Nadosmrti (2021)

Nemůžu si pomoct, ale já bych zkrátka tu cizí ruku zlomil a střepem odřezal kůži a šlachy. Botoxová Megan Fox se po letech připomenula tímto divácky vděčným kouskem, který je ze své podstaty napínavý. Jenže má to několik ALE. Proč musíme sledovat dejme tomu 20 úvodních minut, kde je tempo pomalé, nic zvláštního se neděje a herci mají veliký problém diváka neotrávit natolik, aby film nevypnul. Dobrá, takže se dostaneme za tu velkou nudu. Pak už to zajímavé začne být, ale občas taky dosti hloupé. Když se pomstít, tak rozhodně ve velkém, říkám to i já, ale Till Death se zrovna dvakrát nepovedl. Koukat navíc na Megan Fox, u které by si divák snadno pomyslel že jsem propadla z nějakého pornokanálu, začíná být čím dál náročnější. 55%

Napětí (2021)

Tak tohle šlo absolutně mimo mě. Příběh se rozjíždí docela zajímavě, mladá sestra má poprvé sloužit noční. Otázka tedy zní, bude se divák bát? Moje odpověď: nebylo čeho. Špatně natočená, napsaná a dokonce i zahraná záležitost. Není co chválit. Dokonce na scénu dorazí v dnešní době populární překvapivý zvrat. 20%

Nejhorší člověk na světě (2021)

Kdepak mí Seveřané mě rozumí, přesně takový typ filmu jsem potřeboval. Stěží bych uvěřil, že hlavní hrdinka je vůbec herečka, ona totiž vůbec nehraje, ona prostě existuje a je maximálně přirozená. Nevěřím jestli se velmi brzo neobjeví v Hollywoodu, pro mě jednoznačně nejlepší ženský výkon roku. Nicméně kdo z nás by se v příběhu aspoň na chvilku nepoznal. 85%

Není čas zemřít (2021)

Nechci být úplně za přísňáka, má to své hodně dobré momenty, ale ta délka je vražedná. Jestli jsem měl pocit, že Craig už minule ve Spectre natahoval čas a že jej to asi úplně už nenaplňovalo být v této roli, téhle nejnovější Bondovky se u mě ten pocit dostavoval zpočátku téměř pořád. Pokud mi ve Spectre vadil například Waltz, tak tady, strčí Maleka hravě do kapsy. Rami je absolutně nejslabší a nejméně charismatický Craigův protivník za celou sérii. Pokus s novým 007 se mě vůbec nelíbil. Co to jako mělo proboha znamenat? Bond v tomhle díle ze sebe sloupl poslední kousky nepropustné slupky, takže je vlastně i docela příjemné ho sledovat v otcovském módu, jenže se člověk těžko smiřuje s faktem, že zrovna Rami Malek je ten protivník, který mu vystaví definitivní stopku. Určitě nemůžu tento díl hodnotit jako povedený. Možná jej vidím o malinko slabší než Spectre. Na Skyfall nebo Casino se kouká z hodně velké vzdálenosti. 70%

Něžný bar (2021)

Takový ten film, ve kterém vlastně není vůbec nic špatně. Jenže v něm taky nic extra, aby jej člověk dokázal více ocenit. Zkrátka takových pohodových filmů vznikají každý rok mraky. George Clooney si evidentně zavzpomínal na své dětství a dospívání. Zřejmě měl nějakého moc fajn strýčka. Ben Affleck vskutku trousí sympatické moudra.... 60%

Night Stalker: Hon na sériového vraha (2021) (seriál)

První 3 díly sledujeme pouze to, jak policisté najdou přeživší nebo mrtvolu, dozvíme se kdo skončil s kulkou v hlavě, kdo znásilněnej a tak stále dokola. Až závěrečný 4. díl toho nabízí přece jen trošku více. Konečně vidíme Ramireze osobně. Jenže mu dokument prakticky nedává žádné slovo. Pro mě hodně promrhaný potenciál, který bych mnohem raději sledoval v nějakém napínavém Fincherově thrilleru. Netflix rozhodně touto záležitostí nikterak neoslnil, přestože mě masoví vrazi svého času hodně zajímali. 50%

Nikdo (2021)

Mrzí mě že jsem si film roztrhl na dva dny. Protože druhý den jsem sledoval spíše nepovedené pokračování prvního dílu, které už se stalo regulérně kravinou. První polovina mě bavila více než sledovat doktora Emmetta Browna, jak se stává akční figurkou. Další projekce bude tudíž nutná. 60%

Očista navždy (2021)

5. díl překvapivě nabídl jisté zlepšení. Očista se tentokráte absolutně vymknula z rukou a Spojené státy hoří v plamenech, jak se to ostatně v dnešní době poměrně často předpovídá. Rovněž zde silně rezonuje imigrační téma. Přesto věřím, že není potřeba vznik dalších dílů. 40%

Old Henry (2021)

Old Henry překvapí jak svou kvalitou, tak skvělou hlavní postavou a více už prozrazovat nebudu. Pravděpodobně nejlepší western za posledních 10 let. Možná životní role pro Tima Blakea Nelsona. 75%

Pach krve (2021)

Úvodní minuty dávají velkou naději, že tady se budeme příjemně bát. Bohužel jakmile je skupina sice nesympatických, ale ne zrovna moc pohromadě držících přátel, rozprášena, sledujeme už jen průměrnou podívanou. Nevím co by se stalo, kdyby si bubáky ještě nejméně 10 minut ponechali v záloze a přidali na nočních scénách. Nebudu prozrazovat kudy se film vydá a jak skončí, ale mě zase tolik radosti druhá polovina nepřinesla. 60%