Hellboy (2004)

Vizuálne hody ktoré prezentuje Guillemo del Toro musia uspokojiť aj náročného diváka. K tomu geniálne hláškujúci Ron Perlman ako Hellboy, výborné akčné scény a (takmer) nezničiteľný záporák. Výborné esencie výborného filmu.

Nebezpečná rychlost (1994)

Turiec-ov komentár ako keby mi z klávesnice vypadol. Niet k tomu čo dodať. Snáď len: odpudzujúco hysterická kreácia Sandry Bullock.

Americké psycho (2000)

Tento film si takisto ako jeho hrdina príliš zakladá na jednotlivých detailoch a výsledkom je kopec efektných ale nesúrodých kúskov skladačky, ktoré nech skladáte akokoľvek, vytúžený obraz nedosiahnete.

Aligátor (1980)

Pri hodnotení filmov, ktoré som ako školoupovinný harant videl na pirátskej už asi 15-tej kópii, som vždy na pochybách. Hodnotiť naozaj len film, alebo pridať aj faktor atmosféry, ktorú to v dávnych časoch nepochybne malo? Ak film stojí za to, aby som si ho pozrel aj teraz, pridám hviezdičku. Niektoré filmy však už vidieť nemusím a Aligátor je jeden z nich. Aj to ale stačí na 2*.

Alf (1986) (seriál)

Každý dlhodobo vysielaný seriál ma svoj trademark, ktorý je nezameniteľný. Pre Alfa je to jeho neukojiteľná chuť zožrať mačku. Každý dlhodobo vysielaný seriál ma však aj tendenciu strácať časom na kvalite. Platí to aj pre Alfa.

Akta X - Film (1998)

Seriál som pozerával v čase jeho rozmachu a najväčšej slávy. S pribúdajúcimi dielmi však kvalita klesala, vysielací čas sa presúval z večera do hlbokej noci a ja som sa presúval od TV do postele. Celovečený film ma zastihol v dobrej nálade a s nostalgickým povzdychom dávam 3 1/2*.

Addamsova rodina 2 (1993)

-Naozaj máš alergiu? -Skoro na všetko. ___ -Deti, vaša nová pestúnka, čo poviete? -Tras sa, umrieš od strachu. ___ -Ja budem obeť. -To je tvoj osud.

Rodina Addamsova (1964) (seriál)

Čiernobiele spracovanie dáva tomuto rodinnému komediálno-hororovému seriálu punc originality a neopakovateľnej atmosféry.

Equilibrium (2002)

Šedá uniformná spoločnosť bez emócií, potláčanie citov drogami aj násilím, zákulisné politické hry (aj keď len v malej miere naznačené), nekompromisní klerici ako nástroj vládnej moci. Protivník, proti ktorému pomôžu len jeho vlastné zbrane. A takou zbraňou sa stáva špičkový vládny agent John Preston. Boj bude neľútostný. Presne mierené citové vydieranie aj zbesilé akčné scény sú vizuálne príťažlivé, emocionálne silné a desivo atmosférické. To je Equilibrium.

Knoflíkáři (1997)

Dosť veľká haluz, kotrá s každým ďalším zhliadnutím dáva menej zmyslu ako predtým. Ale to nevadí.