Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Fantasy
  • Dobrodružný

Recenze (11)

plakát

Dračí srdce (1996) 

Překvapivě skvělý film. Hlavní hrdinové převrací i naplňují archetypy, což je příjemné zpestření jinak pohádkového příběhu. Samotný drak vypadá skvěle (obzvláště na dobu vzniku). Hudba - hlavní melodie - je naprosto úžasná.

plakát

Jennifer Lopez: Poločas (2022) 

Jako člověk, co o Jennifer Lopez měl jen povrchní znalosti, nemůžu říct, že bych z filmu odcházela nějak obohacena. O její minulosti je tam jen pár zmínek, zbytek vlastně ukazuje přípravu na jedno vystoupení, jehož význam asi tak úplně nedocením, protože prostě "Superbowl" mi jakožto neAmeričance nic neříká. Velmi povrchní snímek, jehož kameraman (či spíš editor) miluje efekt rozostřeného pozadí, který je použit víc než tucetkrát.

plakát

Barbie (2023) 

Tento film se prostě snaží obsáhnout všechno a všemožnými způsoby, a ne všechno sedne. Témata a žánry oscilují od komedie, přes historický dokument o Mattelu až po sociální kritiku patriarchátu s místy až přespříliš silným patosem - to všechno uvede vypravěčka, která se však po prvních pěti minutách vynoří už jen jednou, protože...těžko říct?!, nechybí hudební a taneční čísla a rádoby akční scény, místy komiksové efekty... Prostě toho bylo moc. Zasmála jsem se i poplakala, ale znovu už to vidět nemusím. Což je škoda, protože jednotlivé části mohly být opravdu skvělé, jen se do některé z nich stačilo plně ponořit - Barbie a Ken v reálném světě? Super nápad s velmi vtipným potenciálem. Škoda jen, že tam vydrží zhruba pět minut a už to navěky změní jejich životy. Keni jsou v podstatě méně než lidé v Barbie Landu? Škoda, že je jejich situace zametena pod koberec omluvou na půl úst. Postavení žen v reálném světě? Škoda, že nám ho musí slovně shrnout zhruba patnáctiletá holčina. To samé platí i o formě - komiksové efekty mohly být super oživení příběhu, vypravěččin komentář mohl dodat šťávu, koneckonců i ta taneční čísla mohla být fajn. Jen prostě všechno dohromady působí zvláštně, rozpačitě, nedotaženě.

plakát

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody (2022) 

FIlm, který kromě skvělých písniček (v originále od Whitney) nenabídne žádné nové informace - měla úžasný hlas a problém s drogami. To ví asi každý. Herecké výkony jsou dobré, ale nemají nijak velkou příležitost se projevit. Byť má film přes dvě hodiny, tak působí pouze jako sestřih informací o jejím životě, bez nějakého komentáře či hloubky. Rozhodně se nejedná o film, který bych musela vidět znovu.

plakát

Jak jsem poznala tvého otce - Pilotní díl (2022) (epizoda) 

Nečekala jsem nic, takže jsem byla příjemně překvapená. Místy jsem se zasmála, postavy zatím dobré, byť ne extra vyprofilované, děj taky není úplně špatný.

plakát

Černé zrcadlo - DJ na odstřel (2017) (epizoda) 

I tento příběh trpí stejným neduhem jako některé ostatní - jedna epizoda je prostě příliš málo na detailnější prozkoumání možností vytvořeného světa.

plakát

Žiješ jenom dvakrát (1967) 

Zatím asi nejslabší bondovka, za což ale může především velký časový odstup od vzniku filmu. Efekty nefungují, Bond nepůsobí tak charismaticky jako v předchozích dílech, využití exotického prostředí zde není vůbec dobře zvládnuté, polonahá paní Bondová uprostřed boje byla jako pěst na oko... Hodně z toho bych odpustila, ale to, že hlavní záporák doslova navede ruku Bondovi k tlačítku pro výbuch rakety, mi potvrzuje, že ten film prostě není dobrý.

plakát

Debbie a její parťačky (2018) 

Dle mého vcelku povedený film, který mě zaujal už svým obsazením. Bavil mě při plánování a při samotném průběhu exhibice, nicméně závěr se mi zdál naprosto nesmyslně zrychlený a celkový dojem z filmu poněkud pokazil.

plakát

Malý princ (2015) 

Musím přiznat notně rozporuplné pocity - knižní předloha mě příliš nezaujala, nicméně tohle zpracování nebylo špatné, především zasazením do moderního světa a řešením současných problémů (viz přetěžovaná holčina). Bohužel mě druhá část trošku zklamala, zdála se mi už moc překombinovaná, ač i její téma se mnou rezonovalo.

plakát

Frankenstein (1994) 

Skvělý výkon předvedli Robert De Niro a Helena Bonham Carter, zatímco postava Victora Frankensteina mi byla většinu filmu silně nesympatická. Velmi mě zaujal rámec příběhu - tedy scény u severního pólu, vlastní zpracování hlavního tématu mě nijak neoslovilo (vyjma scény, kdy umírá Frankensteinova matka, to na mě působilo velmi realisticky), oproti předloze bylo i méně napínavé a zajímavé.