Glimmer Man (1996)

Jen další variace na klasické téma. Měl jsem Seagala docela rád, ale nemůžu se zbavit dojmu, že mu definitivně došel dech. PS: Může za to moje televize, nebo jste taky měli veškerý akční scény bez zvuku???

Borsalino a spol. (1974)

Borsalino je celkem slušná zábava, i když bych čekal větší spád a víc "mafiánských" praktik. V paměti mi asi už nadosmrti zůstane závěrečná scéna, kdy se "zbavují" hlavního záporňáka! Celkově film kategorie "jeden z mnoha".

Ve jménu Angela (2002)

Celou dobu jsem čekal nějaký zásadní zvrat, ale nedočkal jsem se. Průměr s hodně slabým dějem.

Kill Bill 2 (2004)

To, na čem byla postavená jednička, ve dvojce zřetelně ubylo. A naopak to, co prvnímu dílu chybělo, je teď víc propracované. Jinými slovy méně akce, více příběhu. Prostě zodpovězení všech otázek, co vyvstaly po jedničce. Nemá cenu mluvit o překonání původního dílu. Dvojka je z trochu jinýho těsta a rozhodně kvalitou srovnatelná.

xXx (2002)

Zase jeden kousek, kterej hraje na efekt a trpí absencí silnějšího příběhu. Jako komedii bych to bral, ale jako akční thriller rozhodně ne. Srovnávání s bondovkama je přinejmenším zcestný. Navíc jsem se tímhle filmem jen utvrdil v tom, že Vin Diesel hraje pořád stejně, to znamená slabě.

Rambo: První krev (1982)

Totálně laciná úvodní zápletka vede k solidní akci v příjemně nehostinném prostředí. Kvalita! Další díly mě už tolik nebaví, třebaže se odehrávají na atraktivnějších místech.

Aljaška v plamenech (1994)

Za překrásnou přírodu dávám dvě hvězdičky. Jinak je to klasickej Seagal, kterej se mi už trochu přejed.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

K domací tvorbě přistupuju apriori s nedůvěrou, ale všechny ty výrazný postavy s ojedinělým přístupem k životu mě prostě nadchly. Trojan je skvělej!

Wyatt Earp (1994)

Příliš rozvleklý a bez většího nápadu. Prostě zase jeden příliš dlouhej Kevin Costner. Méně někdy znamená více, nebo ne?

Nepřítel státu (1998)

Silně nadprůměrný akční thriller s atraktivní zápletkou a ve svižném tempu, u kterého by se ve vás v některých momentech krve nedořezal. Od té doby, co jsem ho viděl, mám větší šanci stát se paranoikem:-) "Neunikneš, vidí tě všude!"