Absolutní moc (1997)

Zatím pokud mohu srovnávat s úrovní jiných Clintových filmů, tak se mi Absolutní moc líbila o chloupek méně než Pravda zabíjí anebo Vesmírní kovbojové. Přestože je nepravděpodobné že by se něco takového stalo prezidentovi Spojených států, film má zpočátku slušné tempo a prvotřídní herecké osazenstvo (za všechny bych jmenoval skvělého Eda Harrise). Gene Hackman tentokráte notně umírněný oproti Nesmiřitelným. 60%

Nemrtví (2009)

Francouzi přispěchali se svou troškou do mlýna k zombie tématice. Velice skromný rozpočet si vystačí s minimem postav. Těžko se mi cokoliv vymýšlí k okomentování tohoto filmu, když je to prakticky stále to samé. Někteří lidé zmutují a chtějí se najíst. Jako potravu si vyhlédnou nenakažené a začíná opět boj o holý život. Že se to tentokráte děje ve Francii není vůbec podstatné. Tečka.

Příběh Wendella Bakera (2005)

Nejmladší z bratrů Wilsonových si napsal, produkoval, zrežíroval a také si zahrál hlavní roli ve svém doufejme posledním filmu na jehož tvorbě se podílel. Nedopadlo to totiž nikterak slavně. Příběh zachraňuje duo staříků. Postavy, které hrají Owen Wilson anebo Will Ferrell také mnoho zruchu nepřinesly.

Opravdová kuráž (2010)

Coeni už natočili jistě lepší filmy. Opravdová kuráž si své nejsilnější momenty odbyde v úvodu a samozřejmě na závěr filmu. Mezidobí mi přišlo místy docela utahané. Hlavně ty nekonečné Bridgesovy povídačky co kde zažil. Jen pro zajímavost podobně jako v Crazy Heart před Jeffem nezůstane netknutá jediná lahev. Samozřejmě každou také řádně vysuší. Matt Damon měl nakonec menší roli než jsem očekával, podobně jako Josh Brolin. Minimálně půlka filmu je o putování jednoho opilce s nezletilou pomstychtivou slečnou. Závěrečná přestřelka výborná. Pomyslné pořadí Coenovic snímků. Jak to vidím já. Nejvíce se mi líbilo : Fargo, Big Lebowski, Po přečtení spalte. A pak asi tak 4 filmy, kterým něco maličko chybí aby dostaly 5 hvězd : Zbytečná krutost, Nesnesitelná krutost, Tahle země není pro starý, Muž který nebyl. Pak bych zařadil filmy, které přesně sedí na úrovni 4 hvězd : Serious Man, Millerova křižovatka, Opravdová kuráž, Lupiči paní domácí, Barton Fink. Nejslabší mnou hodnocené: Potíže s Arizonou a Bratříčku kde jsi. Poslední místo by obsadil : Záskok.

Barton Fink (1991)

Coenovic kluci se potkávají s Lynchem. Coenovic kluci dokáží vykouzlit takovou retro atmosféru až se začnou tapety odlepovat ze zdi. Zajímavý film, který stojí na vynikajících hereckých výkonech.

Pravda zabíjí (1999)

Clintovu pointu samozřejmě pozorný divák odhalí dříve než postrarší novinář Steve Everett. Přes jakýsi místy amatérismus se mi tato svým způsobem detektivka vcelku líbila. Po většinu času je sice děj neskutečně natáhlý, tomu nezabrání ani fakt že se celý příběh odehrává během jednoho dne. Nejvíce zdržují časté návštěvy věznice, divák mi místo raději sledoval Clintovo pátrání. Společně s Absolutní mocí druhý film v pořadí, kde si Clint hraje na mladšího než vypadá. 60%

Maniak (1980)

William Lustig je posedlý Maniaky, ať už nosí policejní oznak anebo si jen tak chodí ulicemi New Yorku. Místy velice napínavá podívaná (hlavně scéna při pronásledování zdravotní sestry v metru, tehdy opravdu člověk ocení opravdové filmové napětí). Namísto toho je zde moře scén, které působí když to řeknu slušně, hodně dementně a úchylně. Myslím že režisér si nemohl vybrat lepšího herce pro hlavní roli. Dívky jsou hezké. V autě to ovšem nejvíce odskákal Tom Savini.

Pochyby (2008)

Doufám že se sestra Aloysius Beauvierová bude navždy smažit v pekle! Meryl Streep umí dokonale ztvárnit tyto hrozivé postavy. Duchovní Flynn, kterého neméně skvěle ztvárnil P.S. Hoffman tedy nemá zdaleka tak snadnou úlohu, jak sem si prvně myslel. Jeho protivník je jeden z nejodhodlanějších co jsem kdy viděl. Znovu na Doubt koukat nemusím, protože nějak postrádám smysl druhé projekce. PS: Měl jsem počáteční obavy že se film bude hrozitánsky táhnout, ale opak byl pravdou. Naopak jsem si vychutnával obě konfrontační scény hlavních hrdinů, kde se jeden snaží vinu dokázat a druhý vyvrátit.

Život a doba soudce Roye Beana (1972)

Hodnocení je tady mírně nadsazené, jasně nejedná se o špatný film, ale takový Forrest Gump nebo Dustin Hoffman propluli dějinami mnohem zajímavěji a zábavněji. V poslední době jsem viděl rovněž western Hombre a tam se mi Newman líbil mnohem více. 65%

Zelená je tráva (2005)

Will když se do toho dá, tak je pak opravdu k nezastavení a je úplně jedno v jaké blbosti zrovna hraje. Tady to zkusil jako fotbalový trenér, který se stane závislým na kávě. Jinak ovšem film trpí zoufalým nedostatkem směšných scén. Památná je snad jen ta, kdy Ferrell shodí malé dítě a pak zapírá. -"Tys toho kluka srazil k zemi?" -"Spadl sám!"