Hodní hoši (2019)

Superbad svojí doby a pravděpodobně komedie roku 2019. 70%

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Od Třetího dílu jsem si sliboval zase o něco dospělejší podívanou než v předchozích dílech a mé očekávání se tak úplně nedostavilo. Pokud se příbeh v minulých dílech věnoval přecejen více Škyťákovi, tentokrát hraje v hlavní roli Bezzubka. Trojka se tedy zaměřuje podstatně více na něj. Zkoumá jeho potřeby a dodává mu partnerku, aby se na světě necítil tolik osamocen. Tentokráte zde proti hlavním hrdinům nestojí žádný obrovský drak, ale velice důmyslný a inteligentní záporák, kterého můžu označit za nejlepšího z celé série. Závěrečná rozlučka je přecijen krapet delší, ale chápu že by bylo necitlivé vše rychle utnout. 75%. PS: Se sérií jako takovou jsem velmi spokojený.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Hlavní hrdina dospěl a předpokládá se, že časem na něj bude naloženo vůdcovské břímě. Pokud v prvním díle přišel Škyťák o nohu, tentokrát ztratí něco o dost cennějšího. Překvapuje mě jak dokáže být tato pohádka nekompromisní. Druhý díl posunul hranice hlavně akční stránky věci, představil zajímavého záporáka, ale nedokázal dodat lepší příběh než Jednička. 70%

Jak vycvičit draka (2010)

Přiznám se, že jsem zde kdysi měl dosti nenávistný komentář, ve kterém jsem do Draků nasypal co se do nich vešlo. Od jasné kopírky od Avatara, přes vykradenou hudební složku atd. Jenže člověk míní a život mění. Jak vycvičit draka, obstál ve zkoušce času. Krásné dobrodružství o klukovi, kterému dává přátelství s Drakem možnost vyspět. 80%

Želary (2003)

Aňa se naplno oddala svému životnímu filmu. 75%

Ad Astra (2019)

Vesmírná Oddysea, Sunshine nebo Interstellar se sice nekonají, ale Brad Pitt svým pobytem ve vesmíru rozhodně nezklame. James Gray natočil zajímavé dobrodružné scífko, které na první pohled vypadá velmi skromně, ale při bližším ohledání jsou jeho předností právě dokonalá atmosféra vesmíru a důraz na hlavní postavu. 70%

Město podivínů (2018)

Ocitáme se v blízké budoucnosti, kde otec z neznámých důvodů nechá svou dceru, aby se nabiflovala svou novou identitu, nesmí chodit ven a dokonce jí zakazuje koukat se z okna. Divák tak nějak stále tuší, že věci nejsou vůbec takové jaké se zdají být. A taky, že nejsou.... Nebudu prozrazovat co z filmu nakonec vyleze a kterým směrem se bude děj ubírat. Podobných snímků totiž není nikdy dost a jejich největší síla právě tkví v absolutní nečekanosti zápletky nebo případně jejího uchopení a jinakosti. 75%

Diego Maradona (2019)

Maradona bral drogy, to ví přece každej. Tento dokument se zaměřuje na jeho roky strávené v Neapoli, kde byl milován, uctíván, zbožňovám a nakonec nenáviděn, zničen a vyhozen. Rebel ....podvodník ....hrdina ....bůh. Diego Armando Maradona. 80%

Malá mořská víla (1989)

Tak tohle mě sedlo. Příběh Ariel jsem vůbec neznal, mile mě překvapil a upřímně tohle bude jedna z lepších hraných pohádek, až se Disney bude rozhodovat, z čeho vytřískat peníze. 75%

Krvavá nevěsta (2019)

Sice by se našla spousta výhrad a celé to šlo udělat ještě v ujetějším módu, ale v záplavě krásných Disneyho pohádek příjemný oddech. Samara si svatební noc představovala trošku jinak, než že ji bude pošahaná familíe lovit ve svém domě. Prvních 30 minut je zcela jednoznačná 5hvězdičková záležitost. 70%