Fair Play (2014)

Komunismus byl špatný, áno? Samozřejmě je víceméně jasné do jakého hejna Fair Play střílí, nicméně Geislerka ukazuje, proč je v současnosti nejobsazovanější českou herečkou. Líbilo se mě civilní chování postav a nesnaha dělat z takto vážného tématu komedii. 70%

Terminátor: Temný osud (2019)

Nepřiznaný remake. Předchozí 3 díly ať už zkoušely cokoliv, nikdy nedokázaly pořádně navázat na nesmrtelné první dva díly. Neříkam že se to Temnému osudu povedlo, ale Camerona jsem minimálně prvních 30 minut cítil. Škoda že podobné kvality postrádala Trojka, která sice dodala ve své době stále ještě mladého Arnolda, ale zase nám nevrazila ten správný příběh. Casting bych označil od dvojky za nejlepší možný. Pro mě naprosto neznámí herci mě překvapili. Zlý Terminátor je nejen skvěle vymyšlen, ale i obsazen. Jsem spokojený a vlastně smířený, že Terminátor bude velmi dlouhou dobu na odpočinku a nikoho nenapadne, znovu svolávat starou partu k dalšímu dobrodružství. Ono ty příběhy (naháněčka) se opravdu v jednotlivých dílech podobají jako vejce vejci. A zázračný scénář nikdo jen tak nevymyslí. 80%

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

V rámci původní série fungovali Hobbs a Shaw prakticky nejlépe a nekonečná série o autech byla díky nim politá živou vodou. Závěrečná třetina, která se odehrává na Samoe sice odhalí, že jakkoliv se může film tvářit drsně, stejně se jedná vlastně o další rodinnou akční blbinu, kde rodina prostě drží při sobě, dávní rivalové se začnou mít rádi a kdysi oblíbené postavy jakmile nemají dostatek hlášek neví kudy dál. Jenže stále Hobbs a Shaw patří k tomu nejzábavnějšímu co v rámci série vzniklo a klidně bych si dal i nášup. Režisér je zkušený řemeslník a akční scény má v malíku. Podruhé mě to bavilo mnohem více. 75%

Juno (2007)

Odpovědi na to co člověka může potkat, když si poprvé štrejchne a hned z toho otěhotní se pokouší zodpovědět tenhle malý nezávislý snímek prostřednictvím náctileté Juno. Nejvíce mě potěšili rodiče, které ztvárnili Simmones s Janney. 70%

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Nešmakovalo mě to, ale může se to samozřejmě časem změnit. Na můj vkus je to moc rozlítané a předchozího záporáka Keatona jsem měl určitě raději. Chápu že se velmi těžko hledá cokoliv nového, ale... Jednička mě svou zemitostí vyhovovala zkrátka více. 70%

Devadesátky (2018)

Tady stojí že co se týče žánru jedná se o drama/komedii. Komedie to prosím vás není. V Pátku 13. se člověk taky usměje, když nějakému trdlu skončí mačeta zaseknutá v hlavě a rozhodně bych jej neoznačil za horor/komedii. Omlouvám se, ale musel jsem se k tomuhle vyjádřit, protože pak Devadesátky spadnou žebříčkově do komedií a tam rozhodně nepatří. Takže jednoznačně drama. Mladý Steve neví kam patří, vždy tak nějak kouká po starších a když se mu nedostane uznání u staršího bráchy vyrazí přímo do ulic. Samozřejmě má to štěstí že se zkamarádí s jednou tuze odrzlou partičkou stejkáťů a divák tak nějak tuší že to nemusí dopadnout happy endem, protože Steve skotačí na pěkně šikmém prkýnku. Nejsem a nebyl jsem nikdy stejťák, nicméně Jonah Hill prokázal tolik režisérského umu a za pomoci parádního soundrtacku, snadno zapamatovatelných a jasných charakterů dodal snímek, který u mě vystřelil pocitově dosti vysoko. Hrozně bych si přál mít jako bráchu Raye, ale Fuckshit skvěle topil pod kotlem. 75%

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Po výborné 3, která celou sérii tak pěkně uzavřela dopadlo opětovné setkání vlastně nejlépe jak mohlo. Vidlík je plně funkční novou postavou, něco mě ale říká, že tady se bude nejvíce chválit Keanu Reeves jako Duke Caboom. Po letošním fiasku u většiny vychtěných pokračování, beru za jasné pozitivum, že Toy Story se jako série stále posunuje dějově dál a dál a odmítá žít pouze z recyklací. 75%

Joker (2019)

Těšil jsem se dosti, ale ruku na srdce, kolik z vás si Jokera pustí kdykoliv znovu. Temný rytíř ve mě rezonuje ještě doteď. Usmívám se při vzpomínkách na Big Jacka v Batmanovi z roku 1989, ale tohle je čistě artová záležitost. Phoenix se samozřejmě překonává, to se ovšem čekalo. Já osobně ale čekal, že film půjde směrem k divákovi a ne od něj. Deprese nebyla možná nikdy zachycena líp, ale já o ni možná včera v kině zase tolik nestál. Každopádně druhý snímek, o kterém se bude letos dost mluvit. 75%

Jack staví dům (2018)

Lovecká scéna je masakr a ten druhý Matt zde dostal možnost se parádně vyřádit. Antikrist byl hnusný, Nymfomanka často dost o ničem ale tohle mě zaujalo. Je to sice krajně zvrácené, ale zároveň i vtipné. Taková morbidní zábava pro otrlejší diváky. 70%

Metráček (1971)

Filmy pro mládež se prakticky dnes netočí a tak je třeba občas zabrousit do dávné minulosti. Krásný a reálný příběh o trošku silnější dívce, která kromě starostí se svou postavou poznává i kouzlo lásky. 70%