Ulzhan (2007)

Návnady na film vypadají pěkně, mě však snímek nestrhl, naopak jsem se při něm docela zanudila.

Duna (2021)

Velmi efektní, ale pro pozemšťana ne úplně působivé. Až moc zastřené, vážné a chladivé. Postrádám vyvažování humorem, všedním životem - to je to nejdůležitější koření, které hýbe celým vesmírem. Neubráním se porovnání: v tomto smyslu mi lépe vyhovuje sci-fi formát Star Wars: podobný scénář, jiná filmová šťáva. Film Příchozí měl originální myšlenku a více to v divákovi zarezonovalo. I přesto nelze Duně odepřít, že je to žánrový majstrštyk. Ať v tom Villeneuve pokračuje, kinematografie vítá a potřebuje kvalitní sci-fi tvůrce.

Charlieho země (2013)

Sonda do duše milého Charlieho, do světa Aboriginců, jejich marnosti a neslučitelnosti se západem. Jeden bod uděluji skvěle odvedené filmařině (fajnšmekrovská režie, kamera, scénář, výprava, apod.)

Duše (2020)

Usuzuju, že úlohu pána astrálního cestovatele možná nepochopí dospěláci, natožpak děti. Jinak je film krásně a originálně udělané pojednání o životě a smrti, o hudbě a jazzu, o duši. Milá záležitost. Tleskám.

Země nomádů (2020)

Dobře uchopené filmařské řemeslo (především kamera a herecký výkon protagonistky), bohužel z mého pohledu nezáživný scénář, příběh plný sentimentu a zívání lišek, nezachrání. Líbil se mi moment - žena, která popisuje krásy přírody a obyčejné-neobyčejné okamžiky jako vrcholek toho, co se dá zažít, aby potom člověk v klidu zemřel. Nelíbí se mi naopak, že scénárista tlačí diváka, aby věřil, že bez pojízdné dodávky takové momenty člověk běžně nezažívá.

Zkratkou v Oregonu (2010)

Celý film se pomalu plouží a znázorňuje doslova ticho po pěšince. Nezaznamenala jsem přitom žádné hloubky ani výšiny.

Zvláštní dny (1995)

Ve chvíli, kdy se ve filmu skloubí kvalitní řemeslo s originálním námětem a působivou atmosférou, dá se mluvit o zážitku a nadčasovém díle.

Parazit (2019)

Absurdní příběh v nepřesvědčivém filmovém podání. Trošku se tu tahá za vlásky.

Tak jako v nebi (2004)

Krásný námět, ale jen v průměrném řemeslném podání. Z filmu šel vytvořit větší formát.