Černý déšť (1989)

Dosti nadprůměrná kriminálka s bezvadnou Scottovou režií a dvojicí sympaťáků Douglas - Garcia. Fajn prostředí Japonska a japonské mafie tomu také přidává na působivosti a Zimmerova hudba je jako obvykle parádní. Přesto místy trochu nudné, a tak moje hodnocení nepřesáhne tři hvězdy. Ale stejně velmi dobrý a zajímavý old-school.

Tenkrát v Mexiku (2003)

Do Desperada jsem se prakticky zamiloval, a tak jsem si s velkým očekáváním pustil sequel. A na takový pokles jsem rozhodně nebyl připraven. Úvod jsem si docela užil Banderas s Deppem se sejdou v restauraci, Banderas je super skoro jako předtím a Depp je famózní, padají super hlášky a má to odpich. Pak se začal rozbíhat děj a zjistil jsem že, scénář je špatně napsaný a překombinovaný. Doufal že to akce vytáhne ale ani to ne, akce je strašně zkažená. Rodrigueze absolutně nepoznávám, takhle ho prostě neznám (neviděl jsem Spy Kids a jeho další infantilní blbosti). Jediné co můžu ještě vyzdvihnout je fajn Willem Dafoe, sexy Eva Mendes a pár scén, které jsou docela cool. Hrozný úpadek.

Utržený ze řetězu (2005)

Nevím jestli Luc Besson začal žrát nějaký prášky nebo naopak přestal, ale myslím, že tohle je jeho nejlepší scénář od dob...hmmm... Pátého Elementu. Překvapivě inteligentní, dramatický, dokonce i s psychologií postav a dává hodně prostoru herectví Jeta Liho. Louis Leterrier zvládl skvěle i neakční sekvence a ty akční jsou ultranářez. Skvělá choreografie Woo-ping Yuena a skvělá kamera a střih z toho dělají jeden z nejlepších akčních zážitků vůbec. Jo a abych nezapomněl - Morgan Freeman jako obvykle výtečný a Bob Hoskins je skvělý záporák. Nejlepší americká Liovka jaká kdy vznikla. Bez debat.

Hanebný pancharti (2009)

Na tenhle film jsem se těšil hodně a pustil jsem si skoro všechny trailery co jsem našel na youtube. A pak přišlo rozčarování a zklamání. Ale dokopal jsem se k filmu podruhé a totálně mě to sebralo (u Tarantina se to stává dost často, vlastně skoro každý jeho film se mi začal líbit až napodruhé). Tarantinovsky skvělé dialogy a černý humor, skvělý herci (zvlášť Christoph Waltz, Til Schweiger, Michael Fassbender a Brad Pitt - ten jeho akcent je boží), výtečný scénář. Moje třetí nejoblíbenější tarantinovka.

Romeo musí zemřít (2000)

Zábavný oddechový akčňák s mým oblíbencem Jetem Li, který je tak dobrý bojovník, že rozhodně nepotřebuje žádné počítačové úpravy. Příběh pitomý a Bartkowiak není moc dobrý režisér, ale ví kam postavit kameru a akci zvládá dobře, a tak mi to ani moc nevadí. Pohodové tři hvězdy.

Gambit (2012)

Hezká heist komedie s fajn herci. Nic převratného. Hodně vtipů je už v traileru, ale i tak nevadí a film je vtipný dost. Nikdy nesklouzne do trapnosti (jak je nejen v amerických komediích zvykem) a díky krátké stopáži příjemně uběhne a nenudí. Neoslní, ale potěší. Na rovinu bavil jsem se víc než u Lupičů paní domácí nebo Po přečtení spalte.

Vražedná hra (2012)

Tenhle film si určitě název Vražedná Hra zaslouží. Bohužel v roli oběti je divák a psychopatickým vrahem je režisér. Tak hrozné dílo jsem neviděl dost dlouho. Rob Cohen už vůbec neumí režírovat a scénář je neskutečně trapný. První zhruba půlhodina je celkem ok. Tyler Perry je stravitelný, Matthew Fox i celkem cool, Edward Burns, Rachel Nichols a i přes zkažené a směšné vyprofilování vraha jde o solidní náběh na fajn krimi. Pak nastane peklo. Kameraman se zblázní a předvádí otřesný výkon. Fox začne být brutálně nezajmavý, scénář dostává hodně nepříjemné obrátky a Jean Reno podává asi nejhorší výkon ve své kariéře. A célý film končí naprosto děsivým soubojem a pointou, která nedává smysl. Doufám že se Rob Cohen vykašle na režírování dalších filmů a odejde do důchodu, protože takový film nepatří ani do kin, ani na video a vlasně ani do televize. Jedna hvězda za první půlhoďku.

Benga v záloze (2010)

Tak to jsem nečekal. Viděl jsem tu hodnocení od 2 hvězd do 4, a tak jsem čekal že budu spíš u 4, ale to co jsem spatřil mě ohromilo. Tak trapné vtipy jsem neviděl už nějakou dobu. Začátek, kde řádí Dwayne Johnson a Samuel L. Jackson, je v pohodě. Pak ale odejdou ze scény a nastupuje ona zmiňovaná trapnost. Nefunkční dialogy, nepovedená snaha o humor, špatná akce. Pár vtipných momentů se najde a herci jsou docela v poho, ale vzhledem k tomu že to má skoro dvě hodiny se jedná o velice špatně stravitelný film.

Poslední skaut (1991)

Vemte asi jeden z nejlepších scénářů vůbec (Shane Black je bůh), přidejte k tomu super dvojku Willis - Wayans, skvělou režie Tonyho Scotta a co dostanete? Naprostou smršť akce a fantastických hlášek. Klasika, kult a filmová lahůdka.

Kráčející skála (2004)

Tenhle film je vlastně taková pohádka. Pohádka o tom jak vojáček se z vojny vrátil a do svého rodného města zákon navrátil. Tupý a klišovitý film, který ale velmi rychle odsýpá, ani chvilku nenudí, má fajn bitky a v hlavní roli má to suprový namakaný frajerisko The Rocka. Naprostá pohoda