Kill Bill (2003)

Dějem to je stokrát ohraný téma pomsty, ale natočený s takovým švihem a geniálně úchylnými nápady, až to bere dech. A neodpustím si poznámku, že Uma Thurman je zatraceně pěkná ženská :-)

American Hardcore (2006)

Pokud se považuješ za punkáče a zároveň Ti nic neříkají pojmy jako Ian MacKaye, Dischord, Henry Rollins, Black Flag, DC hardcore, Circle Jerks, S.O.A., Negative FX, straight edge, Void, The Faith, Jerry´s Kids, Boston crew, SS Decontrol nebo Minor Threat, měl by se nad sebou vážně zamyslet:-) Nebo si někde opatřit tenhle dokument! Popisuje zásadní roky 1980 až 1986, kdy v Americe vznikl fenomén jménem hardcore! Doporučuju každýmu, kdo se chce zorientovat v základních věcech okolo hc/punku. PS: Začátek dokumentu je úchvatnej, kdy Keith Morris (Black Flag, Circle Jerks) vypráví, jak ho všechno sralo, jenom mezi děckama se cítil jako doma:-)

Hvězdná pěchota (1997)

Ultrabrutální řezničina bez hlavy a paty s fenoménem filmového plátna Casperem Van Dienem. Některé scény jsou tak trapné až to bolí, jiné zas působí jako stupidní béčko šmrnclý ještě stupidnějším komixem. Doporučil bych nepřemýšlet při sledování:-)

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Kvalitní příběh, efektní akční scény, povedené obsazení a hlavně geniální technické finesy dělají z tohoto kousku něco výjimečného. Pekelnou atmosféru pak dokresluje vynikající soundtrack. U mě to vypadá na plný počet hvězdiček. A jak to máte vy?

Šest dní, sedm nocí (1998)

Klasický příběh: dva lidi, kteří se nemohou vystát, ale nakonec se dají dohromady a je z toho láska jako trám. Změnou v tomhle filmu je akorát exotické prostředí. Scénář má povážlivé trhliny, všechno je tam na honem a těžko uvěřitelné. Jasný, je to pohádka, ale i od pohádky vyžaduju jistou dávku reálnosti, že by se to takhle třeba mohlo stát. Tady jsem tomu nevěřil.

Terminátor (1984)

Klasika, která neomrzí! V některých scénách ovšem nezapře svůj béčkový "původ", a to v horším slova smyslu. Nejslabším článkem je jednoznačně hudba. Jinak nemám žádný námitky:-)

Krtek a buldozer (1975)

Krteček je kult. Zde bojuje s buldozerem. Trocha ekologického aktivismu:-)

Jako štvaná zvěř (1995)

Akční polívčička uvařená z těch nejklasičtějších přísad. Scénář je slaboučkej (i když tady se toho asi moc vymyslet nedá) a efekty často působí dost amatérsky. Celkem vzato průměr, který jsem dokázal odhalit i já coby lajk. Ale bavil jsem se. A Cindy Crawford je hezká, dokonce moc hezká :-)

Dovolená s Andělem (1952)

Mám docela rád Marvana i Kemra, ale tady to nezachránili. Koncentrace nechutné agitace je tu přece jenom vyššího stupně. Na druhou stranu se na to dá ještě koukat narozdíl od totálních blbostí z éry normalizace.