Krvavé zjevení (2016) odpad!

Pokud tohle někdo při sledování pochopil, tleskám. Škoda že podobně zbytečné snímky vůbec vznikají. 10%

Křížová palba (2016)

Netuším jestli to měla být parodie nebo je vážně míněno, že nikomu nedocházejí zásobníky a když tak zrovna jak na potvoru ve chvíli když je někdo zhruba na dvou metrech. Stejně tak je mě záhadou, proč úspěšnost střelby u gangsterů = úspěšnosti 0,0001%. Takhle bych mohl pokračovat donekonečna. Zkrátka i přes krátkou stopáž ubíjející nuda. 30%

Kubo a kouzelný meč (2016)

Moc se omlouvám Laice, jejich filmy jsou vypiplané až z toho mrazí, kolik práce musí ti lidé podstoupit aby se dostavil výsledek. Nicméně, já tyhle modelářské filmy nikdy zase tolik nemusel :( Tedy pro mě film určitě není, nicméně vyšší kvality mu velmi rád přiznám, protože japonský neuspěchaný styl je velmi pěkně zachycen. Potěší i známé hlasy Theron nebo McConaugheyho. 60%

Kung Fu Panda 3 (2016)

Občas jsem si kladl otázky proč vznikají v některých hlavně animovaných sériích další pokračování. Odpověď jsem dostal včera na moviezone.cz, protože studiím nejde ani tak o film, jako spíše především o různé předměty spojené se sérií. Takže scénaristi spíchnou další příběh za 10 minutek. Překvapivě náš Po zjistí že jeho otec není husa, ale panda. Takže 3. díl je o pandách. Pandy se válejí, pandy skáčou, hopsají, oplácávající se... Panda je všude kam se člověk podívá. Jenže je potřeba mít v tomhle akčňáku i záporáka, takže se vymyslí týpek s nadpřirozenými schopnostmi, které se na konci musí naučit i náš chlupatý hrdina, aby vyhrál....dobře, chápu že je tenhle film vlastně pro děti. Takže 50%

La La Land (2016)

Budu upřímný a přiznám že na mě nejvíce začala účinkovat až poslední desetiminutovka. Muzikály nejsou zrovna můj šálek kávy. Rozumím režisérským ambicím, líbily se mě herecké výkony ústřední dvojice, ale hrozně dlouho mě La La Land pocitově míjel. Třeba se někdy v budoucnu znovu setkáme. 60%

Legenda o Tarzanovi (2016)

Kde začít? Jedinými scénami, které fungují jsou opičí flashbacky. Potom tady máme nejslaběji hrajicícho Samuela. Waltze bych taky nechal chvilku od záporáků odpočinout, přestože tady určitě nezklamal. Pokud mě něco ovšem vyloženě sere, tak pohled na svět v roce 2016 aplikovaný na příběh z 19. století. Ta politika propašovaná do podobných příběhů je neskutečně otravná. Doprdele to si Samuel nemohl ty hlášky o vymlácení indiánů, sloužení v Mexiku a můry z občanské války odpustit? Zajímá tohle vůbec někoho když jde divák na Tarzana? Ten příběh je vůbec celý nějak pofiderní. Závěrečný zvířecí nálet na město už snad ani nemůže překvapit. Tarzan dostává podle mě taky dost často na kasu. A za nejlepší jeho scénu bych označil vlakovou mlátičku. Chris Waltz si mě zase získal tím jak dbá na správnou etiketu u stolu. 50% PS: Tarzan byl v dětství mou nejoblíbenější četbou a dodnes mám doba všechny knížky, které o něm vyšly. Tenhle příběh ale stojí za starou bačkoru. PS2: Druhý nedostatek vidím rovněž v době, ve které film vzniká. Tohle jít na svět před 20 lety, divák by koukal. Jenže svou koncepcí je tohle hodně blízké komiksu a jak známo těch vzniká v současnosti asi 10 do roka. Koho tedy potom zaujme takový chlápek, který se dokáže mlátit s gorilami.

Lék na život (2016)

Pustil jsem si Lék na život projistotu dvakrát za sebou, protože se mě zprvu zdálo že se mě někdo snaží pěkně opít rohlíkem. Snímku se musí nechat krásné kulisy, budovaná atmosféra "něco není v pořádku", navíc i Dane DeHaan se snaží seč mu síly stačí a člověk lituje že Jason Isaacs nehraje ve velkých produkcích záporáky zase o něco častěji. Jenže, když on je ten film trošku zbytečně dlouhý a při druhé projekci toho nabízí o něco méně než prvně. V době kdy jsem viděl Prokletý ostrov bych možná hýkal větším nadšením. Tedy solidní kousek a alespoň po delší době jeden z těch zajímavějších Verbinskiho kousků. 60%

Lion (2016)

První půlhodina určitě poutavá svou informační hodnotou, přiznejme si že málokdo z nás byl někdy v Indii. Po přesunutí děje do Austrálie se už řeší pouze to, jestli Saroo najde svou pravou maminku nebo ne. I takhle snadno se letos dali zaujmout Akademici. 60%

Lovec: Zimní válka (2016)

Obdivuju a závidím lidem, kterým se tohle líbí. Protože je mě jasné, že podobných (rozumněj: nudné, na jistotu dělané, kamarádské, nekrvavé) děl bude postupem času přibývat. Může na to jít do kina totiž každý, takže není ani rozhodující jestli si na tuhle sračku po půl roce někdo vzpomene nebo ne. Hemsworth je v poslední době už neskutečné kopyto a ani Thor jej navěky nezachrání. Dvojice trpaslíků se tady vlastně jen motá, aby měl film více postav. Jinou úlohu jsem totiž pro ně nezjistil. Proč já se vlastně o tohle filmu rozepisuju. Jednička se mě nelíbila a tohle je ještě o něco horší. 30%

Lucie: Příběh jedný kapely (2016)

Mrzelo mě že z tohoto dokumentu o největší porevoluční skupině jsem se nedozvěděl téměř vůbec nic. Obsahově hodně mizerné. Navíc poslouchat často zmatené vyprávění členů o tom kde hráli, s kým hráli a co hráli a vlastně si to ani nepamatují. Autentičnost beru, ale jak jsem zmínil podobné dokumenty mají informovat, rekapitulovat, zaujmout a třeba i seznámit. Tady vlastně není obsaženo nic z toho. Přesto husina při Dotkni se ohně stále funguje. 50%