Teta (1987) (seriál)

Dolnouhorský "Frankestein" a jeho výtvor nám spolu s ostatnými, vôbec nie prirodzenými (Biela pani, Ohnivý Sepp a ďalší, obyvateľmi tajomného hradu ponúkajú naozaj obrovskú dávku fantasmagorickej zábavy. Jakubisko sa nezaprie ani v tomto seriáli a spolu s hercami naplno využívajú všetok poskytnutý priestor.

Peřinbaba (1985)

Viacvrstevné dielo, ktoré ponúkne detskému divákovi úplne iný zážitok ako dospelému. Epické zábery mohutných hôr aj tajomných jaskýň, extémne vykreslené postavy a Smrť sú hlavnými tromfami tejto naozaj netradičnej rozprávky.

Stroj času (2002)

Už v minulosti sa filmoví tvorcovia mohli presvedčiť o "hereckých kvalitách" speváckych superstars (Britney a Mariah nech sú vaovaním) ktoré, žiaľ, nekorešpondenujú s ich ambíciami. Ani v súčasnosti si však nedajú povedať a angažujú ďalšie "objavy", ako je napríklad Samantha Mumba. A akoby to nestačilo, do filmu prepašovala aj svojho (zrejme) bračeka. Že si obaja počas celého filmu vystačia s jedným výrazom tváre asi ani netreba spomínať. K tomu slabučký výkon Jeremy Ironsa a výsledok nezachránia už žiadne triky. Tie sú v konečnom dôsledku to jediné, na čo sa dá pozerať. bieda...

Rollerball (2002) odpad!

Príšerná zlátanina, vysokorozpočtový prepadák, hnoj. To všetko je Rollerball, len nie dobrý, alebo aspoň pozerateľný film. Okrem príšerných hereckých výkonov (šialene prehrávajúci Jean Reno bol trpkým sklamaním), absolútne nezmyselných pravidiel tohto "športu" a pochybného konania postáv vás môžu prekvapiť snáď len dve veci. Pomerne dlhá scéna úteku točená night-shotom a vystúpnie hudobné formácie Slipknot. Veľmi málo na to, aby ste to pozerali.

Smrtonosná past (1988)

Akčná klasika, ktorá nepotrebuje komentár ale predsa len: akčný film na vrchole žánru, fantastický Bruce Willis a jedna budova, zdanlivo pod kontrolou teroristov. To sú atribúty, ktoré vás dostanú pred obrazovku a nevstanete skôr, ako pri záverčných titulkoch.

Dobrodruzi z vesmíru (1986) (seriál)

Inak to nejde, 5* je stále málo. Tento seriál som ako dieťa školoupovinné priam hltal a žil som na ňom. Príbehy o dobrodružstvách vesmírnych špeditérov boli často viac než len príbehy pre deti. Otázky života a smrti, priateľstva a zrady, lásky a nenávisti boli v tomto sci-fi anime podané absolútne dokonale a pri spomienke naň sa mi do očí derú slzy nostalgie. Preč so Star Trekom, preč s Babylon 5, vráťte mi moje detstvo...

Zlatíčka pro každého (2001)

Christopher Walken snáď nikdy nesklame, tento film však áno. Ťažko poveda čo som čakal, ale ndočkal som sa. Pár satirických scén a Billy Crystal to neutiahne.

Zámek hrůzy (1999)

Prečo som to ja vôbc pozeral?! Možno som po sľubnej prvej tretine s (ne)príjmemne tajomnou a desivou atmosférou čakal rovnako dobrý zvyok filmu. To som ani netušil aký som naivný. Taký dramatick pokles kvality v jednom filme si už dávno nepamätám. No fuj!!

Dům hrůzy (1999)

Pár naozaj drsných krvavých scén a kopa zbytočného balastu okolo toho. Nedomyslené + nedorobené = nedobré. Najlepšou scénou tak zostáva "pád" výťahu.

Neříkej ani slovo (2001)

Dobrý, nie však vynikajúci thriller, ktorý neurazí ale ani veľmi neprekvapí. A čo si budeme klamať, Famke Janssen poteší takmer vždy.