Kamarád vítr (1995) (TV film)

Triezva a pritom čarovná animácia, naozaj hlboké charaktery postáv, poučenie aj zábava - príjemne strávené animované poobedie.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Oproti knihe je film o čosi striedmejší v deji ale o to bujarejší v prezentácii. Prijal by som výraznejšie \"farebné\" podanie vôňe (ako napr. záverčná anjelská scéna v Paríži) a možno trochu viac zostrihanú scénu na námestí, ale to sú len drobné a nepodstatné výhrady, ktoré nijako neuberajú na kvalite.

Rande s celebritou (2004)

Pete sa s Rosalee pozná už roky a rovnaku dlho ju aj miluje o čom ju však akosi ešte nestihol informovať. Potom príde filmová hviezda Ted, ktorý k nej takisto prechováva city a Pete sa rozhodne, že to tak nenechá. Jeho snaženie mi však prišlo príliš nevýrazné na to, aby mohol byť úspešný, ale stalo sa. Prečo v romantických komédiách bodujú vždy lúzri a tí úspešní vyjdú naprázdno?

Král Artuš (2004)

Mne osobne sa rozhodne tento filme nezdá nijak tragický a pravdupovediac som celkom rád, za netradičný pohľad na známu legendu. a, úprimne, vadili mi vlastne len dve veci - príliš veľa zelenej trávy alebo bieleho snehu. Ostatné OK.

Co ta holka chce (2003)

Žiadny dobrý vtip, žiadny nový nápad, načo ten film vznikol, nedokážem chápať.

Kamiču! (2005) (seriál)

Rozhodne je to rozprávočka pre deti, to áno. Ale tak krásne roztomilá a nežná, že to vo mne vzbudzuje značné rozcítenie. Nádherne poetické a detsky bezstarostné.

Den po zítřku (2004) (TV film) odpad!

Odpad ako z učebnice - naozaj neexistuje čo len jedna jediná vec, ktorá by ospravedlnila vznik tohto filmu.

Zkurvení šmejdi (1997)

Ej veru, je to o ničom. Pár akože drsných hlášok, nejaké kecy o osude, kamoš o ktorého sa treba postarať, čosi-ako-nebezpečná-kráska a nuda, nuda, šeď, šeď, ...

Neprůstřelný mnich (2003)

Huf, tak toto bola fakt slabota. Osvieteným mníchom sa evidentne môže stať absolútne ktokoľvek a ešte evidentnejšie o tom kadekto natáča takéto filmy. Bez nápadu, bez šarmu a bez môjho záujmu.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Váhal som, či dať 3 alebo 4*. Nakoniec sú to štyri, predsa len som sa nármane bavil, ale očakávané vyvrcholenie neprišlo. A teraz musím čakať na trojku. Ak ma tá sklame, tak budem hodnotenie asi sťahovať.