Černý déšť (1989)

Ridley Scott se po dvou slabších kouscích zase začal drápat vzhůru. Vzal v té době velmi populárního Douglase, navlékl jej do černé a odjel do Země vycházejícího slunce, jen tentokrát bez toho slunce. Je to temné, špinavé, vlhké. Taková možná trošku vzpomínka na Blade Runnera. Musím říct, že poprvé mě to moc nechytlo, ale druhá projekce hlásí že je to v pořádku. 75%

Ďábel (2010)

Po otřesné Karanténě John Erick Dowdle ukázal že v něm talent dřímá. Minimálně několik scén zvládl na jedničku a to hlavně úvodní přelet nad městem, a pak odhalení Ďábla. Uplný závěr sice nepůsobí nejpromakanějším dojmem, ale nic převratného nepokazí. Snímek horor ani moc nepřípomíná, spíše se jedná o takové nepříjemnější mrazení. Film má stopáž tak akorát a působí celkem svižně. Dost jsem se na Ďábla po uvedení traileru těšil. Mé hodnocení 65%.

Sociální síť (2010)

David Fincher je jistota. Když jsem si kdysi přečetl že se chystá natočit film o Facebooku, nějak jsem tento fakt pustil z hlavy. S matematickoou přesností nám film popisuje události, které stojí za vznikem tohoto celosvětového fenoménu. Počítačové terminologii jsem místy vůbec nerozumněl, ovšem ani to mě neobralo o divácký zážitek. Pochutnal jsem si již v úvodní scéně, která jasně určí kdo je Mark Zuckerberg. Herecké výkony všech tří hlavních postav (přestože Timberlake je dost upozaděn) jsou výborně autentické a naprosto věrohodné. Myslím že o všech z nich ještě dost uslyšíme. Eisenbergově postavě dochází v polovině filmu dech a tak jeho místo zaujme skvělý Garfield, který svou šanci drží naprosto zkušeně a již ji nepustí. 85%.

Podivní (2010)

Zkušeně jsem si počkal až budu moct Podivné zhlédnout v dobré kvalitě. Dost jsem se podivil že Eisner natočil hloupou Saharu a pak tohle. Crazies se mi totiž moc líbili, na místo již zmíněné Sahary. Původní Romerův opus jsem neviděl. Ale když bych měl srovnat Podivné s Romerovým posledním filmem, tak mám jasno. Romero se může v klidu odebrat na odpočinek, zdatní následovníci mu určitě vyrostli. Intimní scéna s flexou, úžasná. Crazies se díky kvalitnímu hereckému osazenstvu dostávají na nějakou vyšší úroveň naprosto samozřejmě. U hororů nebývají přece jen pravidlem dobří herci s povedeným scénářem. 70%

Legenda o sovích strážcích (2010)

Poraďte mi někdo kde mám najít 3 hvězdičku pro Soví strážce? Věnoval jsem filmu myslím solidní porci pozornosti. Zack Snyder ovšem šlápl totálně vedle a nenatočil nic co by jen trošku připomnělo jeho minulé počiny. Ve filmu notně kolísá tempo a místy dost povážlivě drhne. Sovy vypadají jinak moc hezky a vizuál je přímo skvostný. Dějově nic převratného. Akční stránka zvláštní, nikoliv však špatná. Nevím co si mám o celém počinu myslet. Prostě propadák.

Candyman (1992)

Candyman, Candyman, Candyman, Candyman, .... Candyman. Zpočátku slušná hororová atmosféra se postupně mění v naivní kriminálku. Tony Todd se mi nejvíce líbil ve Skále. Rozumím ovšem tomu že právě on dokonale oživil postavu Candymana. Ale že vznikly ještě další dva díly? Ale no tááááák.

Gangsteři (2010)

Očekávání bylo, ale vidím že tvůrci vykradli co se jen dalo (Nelítostný souboj, Italian Job, z Okrsku 13 si půjčili parkour). Takže název je docela trefný. Film místy neví čím chce vlastně být. Charaktery postav nejsou vůbec načrtnuté. Paul Walker naprosto zbytečný. Bohužel i Zoe Saldana zbytečná. A tak bych mohl pokračovat ... Jakš takš se mi pozdával Matt Dillon. Ale jak jsem uvedl nevypracoval jsem si k postavám žádný vztah, takže mé hodnocení nemůže být ani vyšší. Tím spíše že Italian Job anebo Dannyho parťáci jsou svou úrovní někde úplně jinde. 40% PS: Z roztřepané kamery mě ještě teďka bolí oči. Může směle kandidovat na Hnus roku.

Grinch (2000)

Ten film se mi nelíbil. Co ovšem oceňuji je samozřejmě Jim Carrey. Jim si umí vystačit, podobně jako Grinch, sám se sebou. Za svou kariéru netočil pouze bláznivé komedie, ale sem tam se vrtnul do dramatu, a tady si zkusil rodinnou vánoční atmosféru se všemi klady a zápory. PS: Film jsem zhlédl jen za účelem doplnění filmografie jednoho nadaného kanadského herce.

Co je šeptem... (2005)

Filmy Roba Reinera mě nikdy snad kromě Misery nebavily. Všude dobře, doma nejlíp bylo zoufale dětské. Co je šeptem... je zase zoufale ženské. Na Jennifer se dobře kouká, čemu člověk ovšem nevěří je to jak ji dokázal sbalit zde hrozný Kevin Costner. Absolvent byl nadprůměrný film, dost zamrzí, že někdo se takhle po něm vozí a neustále se na něj odvolává. Nevtipné, leč částečně poučné.

Pavouci z vesmíru (2010)

V AVP:R mi to nějak nedošlo, ale bratři Strauseovi jsou skuteční břídilové. Skyline není po trikové stránce špatným filmem, špatný nastává v okamžiku kdy se postavy začnou nějak chovat a vést mezi sebou konverzaci. Tady se opravdu někdo vyřádil. Nečekal jsem od filmu nic než slušnou akci, k tomu jsem ovšem jako bonus musel přetrpět všechny ty nesympatické postavy. Zaujme konec filmu, takže nám nezbývá než se "těšit" na druhý díl. ....