Proroctví z temnot (2002)

Teda tenhle film má jednu z nejhustějších a nejmrazivějších atmosfér, co jsem viděl. No fakt, tohle je prostě taková moje srdcovka a dostane mě pokaždé, když se na to kouknu. Hodně tomu přidává, že je to podle skutečné události. Jestli se tohle někdy opravdu stalo, tak to je fakt síla.

Proroctví (2009)

Když jsem tenhle film viděl poprvé, byl jsem koncem znechucen opravdu hodně a do druhé projekce jsem se pustil protože jsem chtěl rozhodnout jsetli 2 nebo 3 hvězdy. No nakonec dávám čtyři. Proč? Protože film má neobyčejně hustou mysteriózní atmosféru. Protože Proyas je režisérský mág, který dokázal z ne moc štědrého rozpočtu vytáhnout vizuálně nabušený film. Protože při některých scénách mě mrazilo v zádech jak málokdy. Protože Beltramiho hudba je vynikající. A protože předzávěrová sekvence má neobyčejně strhující tempo. Bohužel posledních 15 minut je opravdu sborník všeho hollywoodského klišé jaké vůbec existuje a to rozhodně táhne celé předchozí dění dolů. Jo a jen tak btw Proyasova pevná ruka udržela Cage, aby nepřehrával jak to má poslední dobou ve zvyku.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Oh, to byla po bezva trailerech pěkně nechutně studená sprcha. Absolutně dementní scénář, ze kterého mi úplně slézaly ponožky z nohou. Sakra zajímavý herci hrají sakra nezajímavé postavy, které se jen jaksi divně pohybují z jedné scény do druhé. Absolutně nechápu proč to vzali. Nuda a šeď nevytáhne ani skvělá kamera a slušný soundtrack, když režisér nerežíruje a jen si honí triko. Nefunkčí násilí, špatné vedení herců, mizerné zpomalovačky, ne moc dobře natočená akce, prostě Ruben Fleischer je loser co se pokouší marně o stylovost. Jediné co ještě docela ujde je finální showdown. Zklamání roku.

Žena v černém (2012)

Docela stylová frajeřina. James Watkins umí vykreslit hodně dobrou tajemnou atmosféru, místy jsem se fakt i docela bál. Jinak scénář nic moc, není nijak špatný, jen je prostě jednoduchý a neinovativní. Herecky je to bezva. Daniel Radcliffe hrát umí a Ciarán Hinds nikdy nic nezkazí. Vesměs velmi dobrý horor, na který se rád znovu podívám.

Minotaur (2006)

Ok, že je to ultralevná blbost jsem čekal a taky jsem to dostal. Směšný scénář, levné kulisy levní herci, kromě Toma Hardy - ten je borec i v takovéto demenci. V Jonathanu Englishovi je nakonec vidět nějaký potenciál, protože závěrečná akce není úplně špatná. Člověk se ani nediví, že o pár let později natočí docela cool Ironclad. Ale tenhle film je mizerný. Mezi jednou a dvěma hvězdami. Dávám dvě, jelikož tempo to docela má a skončí to rychle a bez újmy na vašem zdraví.

Zlomené město (2013)

No tak, lidi. To jako bylo ono? Pamatuju si moc dobře jak nás tvůrci krmili tím, jak je to temná a drsná kriminálka s koncem, proti kterému je konec Se7en večerníček. Ne, Broken City rozhodně není nijak zvlášť temná ani drsná krimi a konec je úplně normální. Ale narovinu, rozhodně to není špatný film. Naopak je poměrně dobrý, scénář má pár zadrhelů a několik otravných chvil se najde, i tak slušně funguje, Mark "Největší borec pod sluncem" Wahlberg je pořád největší borec pod sluncem a Russell Crowe je jako slizký záporák skvělý. Bohužel filmu hodně často chybí napětí. Takže podtrženo sečteno: jsem zklamán dost, přesto se ale jedná o poměrně slušnou oldschool detektivku s výborným obsazením, která se dá zhlédnout absolutně v poho.

Lincoln (2012)

Mám z toho hodně smíšené pocity. Spielberg mě bral zatím vžycky včetně sequelu Jurského parku a War Horse, ale tady to bylo až příliš zdlouhavé a místy opravdu nudné. Řemeslně je to ale pořád lahoda, herecky výborné a některé scény mají opravdu šťávu (dohadování v parlamentu, úvodní rozhovor s vojáky), bohužel místy vážně dost hluché. Určitě si to ale hodlám zopáknout. P.S.: Je trochu smutné, že tomuto Lincolnovi jsem dal stejně jako tomu, co lovil upíry.

Patrola (2012)

Za mě nejlepší Ayer. Training Day byl pro mě jen ok, stejně tak Harsh Times, a Street Kings jsem si užil o něco víc. Ale End of Watch je výstřel zblízka přímo do držky. Tady se nikdo nesnaží nic učesat (zvlášť Jake Gyllenhaal :-)) a jede neúprosně. Prostě skvěle udělaný náhled do života těch správných policajtů.

Hawking (2004) (TV film)

Moc hezké drama o osudech Stephena Hawkinga. Neohromí ale na duši pohladí víc než běžný film. Díky Cumberbatchovi a vlastně celému hereckému ansámblu se jedná o opravdu nadstandertní záležitost, ktará rozhodně potěší minimálně dvě skupiny lidí. Fanoušky Stephena Hawkinga a fanoušky Benedicta Cumberbatche. Já se počítám určitě do druhé skupiny a trochu i do první, proto pěkné čtyři hvězdy.

Pokání (2007)

Řemeslně skvělá záležitost, kdy se režisér opravdu utrhl ze řetězu, skvělé herecké výkony McAvoye a Knightley a strhující kamera. Bohužel většina emotivních scén mě nechávala chladným (neříkám všechny). Zvlášť konec byl pro mě trochu zvláštní záležitostí. Při filmu celkem nic, asi dvacet minut po skončení filmu mě to docela dostalo a emocionálně rozsekalo, ale nakonec druhý den jsem si na to skoro nevzpomněl. Spíš si vzpomínám na tu několikaminutovou jízdu vojenským ležením. Ta mě skutečně dostala a je pro mě velkým filmovým zážitkem. Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdami a nakonec dávám jen čtyři. Snad po druhém shlédnutí přidám.