Rambo III (1988)

Tohle už si opravdu muselo říkat o parodii:) Vždyť Rambo už je schopen sám vyhladit i ruský národ. Někdy sem se už i divil proč vůbec ti Rusové raději neutečou, vždyť Ramba tady nezastaví před pomstou vůbec nic. Když se navíc přidají geniální dialogy typu : "Co je to?" "Modré světlo" "Co dělá?" "Nic, svítí modře." Tak sami uznejte, že je to špička tvorby scénaristů. Asi to měla být nějaká reklama na modrou lampičku. Konec filmu obstará tank proti helikoptéře. 80. léta byla supr, ale tenhle díl moc nemusím. 60%

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

První díl si to svištěl po jasně dané přímce, jednoznačně šlo o to získat dost krve pro Franka. Část druhá je chvílemi morbidní onanie, kdy tvůrcům nápady rozhodně nechyběly a nacpali do filmu vše co je jen napadlo. Představivost byla puštěná notně ze řetězů. Zpracování pekla ale proběhlo na výbornou. PS: Rozhodně také stojí za pozornost že Doug Bradley se tady nestydí ukázat svou lidskou podobu.

Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992)

Tajemno odstraněno, cákanců neskutečné množství. Trošku nerozumím obalu kde jsou vyobrazeni Cenobité, kteří zde nehrají, namísto nich jsou zde vytvořeni noví, ale nejsou nijak zvášť úchvatní. Možná ten rekreační kameraman co má objektiv místo oka. Doug Bradley opět ukazuje svoji civilní přívětivou tvář. Kdo má rád atmosférické horory ten ještě ani při tomhle díle nemůže sáhnout vedle. 60%

Divoká řeka (1994)

Film OK, je to přece jen trošku originální zápletka. Svou úroveň má hlavně díky Kevinu Baconovi a Meryl Streep, jenž vypadá opravdu ve vrcholové formě co se týče fyzické kondice. Když zavřu oči nelze nepřeslechnout melodie jako vyšité z Ramba, no bodejť by ne, když hudbu složil Jerry Goldsmith. 55%

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Seriál o mladých, kteří měli skvělé známky ve škole, přestože se nikdy neučili. Kteří měli hodně peněz a přitom nikdy pořádně nemakali a kteří své problémy řešili u Nata.

Dům voskových figurín (2005)

Zas tak špatné to tedy nebylo. Už mám pokrk samých duchařských hororů. Tady se jedná o takový netradiční slasher. Vím dobře, že to úrovní nedosahuje třem hvězdičkám. Ale je to konečně aspoň změna. 50%

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Čtvrtý díl série už přecejen notně ztrácí dech. Ale přesto jsem rád, že vznikl i když působí dosti zbytečně. Je fajn že někdo našel odvahu posadit se na režisérskou stoličku. Ripleyovou už nebylo moc kam posunout a pokud ji v příběhu chtěli mít tvůrci zakomponovanou museli z ní udělat polovičního Vetřelce. Kruh se tedy uzavřel. Ve své době se mluvilo i o chystaném 5. dílu, ale možná je dobře že nebyl nikdy realizován. Přesto se pár povedenějších scén najde. 60% PS2017: Po kritice na Covenanta, bych moc doporučoval shlédnout zrovna třeba tenhle díl. Myslím si že Prometheus i Covenant jsou o třídu lepší než hodně béčkem zapáchající Vzkříšení.

Lucky Luke (1991)

Pistolník rychlejší než vlastní stín a mluvící kůň. Pár dobrých nápádů a jedna opět chytlavá písnička.

Jeepers Creepers (2001)

Kdyby se film ubíral podobně jako tomu bylo první polovinu tak by se jednalo o skutečný majstrštyk, bohužel se pak následně trošku začne vytrácet napětí. Přesto se jedná o poměrně zdařilý a hlavně nevšední kousek, který stojí za zkouknutí. 60%

Kačer Howard (1986)

80. léta podobně cáklým projektům přála. Vznikly často filmy, nad kterými zůstává rozum stát, hlavně tedy pokud jde o dobrodružno- fantastický žánr (Conan, Krull, Zlaté dítě, Kačer Howard, Návrat do Budoucnosti - tedy myšleno s ohledem na určitou evoluci). Kačer Howard ve své době byl tedy jasný reprezentatem. Poskytl svou jistou verzi univerza a celé to zakončil záchranou Země. Lea Thompson velmi sexy, Tim Robbins tak akorát na ránu mezi oči, Jeffreyho Jonese si nejde nezapamatovat. Triky otřesné. 55%