Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti (1968)

Nejlepší díl mimo klasickou čtyřku. Trošku škoda toho dabingu, ale přece jen už můžeme pouze vzpomínat na časy, kdy hlavního záporáka mluvil například Větrovec.

Četník a četnice (1982)

Nejslabší Četníci, které nelze brát jinak než Funesovu rozlučku. A tak nezbývá než dodat, že Funes nás dokázal veselit téměř 20 let ve svých filmech. A za to mu patří mé uznání a věčná úcta.

Četník a mimozemšťané (1979)

V době když to kdysi vysílala Česká televize, to samozřejmě byla bomba. Oni stejně nejčastěji vysílali tenhle díl spolu s prvním. V pokročilejším čase musím bohužel tomuto dílu kvality snížit. První 4 díly mají lepší zápletky a taky herecké obsazení. Fugas v mimozemšťanech notně chybí a Michel Galabru zůstává také dosti v ústraní.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Jack Nicholson to zase celé uhrál očima a Diane Keaton vytváří dokonalou hereckou partnerku. Bez nich by se na film koukat nedalo. 60%

Korsický případ (2004)

Zatím naposledy ve filmu se sešla nerozlučná komediální dvojka z Francie Christian Clavier a Jean Reno. Výsledek je sice co do množství humorných situací trošku slabší, ale zato komedie dokáže navodit velice příjemnou atmosféru a zároveň slouží trošku jako taková propagace tohoto svérázného ostrova. "Po rundě od hospodského, se neodchází." 50%

Santa je úchyl! (2003)

Billy Bob Thornton již může směle soutěžit s největším ožralou a povalečem všech dob Henry Chinaskim. Neuvěřitelně vypil a místy kvalitně pobavil, sem tam ojel nějakou nadměrnou velikost a nakonec rozdal i jeden dárek. Příjemná vánoční rozhodně ne rodinná podívaná. 60%

Dogma (1999)

Jelikož jsem v poslední době dal šanci snímku Hledám Amy aby mě přesvědčil o svých kvalitách. Udělal jsem to samé s filmem Dogma. Zatímco Amy v mých očích povyrostla, tak Dogma možná ještě více spadla. A musím tudíž prohlásit že se jedná o režisérův nejslabší kousek. Dobře chápu že Kevin Smith si s tímto filmem musel dát dost záležet. Ale tohle téma mi prostě nesedí a pravděpodobně asi sedět ani nezačne. Nezajímají mě moc řeči o Kristovi, Bohu, Apoštolích atd. Kevin Smith tohle všechno pojal po svém a vloudil do dialogů hodně těch svých pitomin. Přesto chvílemi dost nuda, přestože se jedná o herecky nejlépe obsazený Smithiho filmík. 65%

Slzy slunce (2003)

Elitní jednotka 8 mužů se rozhodne konečně ve svém životě udělat správné rozhodnutí a zachránit několik Nigérijců před genocidou. Kolikrát sme již tento příběh sledovali. Finální scéna udělá radost každému znalci poctivých střílaček. Bruce Willis byl sázka na jistotu ale kdo by nechtěl zachraňovat ze spárů džungle Monicu Bellucci, že? I když tedy zpočátku se chová téměř nesnesitelně. 60%

Dva nosáči a video (1985)

Tentokrát nás čeká dobrodružství při kterém hlavní hrdinové vstupují přímo do filmů. Dočkáme se tedy německé verze Indiana Jonese, Rockyho a Drákuly. Myslím, že na svou dobu je to povedený filmeček.

Lovec policajtů (2001)

Poslední zdařilá Seagalovka. Steven se hodil do formičky a směle vykročil tímto filmem do nového tisíciletí i se všemi neduhy v podobě toho že se obklopil klipařem, rapery, Černochy a Hispánci. Lovec policajtů funguje kvůli humoru, kterého je občas na akční film až tolik, že se to nedá brát ani moc vážně, když někdo umře. Steven se předvádí už od začátku, kdy zápasí se židlí. Nakonec prohlásí že má šťastnej ksicht a tím pro něj terapie prakticky končí. 60%