• Krátkometrážní

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Mnohem lepší a zábavnější než první díl. Jeho post-titulkové cameo nechybí ani tady.

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Není to zrovna originální ani nijak náročná komedie, ale je vtipná. Když u toho moc přemýšlíte nad rozpočtem nebo jestli pohřbívá Slyovu kariéru, nedivím se, že se vám nelíbí.

Super Mario Bros. (1993)

První západní videoherní adaptace historie a rovnou šílenost inspirovaná “realistickými” obaly z doby, kdy videohry byly v plenkách, která “paradoxně” propadla okamžitě. Ale svým způsobem je to skutečně vtipné a ne křečovitě. Jen škoda toho, že si byli tak ololol jistí úspěchem a skočí na režii sequelu, což z toho samo o sobě křičí.

Surfoví náckové musí zemřít (1987)

Je to trash. Ale zábavný. I takto krátká stopáž je pro tu scénáristickou prázdnotu trochu moc, ale za tu revenge na konci to nemůžu odstřelit.

Susogós Mackók (2008) (seriál)

Tak z tohohle vzniklo Potkali se na sídláku, ať už remake, redabing či cokoli, bláblá. Ale s českými titulky nejspíš nenajdete a základy této ugrofinštiny opravdu nemám.

Svatba Jiřího Káry (2000) (amatérský film) odpad!

Není mi cizí házet hovadině hvězdičky z recese či jiného důvodu a nechci se proto na nikoho dívat shora, ale když něco tak mizerně natočeného (= nic jiného než ušmudlanou kamerou zachyceného *lol*) má půl hodiny a musíte si ty šimpány pustit s titulky, abyste jim plně porozuměli, osobně je pro mě těžké si to více užít, i přes otrlou náturu internetu v nejranějším současném tisíciletí. Ale ta událost a slovník je něco, to zas jo…

Svatý muž (1998)

Pohádka pro dospělé, která se často snaží být i bláznivou komedií. Není to vyloženě trapné, jen neskutečně přímočaré a skoro jsem se nezasmál. Osmdesátkový Eddie už to holt není.

Svéráz národního lovu (1995)

Výborná a nedoceněná komedie, kde se Rusové snaží karikovat svou národní hrdost. Je ovšem třeba se dívat v originálním znění s titulky, to české hodně kazí, zejména dialogy s mladým finským reportérem (a Skákal pes místo Ievan Polkky - WTF???!!!), a tím pádem by muselo hodnocení spadnout o tři nebo čtyři hvězdy dolů. Ale takhle já nehodnotím a jsem navíc rád za možnost se dívat v originále. Zároveň podle mě ze série nejlepší, poněvadž více vychvalovaná dvojka nemá v sobě tu poetiku a metaforu, navíc byl až na některé opravdu brilantní situace ve srovnání s jedničkou trochu prázdná a unavená (a viděl jsem ji v originále taky). Každopádně medvídě a policista ve mě budí záchvaty smíchu pokaždé.

Svět (2000)

Reefer Madness (mini)remake, byť nepřiznaný. Vzhledem k formě to působí ironicky. Nechci Tománkovi brát určité prvenství, ale…

Syn Růžového Pantera (1993)

Benigni se zde jen infantilně pitvoří, ale na druhou stranu mi to nepřijde tak nechutně vlezlé jako předchozí dva díly. A to i přes skutečnost, že Sellers nebyl úplně duševně vyrovnaný.