Dr. House (2004) (seriál)

Cynik, ktorého mám problém nemilovať.

R.O.D: The TV (2003) (seriál)

Skvelé anime, ktoré sa môže pochváliť výbornými akčnými scénami, ešte lepšími emočnými, ale aj rozpačitým záverom. Tri sestry (Michelle, Maggie, Anita) prezývané Papierové vládkyne, dokážu vďaka svojim výnimočným schopnostiam vytvoriť z papiera v podstate čokoľvek a následne to ovládať. Za úlohu dostanú ochraňovať známu japonskú spisovateľku Nenene Sumiregawu počas jej návštevy v Hong Kongu. A že sa nebudú nudiť, zistia hneď pri príchode do hotela, keď do povetria vyletí práve izba ich prominetného hosťa. A tak sa napriek prvotným (veľmi silným) antipatiám Nenene voči trom sestrám začína ich veľkolepé spoločné dobrodružstvo a cesta za skutočným priateľsvom, ktoré nepozná prekážky.Na R.O.D. The TV ma hneď zozačiatku zaujali veľmi silné emočné scény, pri ktorých tvorcovia niekedy v dlhých a kľudných, inokedy zbesilo srdcervúcich scénach podajú zásadné informácie pre pochopenie charakteru postáv. Každá z nich si nesie svoje bremeno a je v okruhu ostatných jedinečná. Čo ma však sklamalo je dosť prekombinovaná a veľmi málo uveriteľná hlavná dejová zápletka, týkajúca sa plánu istého pána Jokera. Ku koncu série klesla pútavosť jednotlivých epizód, napriek tomu som však s výsledkom spokojný.

Silent Hill (2006)

Pravdupovediac, nečakal som to, čo som uvidel. Ani neviem prečo, mal som pocit, že SH bude nejaká ducharina, sem tam na mňa niečo vybafne a hľa!! Ona na mňa po chvíli bafalo kde-čo a vôbec to nebolo priateľsky naladené. Pri prvej siréne a následnej premene inak "celkom normálneho" hajzlíka som sa nadobro presvedčil, že bezútešnosť a temnota ma budú sprevádzať po celý zvyšok filmu. Naozaj zaujmavé. 3 1/2*

Temná legenda (1998)

Na filme ma zaujali dva výrazné prvky. Prvý - absolútna debilita všetkého, počnúc scenárom (ktorý ponúkal viac ako scenárista zvládol), cez herecké výkony pokračujúc, až po absolútne nezvládnutú výpravu (prší-nezmoknem). Druhý - úžasné háro Rebeccy Gayheart. Celkovo však bieda.

Kokain (2001)

Ku koncu som takmer začal Geroge Junga ľutovať, keď bol permanetne vytrhávaný zo svojich predstáv o živote ideálneho otca. Žiaľ, mohol si za to sám a keď si k tomu domyslím, koľkým ľuďom jeho "biznis" zničil život, tak na ľútosť môžem kľudne zabudnúť. No a film je to dobrý.

RoboCop 2 (1990)

Aby som pravde povedal, je to skôr tak na 70 %, čiže nie celé štyri ale viac ako tri. Ani dvojke nechýba dávka humoru, ktorý však celkové temné vyznenie filmu našťastie nepotláča, ale vylúdi na vašich tvárach ironický úškrn. Rozhodne nerobí hanbu svojmu predchodcovi.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Nechodím do kina s očakávaniami, chodím do kina vstrebávať atmosféru a baviť sa, rozjímať, alebo plakať. Z nových X-Menov sklamaný rozhodne nie som, lebo som nečakal, že budú niečo viac ako by mali byť. Funguje akcia, fungujú aj emócie, nečakajte psychologickú sondu do duše mutanta, toto je akčný comics. Konfrontácia Phoenix s Xavierom je fantastická, "rande" Kitty s Juggernautom je správne hravé, Wolverine a Beast sú pri záverečnej obrane skutočne beštiálni. Že má Angel málo priestoru? On nie je ťahúň filmu, on je katalyzátor pre dej, ktorý nasleduje. Juggernaut je nezastaviteľný kolos, ten nepotrebuje premýšľať a môže si tak dovoliť byť plochý ako hruď (a herecký potenciál) Paris Hilton. Porovnávať Rattnera so Singerom je márne, ale keď už to chcete, tak nadávajte Singerovi ktorý "zavrhol" svoje Marvelácke ovečky a podvádza ich s konkurečným DC-čkarom Supermanom. Rattner sa so svojou úlohou vysporiadla zdarilo a ja som tak v kine našiel presne to čo som hľadal - atmosféru.

Dračí doupě (2000) odpad!

Veľa svetielok a ohníčkov, k tomu ušatých trpaslíkov a bradatých elfov (či naopak?) a to pravé fantasy máte hotové. To síce nie je pravda, ale tvorcovia tohto .... si to určite mysleli. A nedopadlo to dobre.

Ztraceni (2004) (seriál)

Naozaj nerozumiem tej hystérii. Vraj "najlepší seriál na svete". Veľa otázok, žiadne odpovede, príliš veľa logických nedostatkov, napriek obrovskému množstvu flashbackov sú postavy ploché a ich konanie nedôveryhodné. Mysteriózny seriál si môže dovoliť výchylky z reality, mal by však mať hlavu a pätu. Solídne odvedená filmárčina, avšak nič viac.

V.I.P. (1998) (seriál) odpad!

Ako sa toto vôbec mohlo dostať na obrazovky?! Záhady vesmíru sú nesmierne a nepochopiteľné.