21 gramů (2003)

Film je sám o sebe dostatočne silný a preto si nemyslím, že tá až prílišná časová roztrieštenosť bola naozaj potrebná.

Liga výjimečných (2003)

Veľmi, veľmi rozpačitý dojem vo mne zanechal tento film. Akcia ma príliš neoslnila, digitálne efekty len priemerné - premenu Jekyll/Hyde považujem za vyslovene odfláknutú, rovnako ako Minin upírsky útok v Benátkach. Celý film bol naozaj nevýrazný a už nemám viac čo povedať.

Rychle a zběsile 2 (2003) odpad!

Jedného vyhodili od polície, druhého práve prepustili z väzenia. Aby sa v ňom obaja neocitli spoločne, musia pre vládu urobiť malú službičku. Tak im totálne stratení a bezradní poliši vyzradia meno a totožnosť agenta pracujúceho už takmer rok v utajení. Veď sa predsa jedné len o recidivistov, inak sú úplne dôveryhodní. Iff... Žiadne pozitívum som na tomto filme nenašiel - trápne digitálne efekty, fádne autá, bezvýrazné hlavné postavy a vôbec všetko. No fuj!

Fullmetal Panic! - The Second Raid (2005) (série)

Druhá séria FMP! mi ponúkla presne to, čo som si pri sledovaní prvej prial - vážnejšie a surovejšie využitie námetu. Špičková bojová technika, žoldnieri odhodlaní postaviť sa psychotickým protivníkom, úvahy nad zmyslom svojej existencie - postavy sa vyvíjajú a konajú nielen podľa rozkazov, pribudli aj otvorené prejavy citov. Akcia dostala výrazne viac priestoru, školská komika sa do značnej miery potlačila. Príbeh sa odohráva v zbesilom tempe, pribúdajú nové postavy a všetko sa rúti do dramatického finále. Najviac na mňa zapôsobila štvrtá časť, ktorá si svojou atomsférou nerobí hanbu v porovnaní sa akýmkoľvek vojnovým veľkofilmom.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Najspomalenejší film tohto roku alebo Ako-natiahnuť-film-bez-deja-na-viac-ako-hodinu. V akčných scénach by som prijal viac záberov v reálnej rýchlosti, pri ktorej by aspoň tak veľmi nekričali príliš digitálne efekty. A teda nečakal som toľko sexu a násilia.

Mládí v trapu (2003)

Pravdupovediac, nebola to bohvieaká zábava. Iste, párkrát sa dalo zasmiať, ale niektoré "vtípky" boli úplne zbytočné, hlavne výuka orálneho sexu - nezaujímavá a nevrušujúca bez akejkoľvek súvislosti narvaná do deja.

Vězení v plamenech (1987)

HK pohľad na väzenský systém je diametrálne odlišný od toho, ktorý máme možnosť vídavať vo filmoch (hlavne) americkej produkcie. A preto je aj výsledný dojem z filmu iný - nepochybne lepší.

Kill Bill 2 (2004)

Pri sledovaním KB1 som nečakal a dočkal som sa. Pri sledovaní KB2 som čakal a nedočkal sa. Ak chce Tarantino filozofovať, nech sa páči. Ale v inom filme. Dve tak nesúrodé časti jedného filmu, to som ešte nežral. Ak by oba diely zarzil dokopy, premiešal scény z jednotky a dvojky, skrátil stopáž, tak by som nemal námietky. Ale ja som sa pri sledovaní dvojky vyslovene nudil a len z povinnosti som čakal na koniec. A v každej ďalšej scéne som viac a viac neznášal Umu Thurman, ktorej som túžbu pomstiť sa neveril ani čo sa za nechet vojde.

Kill Bill (2003)

Kecy o pocte klasickým kung-fu filmom nechajme bokom a hodnoťme film ako taký. Takže - veľmi dobré, naozaj veľmi. Pravdupovediac, KB 1 vo mne zanechal rovnaký dojem ako Bad Boys 2 - nečakal som extra zaujímavé dielko a predsa som sa dočkal. Ale takisto sko pri BB2, aj tu mi vadia charakteristické režisérske prvky - napr. prehádzaná chronológia je úplne zbytočná. Príjemne však potešila anime vložka. Skrátka - dobrý akčák.

Xena (1995) (seriál)

Prvú sériu som videl na jeden záťah v priebehu necelých 24 hod. - zaujímavý zážitok.