Paralelní světy (2012)

Nápad výborný, vizuálna stránka super, scenár bieda. Mal som pocit, že sa práve pozerám na už videné iné donekonečna omielané romantické filmy avšak s veľmi nudným podaním. 40%

Pozůstalí (2014) (seriál)

Popravde som očakával od tohto seriálu oveľa viac. Nechápem to vysoké hodnotenie. Absencia hlavnej dejovej línie ma prinútila po piatom dieli skončiť. Fakt ma nebavilo pozerať sa na nemých cvokov v bielom. Nezaujímajú ma nejaké minipríbehy nezaujímavých vedľajších postáv. Seriál sa vôbec nikam neposúval. Nazvať tento seriál ako "Drama / Fantasy / Mysteriózní" je snáď vtip. Dramatickosť snáď žiadna a mysterióznosť len počas prvého dielu keď zmizlo 2% populácie. To bol jediný mysteriózny moment v tomto seriáli (možno ešte niekto ráta ako mysteriózno zmiznuté sendviče v sendvičovači). Označenie fantasy dokonale sedí - vo filme samá nelogickosť a spŕška nezmyslov. Hrôza a stratený čas. 40% za sympatické obsadenie.

Lucifer (2016) (seriál)

Po treťom dieli končím. Pilot super, od druhého dielu sa to už nikam neposúva a nadšenie vidieť ďalšie časti upadlo na bod mrazu. Žiadne originálne zápletky a kriminálky bez rozvoja príbehu ma vôbec nebavia. 40% za pilot inak by som dal menej.

Živí mrtví - Proklatí (2017) (epizoda)

Musím povedať že zatiaľ som z prvých dvoch dielov dosť sklamaný. Strih scén minulosť, budúcnosť, prítomnosť a mix medzi tým všetkým na mňa nezaberá a nezaberal ani v siedmej sérii. Popravde ma to štve. Niektoré scény sú ako obohraná platňa (napr. scéna s Alannou Masterson a Jesusom ako Jesus nechcel zastreliť toho chlapa a nekonečné vykecávanie ako nie je zlý a nakoniec ten chlap vzal Jesusa ako rukojemníka - maximálne predvídateľné) a tie neskutočne nezaujímavé dialógy + Ezechiel nahodený v nejakých handrách z filmu Piráti v Karibiku a s tigrom v scénach na mňa už v druhom dieli pôsobili ako z rozprávky kde bolo tam bolo a nie zo sveta zombie apokalypsy. Negan v prvom dieli úplne neozbrojený si výjde vyjednávať s ozbrojenou skupinou Ricka. Ako kde je logika? Koniec siedmej série bol v štýle že Negan zvolal všetkých jeho bojovníkov do vojny a v prvom dieli ôsmej série je Negan sám, neozbrojený.... Neviem čo sa s týmto seriálom udialo ale šiesta séria bola fajn, v siedmej veľa vykecávania ale našli sa aj fajn časti a v tejto ôsmej, proste zatiaľ slabota, nelogickosť a aj "akčné scény" sa mi zdali byť skôr komické než akčné. Réžia, strih, scenár zatiaľ katastrofa u mňa a zároveň aj najslabšie diely od ktorých sa veľa čakalo. Bohužiaľ

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Dlho som premýšľal akoby som zhodnotil tento seriál no po zhliadnutí tretej série sa čudujem, že som to až sem dotiahol. Prvá séria ma celkom zaujala, najmä počiatok infekcie a zopár zaujímavých scén + cestovanie po svete (vila, jachta atď) bolo celkom zaujímavé. Avšak niekde na začiatku druhej série sa tento seriál zmenil na nekonečné, nezaujímavé dialógy, nezaujímavých postáv. Akčné scény, ktoré su navyše minimálne akčné, sú veľmi slabé, zombies sú veľmi primitívni a pomalí v porovnaní s pôvodným The Walking Dead, ktorý má podstatne vyšší rozpočet ale zároveň aj pozerateľné scény, zaujímavý vývoj postáv a priebeh deja. No tu vo Fear nefunguje skrátka nič. Žiadne emócie, žiadne pozerateľné akčné ani neakčné scény, žiaden vývoj postáv, jednoducho len presúvanie sa z miesta na miesto, bez emócií a nejakého hlbšieho alebo zaujímavého príbehu. Už dlho ma žiaden seriál tak nenudil ako Fear, pritom potenciál na seriál typu survival je veľký, no vo Fear absolútne nevyužitý. Dve hviezdy za prvú sériu a Madison (Kim Dickens) inak veľká slabota. Škoda.

Grimm (2011) (seriál)

Úplne súhlasím s hodnotením KevSpa. Seriál sa noazaj prvé diely hrá na niečo, čím nie je a snaží sa vzbudiť záujem a tajomno aby prilákal divákov k pozeraní ďalších dielov. Dal som si tú námahu a videl som prvých 10 častí. Seriál je to veľmi priehľadný, ničím výnimočný, dokonca nezaujímavý. Dej je dosť nelogický, na základe udalostí z prvých častí. Masky rôznych šeliem sú možno tak priemerne zaujimavé v prvé časti, ďalšie časti doslova stereotyp a o pár častí neskôr mi to prišlo už šialene nezaujimávé, ako sa sem tam niekomu premenila hlava na nejaké zviera, ktoré sa nedalo navyše ani identifikovať. Od tretej časti úplny stereotyp a honba za random šelmami a vrahmi, bez hlavného deja a bez nejakého stupňovania príbehu. Napr. taký komisár Rex, či Kobra 11 mi prídu oproti tomuto ako hlavolamy (a to tieto dva spomínané seriály vyslovene nemám rád). Pre mňa je tento seriál neskutočná kravina a strata drahocenného času, no nedalo mi varovať potenciálnych záujemcov, pretože tento seriál má relatívne vysoké hodnotenie.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Prvé série boli fajn, no tie posledné 3 už za veľa nestáli. Pokašlali to aj s českým dabingom, nakoľko sa neustále menili hlasy postáv a to najmä posledné tri série a to aj hlasy hlavných postáv. Od piatej série to už išlo z kopca nadol, nezaujímavý dej, ducha ifríta som zakaždým pretáčal, neskutočne nezaujímavé a trápne. Celkovo mám dobré dojmy a neľutujem zhliadnutie tohto seriálu, no od polky už chýbaly nápady na scenár, presne rovnaký osud ako Hrdinovia, rýchlo natáčať bez nápadov, hlavne natáčať. Hlavná postava Sookie mi bola sympatická no Bill nie. Ostatné postavy boli fajn a Anna Camp občas pobavila tiež. Upirie denniky ma pobavili veru viac, najma od príchodu Josepha Morgana. Suma sumárum zaokrúhlené na 4*

Batesův motel (2013) (seriál)

Zaujímavý mysteriózny seriál s nečakaným záverom štvrtej série. Určite odporúčam pre ľudí, ktorí obľubujú podobné seriály. Super atmosféra, výborné herecké výkony a sympatická Vera Farmiga. U mňa 4*.

Nerve: Hra o život (2016)

Pre mňa film roka. Veľa akcie, zábavy, skvelé scény, dobrí herci. Od tohto filmu som veľa neočakával, no som milo prekvapený. Určite odporúčam vidieť. *****

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Nezaujímavé, bezdejovité klišé, ktoré už v úvode naráža na rôzne chyby. Navyše Lucy Hale mi je veľmi nesympatická a tieto "krásky" sú skôr škraty. Výnimkou je len Ashley Benson. Nezaujímavé obsadenie, slabé herecké výkony. Videné prvé tri diely - never again!