Verbinski by měl asi opět začít točit pro lidi a ne jen pro sebe. PS: Má druhá projekce již není tolik přísná, dobrodružnost se filmu upřít nedá. O zážitky se opět měrou vrchovatou stará Johnny Depp, při první projekci na mě film působil dost tragicky hlavně co se týče ještě větší přeplácanosti. Třeba postava bohyně Kalypsó již byla opravdu vyškrábána z nouze a je naprosto zbytečná. Totéž postava Sao Fenga. Prostě se zde projevují ty problémy, které se objevují ve filmových sériích, vše musí být větší, bombastičtější, více postav a v kontextu to celé moc nedrží pohromadě.

Pokání (2007)

Určitě film, který divákovi jen tak z hlavy nevyšumí. 70%

Pokoj 1408 (2007)

Tak tohle se vskutku moc nevyvedlo.

Po stopách zabijáka (2007)

Slabší kousek do rodiny zvířecích hororů. Do klasické zápletky, kdy se parta amatérů snaží ulovit obrovského krokodýla (mimochodem je velice trapně počítačový), se nám snaží tvůrci vyprávět o místním diktátorovi. První polovina se docela dá přežít, ale pak se to celé rozsype a atmosféra je v tahu. 35%

Pozemšťan (2007)

Zajímavé? Jistě. Působivé? Velmi. Nudné? Chvílemi. Provedení? Nic zvláštního. 70%

Prázdniny pana Beana (2007)

Pokud si člověk dá na čas pauzu od Mr. Beana tak se v tomhle kousku občas i zasměje. Bohužel ani několik povedenějších scének nezakryje fakt, že už jsme je viděli většinou v lepším provedení v minulosti. Jedná se tedy spíše o film pro celou rodinu, kterou příjde navštívit chlapík, jehož prakticky všichni znají a přehlídnou jeho inteligenční nedostatky. 55%