Asterix a překvapení pro Cézara (1985)

Další výborný kousek s Asterixem a Obelixem, opět prošpikovaný parádním humorem. Doposud jsem neviděl lepší animovaný film, tedy pokud nepočítám Shreka! "Čím horší strava, tím mocnější armáda! - Fuj! Nevěděl jsem, že je římská armáda až tak mocná!"

Asterix v Británii (1986)

Miluju ty neškodné vtípky, které si Francouzi tropí z Angličanů a naopak. Tady se mi takového humoru dostává plnou měrou. Dokonalost se skvělými hláškami! "Přišel jsem, viděl jsem a nevěřil svým očím!"

Četník se žení (1968)

Narozdíl od slabšího Četníka v New Yorku má "třetí díl" nápadů na rozdávání a já se ani na moment nenudil. Jen mě mrzí, že se v dalších dílech už neobjevuje Genevieve Grad, která se rozhodla více věnovat svému právě narozenému synovi.

Četník v New Yorku (1965)

Druhé pokračování Četníka mi přijde zpíchnuté horkou jehlou, ale některé scény, kde si tvůrci utahují z americké konzumní společnosti, jsou skutečně vtipné. Jiným světlým okamžikem je Genevieve Grad se svou písničkou "Le garcons sont gentilles". Nicméně z předešlého a následujících dílů mám lepší pocit.

ZZ Top: Greatest Hits (1992) (video kompilace)

Trio fousatejch Texasanů v době svý největší slávy! Songy jako "Gimme All Your Lovin´", "Sharp Dressed Man" nebo třeba "Legs" jsou prostě nepřekonatelný pecky !!!

Starsky & Hutch (2004)

Solidní zábava a parodie na některé kultovní filmy! Jinak nic zvláštního na tom nevidím.

Jája a Pája (1986) (seriál)

Skvělý loutkový večerníček a milá vzpomínka na mé dětství!

Zvíře (1977)

Hodně povedená komedie s Belmondem. Nejlepší je Bruno Ferrari a opilá gorila :-)

Jsem nesmělý, ale léčím se (1978)

Jedna z nejlepších komedií, kterou Pierre Richard v 70.letech natočil. Některé vtipy ani po letech a x-tém zhlédnutí neztratily šmrnc, přičemž lví podíl na tom má "nahravač" Aldo Maccione. Pro mě klasika!

Hračka (1976)

Nedávno jsem Hračku viděl znova a začínám jí chápat v nových souvislostech. Je to v podstatě vážné téma zpracované komediální formou! Veberův scénář chytře balancuje mezi tragikou a komikou a Richard si zde střihnul možná nejlepšího Francoise Perrina vůbec. Plný počet hvězdiček je na tudíž místě! "Tak a máš to! Rozbil sis ho!"